Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzanie Się Instalacji Co Przez Powstawanie Gazu


wierch

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja grawitacyjna trzy kodygnacje rury stalowe od kotła do grzejników aluminiowych.

Instalacja była kiedys otwarta teraz po przeróbce ostatniej kodygnacji jest w systemie zamkniętym.

problemu nie było własnie do tego momentu (gaz pewno uciekał poprzez rurki odpowietrzające do naczynia wzbiorczego.

Podczas ostatniego sezonu codziennie miałem zapowietrzone grzejniki.

przedstawiam filmik

 

 

Jak widac pali sie na niebiesko troszke mocniej odkrece to na zółto niebiesko

Wiem ze pomoc może inhibitor 

Tylko boję sie bo jest to stara instalacja i czy aby nie rozszczelni się poprzez ten płyn.

Druga opcja to mogę dać lepsze odpowietrzniki bo te na filmie automaty są nic nie warte

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pisałem na połączeniu dwóch metali powstaje różnica potencjałów co szczególnie przy zakwaszonym środowisku prowadzi do przepływu prądu elektrycznego i w konsekwencji do elektrolizy wody a woda to nic innego jak wysoko ekologiczne paliwo 2 cząstki wodoru 1 cząstka tlenu, kiedyś będziemy jeżdzić na tym paliwie .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję filmik umieścić w dobrze płatnym serwisie z wszystkimi prawami do niego. dobrze otagować ,dać jakiś chwytliwy tytuł.

I Chłopie z kasy z reklam sobie nową instalacje zrobisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stanie jak nic z tym nie będę robił?

załóżmy dam lepsze odpowietrzniki

. Instalacja już trochę ma i jestem pewny że ta reakcja następowała bez udziału miedzi wcześniej tj jak nie było w instalacji jednego pionu zrobionego z miedzi też dało się odczuć charakterystyczny smrodek gdy np odkrecalem grzejniki do malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji w tym środowisku może być siarka powstaje kwas siarkowy i zacznie rozkładać połączenia cynowe jak i sam glin pare lat temu Ktoś na tym forum pokazywał taki zjedzony grzejnik proces powolny ale skuteczny .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.