Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Robic Instalacje Co ? Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

witam hydraulik mnie wystawił i muszę ogrzewanie to zrobić sam. troche poczytałem tu na forum ale mam zbyt mała wiedzę aby wykonać instalacje sam, projekt podlogowki mam ale polacznie pieca z rozdzielaczem nie i tu jest problem 

 

 kotłownia

 

post-63620-0-62596200-1436113963_thumb.jpg

 

czy taki rozdzielacz bedzie działał ?dom parterowy instalacja mieszana 6 grzejników i 7 pętli podłogówki , czy nad piecem robić tez pompę ??

 

post-63620-0-57845200-1436114038_thumb.jpg

 

 

gdyby ktoś miał czas i narysował mi jak to ma wyglądać będę naprawdę wdzięczny, gdyż nie będę brał następnego fachowca który nie wie co robi. 

 

a i jeszcze pytanie o bojler na zdjęciu - będzie chodził na grawitacji ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem ze na tym rozdzielaczu op i grzejniki nie poradzą sobie . montować w takim razie 2 rozdzielnie ??

 

mógłbyś narysoac co gdzie mam wstawić i czy dobrze narysowałem polaczenia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mogę z tego schematu zapożyczyć ??

 

Pytanie na ile wiernie możesz to odtworzyć w swojej kotłowni.

 

Schemat ma wadę podpięcia powrotu podłogi. Ma być tak czerpane podmieszanie na mieszacz, by zasysało chłodną wodę tylko z podłogi. Przerobiłem jak niżej i pamiętać trzeba o umieszczeniu ZZ we  wskazanym miejscu, czyli na głównej rurze powrotu podłogi do kotła.

 

Dla wygody i logiki zamieniasz też kolejność zabudowy zaworów odcinających i ZZ pomp. Najlepiej zawory odcinające umieszczać na krańcach osprzętu okolic pompy, czyli zawory zwrotne od strony pomp (za nimi zawory odcinające). Gdy ZZ się zatnie, przyklei czy też straci szczelność, to bez zamykasz zawory i go wymieniasz bez potrzeby opróżniania układu.

post-18583-0-52270000-1436263542_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEDZIE TO DZIAŁAC ??

 

 

Nie będzie! Zapomnij o tym schemacie i trzymaj się wcześniejszej propozycji, którą sam sobie znalazłeś. Ten "nowy" schemat jest do d...

 

Ty się zastanów czego od układu wymagasz i do tych wymagań dobierasz urządzenia. Napisz czego chcesz się pozbyć z układu wyżej, na czym zaoszczędzić, to ci powiemy na ile to możliwe. Każda zmiana może pociągnąć konieczność kolejnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś dobry schemat to go całkiem sp...ś , to co pokazałeś nie jest zgodne z przepisami ani zdrowym rozsądkiem .

Jak zasobnik ma stać to powinien być z wężownicą, w przypadku dwóch obwodów grzewczych muszą być 2 pompy.

 

Ważny jest układ kocioł zawór 4-D , gdyż pracuje na grawitacji.

Natomiast kierunek pracy pomp za zaw 4-D jest obojętny - mogą pracować w górę lub w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHODZI MI O TO ZE MAM MAŁO MIEJSCA I CHCE POMPY DAC W KIERUNKU DOŁU A NIE DO GORY

 

Dla pomp nie ma to większego znaczenia, ale należy im zapewnić dobre odpowietrzenie. Spójrz na zdjęcia niżej jak mogłoby to wyglądać. Pompy CO i podłogi są równolegle i w kotłowni. Odejście na układ z zaworu 4D celowo jest na dużej średnicy, by spowolnić przepływ i dać szansę na lepszą i skuteczniejszą pracę odpowietrznika automatycznego. Ważne też jest odpowiednie wpięcie naczynia, by to ono dbało o odprowadzanie "bąbelków". Mam tą kotłownię pod "opieką" i zapewniam, że odpowietrznik CO nie ma co robić i co ważniejsze nie wprowadza do układu powietrza (jest po stronie ssawnej pomp).

 

post-18583-0-07890500-1436264934_thumb.jpg

 

post-18583-0-35529700-1436265009_thumb.jpg

 

Z zaworu 3D nie da się zrezygnować, ponieważ podłoga musi mieć niższą temp niż grzejniki. Można jedynie tak jak na zdjęciach zastosować zawór termostatyczny 3D, który jest tańszy od 3D z siłownikiem. To jest jednak rozwiązanie dla małych podłóg a ty piszesz o siedmiu pętlach. Trzeba dobrze dobrać rozmiar takiego zaworu, by nie dławił przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat było ciśnienie na oszczędzanie miejsca i upakowanie sprzętu jak się tylko da. Zasobnik jak widać jest typu "stojącego" i równie dobrze (lepiej?) miałby na poziomie podłogi. Swego rodzaju bonusem jest sprawnie działająca grawitacja bojlera, gdy jest on powyżej kotła (jeśli komuś zależy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem

sorki za duże litery ale w pracy tylko tak mój program działa

u mnie tez jest ciśnienie na brak miejsca , niby dom i miało go być w sam raz a tu widzę ze co nie zrobić to cos przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.