Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Mocy Pieca


kuba848484

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Prosze o pomoc w doborze mocy pieca co z podajnikiem
Dom wolnostojący o wymiarach zewnetrznych 11x14m- około 140mkw nieliczac scian wewnątrz budynku oraz nieogrzewanej klatki schodowej/pietro Sciany z pełnej cegły o grubosci około 39cm.  Dom około 90 lat.

1. Piwnica
Nie pod całym budynkiem. Powierzchnia ~50-60mkw. Nie ogrzewana - brak grzjnikow. Oczywiscie jest ogrzewana ciepłem od pieca i rur co. Temp w zimie tak naoko 8-10stopni.

2. Parter.
połowa podłogi ocieplona styropianem 10cm, połowa strop klaina - a pod nim piwnica.
8 okien plastikowych ~ 15 letnich o wymiarach 90x150cm. Wkłady 2 warstwowe

3. Pierwsze pietro
Strop (podłóga) drewniany, nie ocieplony lub ocieplony glina.
8 okien plastikowych ~ 15 letnich o wymiarach 90x150cm
strop - sufit - drewniany ocieplony wełna 15 lub 20 cm

4. Strych - nie uzytkowy, nie ocieplony

5. Klatka schodowa.
kaltka znajduje sie wewnątrz bryły budynku. Ma wymiany 2.5x6m =15mkw  na kazde pietro. Nie ogrzewana czynnie - brak grzejnikow.
od mieszkan oddzielaja klatke schodowa sciany nosne- cegła pełna 39cm

Jakiej mocy powinien być piec do co i cwu (4 osoby) ? Myslałem nad 25kw. Jaki piec polecacie? Zalezy mi na piecu który mogł by spalać gorszej jakosci ekogroszem/groszek i miał - z naciskiem na miał

Myslałem nad:
witkowski KMB-RP 25kw i podajnik + Palnik rynnowy APR + sterownik IRDY RTZ PID + zawor 4d

Jakies uwagi do pieca/palnika/sterownika ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cieplowlasciwie wychodzi 25 kW jak nic

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/ugb

 

Na pewno nie polecam palnika rynnowego, zdecydowanie lepszy jest żeliwny, wahliwy, sterownik Iryd lub SPP2 bo zawór 4d musi być jeśli grzejniki są stare o dużej pojemności wodnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.