Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chyba Zapowietrzenie


wojtas810

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem u was nowy poczytałem tutaj troszkę co i jak ale bezpośrednio zdecydowałem napisać.

Mam świeżo kupiony domek instalacja podłogowa na dole na parterze chciałem sobie ja sprawdzić czy działa włączyłem super z rozdzielacza na 3 pętle grzeje tylko jedna rurka - no i się troszkę zmartwilem. (zdjęcie rozdzielacza w załączniku ) na powrocie otwarte są 3 wszystkie te słupki na wejściu tez. Ale tylko dalej grzeje się ta jedna rurka. Pierwsze 2 od wejścia czasem są delikatnie letnie czasem zimne.

Zastanawiam się czy to nie efekt zapowietrzenia?

Próbowałem na dwa sposoby

1. Na wyjściu przy powrocie szlauf i odkręcić em aby wypuścić wodę włączyłem pięć aby pompa tam działała. - nic dalej jedna grzeje po napuszczeniu wody

2. Wylewać wodę od razu ja napełnialem nic to samo jak wyżej jedna grzeje reszta nic.

 

Może coś źle robiłem?

podpowie mi ktoś? post-63759-1437491723,2945_thumb.jpgpost-63759-1437491793,3851_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam kocioł jest?

 

Może sąsiad więcej na tacę daje ;)

 

A tak na serio to może masz dłuższe pętle - jak są długie twoje pętle?

Może sąsiad ma inny RTL? może trochę inna instalacja, mocniejsza pompa, przepływomierze na max odkręcone

Teoretycznie 1 RTL max może zasilić 4-6m2 powierzchni grzanej podłogi.

Poniżej zalecenia firmy Herz - podobnie ma Heimeir

Można spróbować to  poprawić przez wstawienie pompy cyrkulacyjnej na zasilaniu górnej belki

post-18578-0-36855000-1437497980_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij na dolnej belce białym pokrętłem tą pętle która "działa" oraz jedną z tych które nie działają i podaj jaki efekt.

Czy ta trzecia ruszyła.

 

Na pompie z kotła gazowego to nie ma prawa działać - za małe przepływy i pompa ma za małe podnoszenie ( ciśnienie dyspozycyjne).

Ratuje sytuację tylko dodatkowa pompa cyrkulacyjna na zasilaniu lub zwykła pompa CO .

Przy kotle gazowym nie jest zalecany zaw 3-D stałotemperaturowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby tam coś leciało musi być praca kotła i zawór RTL odkręcony na max - jak nie działa to musisz podłączyć do każdej z belek węża i drugi koniec węża z górnej belki podłączasz pod kran a węża z dolnej belki do kanalizacji.

Oczywiście zakręcasz zawór zasilający na górnej belce a na dolnej RTL oraz rotametry ustawiasz na max otwarcie.

I po kolei przelewasz pętle pojedynczo - tą przelaną zamykasz , i następną itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak wyżej. Najlepiej pozamykaj wszystko na zero. Później każdą pętlę indywidualnie przelewasz niezbyt silnym strumieniem. Pierwszą pętlę otwierasz, przelewasz i zakręcasz. Drugą pętlę otwierasz, przelewasz i zakręcasz. Trzecią pętlę otwierasz, przelewasz i zakręcasz. Na koniec otwierasz wszystko, sprawdzasz i regulujesz przepływy.

 

Ogólnie to po raz kolejny cięcie kosztów zadziałało. Zamiast wydać raz i zapomnieć, to będziesz teraz przepłacał za naprawy. Ludzie chyba się nigdy nie nauczą, a jeśli tak Cię uszczęśliwił hydraulik, to goń go do skutku, bo zatrudniłeś go by mieć ogrzewanie w domu a nie do betonowania rurek w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.