Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Z Immergas.


jn13

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o poradę w wyborze .

Parter ok 90 m2, piętro w stanie surowym (nie ma kto mieszkać) na stropie styropian 5 cm . Piwnica gdzie kiedyś mieszkałem ma trzy podwójne fawiry ok 1,5 mb nie ogrzewane od ładnych paru lat ale po zmianie piecyka chciałbym trochę to dogrzewać bo ciuchy zalatują stęchlizną. Ocieplenie styropian 8cm. Instalacja stara od rur 2 cale do pionów 1 cal gdzie jest masa wody parter grzejniki żeliwne j jeden fawir pdwójny.

Dobrałem sobie najpierw  

Immergas victrix 12 kw moc 1,9-12 z zasobnikiem  Bodoczytałem, że na ten metraż powinno starczyć.

Pan z infolinii Immergas powiedział, żebym jednak wziął z tej samej serii tylko 24 kw zakres 3-24kw

ni i że do grzejników żeliwnych potrzebna trochę większa moc lub victrix zeus 26 1 i.

Chciałbym też na razie wyciąć co grubsze poziomy i puścić stalówką 1/2 cala do pionów calowych a może  powinienem zacząć  powoli rurkami z tworzywa (kwestia kasy) a rury stalowe mam.

Jeden z serwisantów doradził też, żeby na teraz zastosować zawory bez głowicy a jak będzie kasa to dokupić głowice. Czy zmiana zaworów musi być na każdym grzejniku?

I jak to jest z płukaniem instalacji? należy to zrobić koniecznie czy też założyć jakieś drobne filtry gazowe na powrocie że nie śmieciły pieca instalacja ok 20 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.