Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duo Plus - Hef 16Kw Vs Boss Vegas - Stalmark 14Kw Proszę O Pomoc!


Vegelo233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Stoję przed zakupem pieca, po wstępnym wyborze, zostałem przy:

DUO PLUS - HEF 16kW

lub

BOSS VEGAS - STALMARK 14kW

Cena Obu podobna koło 7300zł brutto(w tym vat 8%).

 

Jeżeli jest ktoś użytkownikiem tych kotłów mógłby mi coś doradzić, interesuje mnie:

 

Hef:

Po ilu latach się rozcieknie? (znajomi mieli piec prawie bez awaryjny jednak po 6 latach cieknął - udało się zaspawać i na razie ma 11 lat i chodzi - drobna rdza na elementach obudowy... po za tym prawie bez awaryjnie 2 razy ślimak wymieniali w tym czasie + kondensator przy silniku).

Bardzo ciężko spotkać się z opiniami o tych piecach, tak rzadko się psują że ludzie nie mają po co pisać, czy mało ludzi to użytkuje?

 

 

Stalmark:

- Dlaczego producent daje tylko 4 lata gwarancji skoro konkurencja daje 5? - jest w tym jakiś haczyk?

- Czy są problemy z tym podajnikiem tłokowym czy chodzi to w miarę bezawaryjnie?

- Czytałem sporo o sadzy w tym piecu, czytałem też że problem ze spalaniem ustał po wprowadzeniu nowego sterownika, może to ktoś potwierdzić? Szczerze trochę mnie zastanawia jak konstrukcja pieca może mieć wpływ na sadzę i czy problemy nie leża w paliwie  (do tej pory miałem piec malejki z podajnikiem ślimakowym, i ilość sadzy bardzo zależy od jakości paliwa - nie ma znaczenia czy to ekogroszek - ważne jaki - sam doświadczyłem parę razy gorszego paliwa i nie dało się doregulować aby spalanie tego było idealne zostawał lekki koks/ popiół + więcej sadzy szło w piec i komin - częściej trzeba było czyścić).

 

 

Ogólnie woziłbym chyba Hef ale chciałbym mieć możliwość np. latem (ciepła woda) palenia miałem, po za tym po poprzednim piecu miałem non top problemy z napędem ślimakowym - stara konstrukcja jeszcze na tak zwane "kopytko" - i stąd też chciałbym spróbować z tym podajnikiem tłokowym - takich Hef nie robi. Dodam że rozumiem mniej więcej procesy spalania oraz sterowanie pieców, więc myślę, że nie będę miał problemów z nastawami sterownika, jestem osobą dość młodą i obsługa panelu powinna być prosta.

 

Interesują mnie również wszelkie opinie odnośnie tych firm, jestem  też gotowy na sugestie odnośnie firm instalatorskich lub innych pieców w cenie do 8000zł brutto (zakładając usługę - vat 8%) w okolicach Tychów.

 

Dodam:

 

Proszę nie pisać abym się zastanowił nad mocą itp - jestem jakby za tym, poniżej wyjaśnię jak to u mnie wygląda:

Mam do ogrzania parter 80m2 (3m wysokości) nowe okna, dom nie ocieplony + bojler, poprzednio był piec firmy Malejka 25kw, pewne elementy mieli fajnie zrobione (ale ogólnie drugi raz bym nie kupił - duża awaryjność pieca[nie tylko  u mnie]  - ciężki kontakt i drogi serwis).  Piec poprzednio był przewymiarowany, myśleliśmy że będziemy dołączać budynek gospodarczy 110m2 - ale to się nie stało i już się nie stanie. Piec był na ekogroszek i nadal będę palił głownie tym paliwem, pomyśle może o jakimś groszku lub miale  jeżeli kupie Stalmarka jako paliwo uzupełniające - lobię mieć w woreczkach i miarę czysto w piwnicy... po za tym mam sprawdzony węgiel z Piasta drobnica workowany i wole mieć lepsze paliwo (przy mojej powierzchni grzania, wiele nie zaoszczędzę, aż tak dużo na ogrzewanie nie wydaję - koło 1600 zł rocznie). Mam w piwnicy zawór trójdrożny - proponują mi wymianę na czterodrożny i chyba to zrobię (warto?).

 

P.S. przeszukałem bardzo dużo na forum i w google, ale są opinie tylko ludzi którzy mają piec 2 miesiące lub góra dwa lata - ciężko mi znaleźć coś co by mi mocno ułatwiło wybór.

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.