Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odległość Kocioł Gazowy Kondensacyjny-Podgrzewacz Cwu


odpowietrznik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów

 

Czy odległość rzędu 2,5m-3m kotła kondensacyjnego od podgrzewacza CWU z wężownicą będzie miało

znacząco ujemny wpływ na proces przygotowania ciepłej wody użytkowej?Wiem że te urządzenia powinny być w miarę blisko siebie ale taki układ kotłowni ;(

 

Dziękuję za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia - może być nawet i 10m, tylko muszą być zaizolowane rury i oczywiście czujnik temperatury CWU w zasobniku podpięty pod automatykę kotła.

Natomiast problemem mogą być za cienkie rury i wężownica o niedopasowanej charakterystyce hydraulicznej ( za duże opory hydrauliczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.Czy na etapie przed montażem można stwierdzić czy mogą być problemy z oporami? "Za cienkie rury" tzn te łączące kocioł z podgrzewaczem?mam zamiar użyć rur Cu fi.22 Co do wężownicy to został zakupiony podgrzewacz 150l z wyjściami na wężownice 3/4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik obcej firmy.Wyjścia z kotła na CWU 3/4" W komplecie kotła były dwie złączki mosiężne z półśrubunkiem na 3/4" (zdjęcie poniżej) (być może miały być do podłączenia CO) 

CO już podłączone na innych złączkach a te zamierzam wykorzystać do podłączenia zasobnika.

O dziwo te gładkie końce złączek wchodzą pasownie do wnętrza rury Cu fi 22 (mam nadzieje że to połączenie lutowane będzie trwałe;) )

post-32948-0-55594600-1436725321_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest powód podłaczenia obcego podgrzewcza? Nie polecam takiego rozwiazania bo nie ma żadej pewności że będzie działać poprawnie. Najlepsze rozwiazanie to zestaw kocioł + podgrzewacz jednego producenta, i podłaczenie zestawem przyłączeniowym według instrukcji, wtedy napewno wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.