Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe W Nowym Mieszkanie Gdzie Nie Przewidziano Takowego.


Ipkol

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

zwracam się do Was z pytaniem, mianowicie:

Kupiłem nowe mieszkanie od dewelopera z ogrzewaniem z własnego kotła (własnego tj. dla bloku) - ogrzewanie grzejnikowe.

Niemniej jednak, zaprzyjaźniony hydraulik, polecił mi wykonanie na małych powierzchniach w łazience (ok 3,5 m2) i kuchni ( ok 5-6 m2) prostego ogrzewania podłogowego bez montażu rozdzielacza czy też mieszacza.

Jak mniemam chodzi mu zapewne o instalację z termostatem i ogranicznikiem temperatury na powrocie aczkolwiek głowy nie daję.

Na moje sugestie, że to trochę taka prowizorka powiedział mi, że wykonywał takie instalacje wielokrotnie (w związku z czym nie pytałem już o np. pompy - a może straty na podłogówce będą niewielkie z racji stosunko małych powierzchni).

 

I tu moje pytanie do Państwa, jak taką instalację wykonować prawidłowo i zgodnie ze sztuką. Nie ukrywam, że montaż w kuchni podłogówki będzie korzystny dla mnie aranżacyjnie, a w łazience pozwoli na mniejszy grzejnik naścienny. Dość korzystne będzie to również finansowo (jeśli rzeczywiście nie trzeba montować urządzeń o których piszę powyżej)

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.