Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eko Plus M Czy Skam-P Plus/premium. Który Lepszy Do Miału?


Fantuzjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dla chcącego i potrafiącego szukać w internecie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak jest nadzieja, że teraz będzie mniej bolesna ta nauka :)

Myślę że tak, jak Grześ napisał, dla chcącego i potrafiącego szukać w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi myślałem, że to będzie łatwe i przyjemne ;( . Wy mi powiecie, ja kupię i będę szczęśliwy. A tu coraz więcej do przemyślenia ;). Pozdrawiam Robert

Tak ładnie i pięknie to jest tylko w opisach na stronach producentów i sprzedawców kotłów, może to trochę śmiesznie brzmi ale to prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak, jak Grześ napisał, dla chcącego i potrafiącego szukać w internecie.

Jeśli autor tematu tu trafił, to już dalej szukać nie musi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi myślałem, że to będzie łatwe i przyjemne ;(. Wy mi powiecie, ja kupię i będę szczęśliwy. A tu coraz więcej do przemyślenia ;). Pozdrawiam Robert

 

Dzięki temu, że tu pytasz wybierasz wśród najlepszych bo tylko o nich się tu pisze, więc zawęziłeś ilość producentów kotłów z 300 do kilku.

 

Lepiej dwa razy przemyśleć teraz niż potem żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He na moim przypadku jak bym nie trafił na to forum to piec bym Już miał od miesiaca tak drapie się po glowie

 

To forum ryje w bani jak Bracia figo fagot albo Popek Monster polecam na YouTube

 

A tak naprawdę zastanawiam się że piec z podajnikiem jawi się jak wielkie blaszane bydle i może przeprosze swojego śmieciucha a 8000 tysięcy Przeznaczne na kotłownie wydam na..... Teneryfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ryje w bani tylko każe myśleć. A to może być nieprzyjemne, gdy ktoś nieprzyzwyczajony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He na moim przypadku jak bym nie trafił na to forum to piec bym Już miał od miesiaca tak drapie się po glowie

 

To forum ryje w bani jak Bracia figo fagot albo Popek Monster polecam na YouTube

 

A tak naprawdę zastanawiam się że piec z podajnikiem jawi się jak wielkie blaszane bydle i może przeprosze swojego śmieciucha a 8000 tysięcy Przeznaczne na kotłownie wydam na..... Teneryfie

Wydanie tych pieniędzy na wczasy i nie kupowanie nowego kotła to dobra decyzja szczególnie w świetle szykujących się zmian przepisów. Trochę o tym tutaj 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15614-zakaz-palenia-węglem-w-krakowiea-może-i-w-małopolsce/page-20post #388

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie tych pieniędzy na wczasy i nie kupowanie nowego kotła to dobra decyzja szczególnie w świetle szykujących się zmian przepisów. Trochę o tym tutaj 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15614-zakaz-palenia-węglem-w-krakowiea-może-i-w-małopolsce/page-20post #388

Pozdrawiam

 

Myślę, że ludzie jeszcze sporo zniosą, ale jakby im taki zakaz ktoś wprowadził to by szybko na taczkach wyjechał ... z resztą w Krakowie też się z tego "rakiem" wycofali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jak to będzie, dlatego mając tak jak kolega Artibig sprawny kocioł a tylko sprawa rozbija się o wygodę to może warto się wstrzymać z wymianą, z drugiej strony ogrzewanie miałem w kotle podajnikowym to chyba najtańszy obecnie sposób ogrzewania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszyć mogą różnie - też można podać przykład centrum Berlina i odradzić kupowanie auta spalinowego bo mogą ograniczenia wprowadzić wszędzie, więc tylko elektryczne daje pewność. Wiem jedno - straszyli już globalnym ociepleniem, ptasią grypą itp. a wszystko to okazywało się z czasem skokiem na kasę tych, którzy się wystraszyć dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym nieszczęśliwym kraju,odniesiemy sukces wszyscy jak zdelegalizują śmieciuchy,w których sporo użytkowników pali od dołu i czym popadnie(śmieci,folia.gumofilce,pierze,kości itp. podobne wynalazki) :(

Wystarczą kotły z podajnikiem w 3 klasie czystości spalin i będziemy oddychać na naszych osiedlach bez porównania lepszym powietrzem,bez dymu i smrodu.

Natomiast o 5 klasie i jej powszechności możemy porozmawiać za 25 lat jak dobrze pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wystarczy, żeby górniaki wycięto bo w kotłach dolnego spalania raczej nikt od góry palił nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo "lubię" górniaki, taki trzyciągowy i odpowiednio duży + mój podajnik i palnik = nie ma lepszego kotła. Pali każdy rodzaj opału (max - granulacji groszku).

Jaka cecha dolniaka, nie pozwala włożyć do niego (i do kominka) śmieci, butów, pampersów i td.  

Jedyną sensowną zmianą jest podniesienie temperatury spalania, a tym samym czystsze spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi staropolskie przysłowie - "Każda jurgonka swój kociołek chwali" :P .

Lecz myślę , że twój kocioł nie łapie się nawet do klasy 4, choć prywatnie życzyłbym ci klasy 5.

Co wcale go nie skreśla, natomiast niestety dyskwalifikuje go generowany przez podajnik hałas.

Obecne domy mają coraz niej miejsca przeznaczonego na kotłownię oraz brak jest wydzielonych pomieszczeń izolowanych akustycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasy kotłów to "lipa". Dotyczy to tylko kotłów, które "dodatkowo" i projektowo w zamierzeniu konstruktora nie ogrzewają pomieszczenia gdzie są zamontowane.

Ponadto użytkownika interesuje sprawność - sprawność u niego w kotłowni. Co do sprawności nie mam wątpliwości o przewadze podajnika, który jest montowany do różnych kotłów. (które też powinny być modernizowane - palenisko) Podajnik zawsze jest rewelacyjny i bezawaryjny.

Hałas - prawie nie występuje gdy podajnik jest pełen, hałas rośnie w miarę opróżniania podajnika. Można akustycznie odizolować instalacje, raz już to robiłem. Palenie miałem, pelletem, zrębkami nie generuje hałasu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.