Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze Kotła - Witkowski Ekw-Raps Czy Tilgner Ktm?


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Zastanawiam się nad wyborem kotła i proszę o pomoc. Może ktoś użytkuje w/w kotły i może coś opisać? Jest jeszcze brany pod uwagę kocioł SKOT producent STEFANIAK. A może ktoś poleci inny kocioł z podajnikiem tłokowym w okolicach 7tys. zł . Moc 15kW.

Przeglądałem forum i jeśli temat tych producentów się pojawia to są głównie pytania o nastawy sterownika. 

Jeżeli chodzi o palenisko awaryjne to ruszt wodny raczej odrzucam ale ruszt żeliwny jaki lepiej: nad paleniskiem tak jak w opcji RAPS (I) czy obok paleniska RAPS (patrz zdjęcia)

post-2974-0-35041700-1437305625_thumb.jpg

post-2974-0-50229800-1437305635_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok z racji że nikt się nie wypowiada wybór padł na Tilgnera gdyż:

- znajomy ma taki kocioł i sobie chwali

- u Witkowskiego kocioł najniższej mocy to 19kW a mi taki niepotrzebny

 

Zostaje kwestia sterownika - w standardzie jest Signum 700, za dopłatą 400 zł jest Cobra. Jak się sprawują w/w sterowniki przy tlokowcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok z racji że nikt się nie wypowiada wybór padł na Tilgnera gdyż:

- znajomy ma taki kocioł i sobie chwali

- u Witkowskiego kocioł najniższej mocy to 19kW a mi taki niepotrzebny

 

Zostaje kwestia sterownika - w standardzie jest Signum 700, za dopłatą 400 zł jest Cobra. Jak się sprawują w/w sterowniki przy tlokowcu?

Zapytaj o Titanica z firmy Prond albo Bruli, ten drugi mają na pewno w ofercie, wiem bo bardzo długo testowano KTMa na tym sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale juz nieaktualne-kocioł już zamówiony ale podajnik ślimakowy (EKR) palnik Brucer sterownik ecoal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozważyłem wszystkie za i przeciw i padło na EKR. Tłokowy wchodził w grę tylko dlatego że można palić nie tylko groszkiem ale w Brucerze miał też idzie więc ten argument odpadł. I tak głównie będę palił groszkiem ale wolę mieć inne opcje w razie czego.

Obsługiwałem kiedyś ślimaka Hef ze sterownikiem Geco dwunastawowym to jak go opanowałem to było super. Wiem że przy tłokowym tak idealnie się nie ustawi. Zobaczę jak sobie poradzi PID jak będzie kiepsko to sam ustawię. Myślę że będzie dobrze...

PS Kocioł bez rusztu wodnego - tylko wkładany sztbkowy nad paleniskiem automatycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie odnośnie tego Brucera - Tilgner podaje moc palnika 15-37kW. Oni to dobierają do mocy kotła czy to jest jeden palnik o takiej rozpiętości mocy regulowanej nadmuchem i podawaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.