Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłam jak napisałeś, podniosłam wentylator do 40% , a podawanie węgla zmniejszyłam o 1%. Zobacze co bedzie , niech piec do takiej dawki sie "przyzwyczai".

A mam takie pytanie: Co znaczy "niedogrzanie płaszcza pieca"? Słyszałam ,że jesli trzyma sie temperature na piecu niższą niz 50 stopni , to żywotność pieca jest mniejsza, szybciej padnie, zaczyna sie "pocic". 

Czy to prawda?????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobiłaś jak pisałem

pisałem albo podnieś nadmuch albo zmniejsz ilość opału

Ty zrobiłaś obie rzeczy jednocześnie

jak się rozjedzie spalanie nie będziesz wiedziała czemu.

wykonuj korekty TYLKO jednym parametrem albo wentylator albo ilość opału.

 

na żywotność kotła ma wpływ wiele czynników, temperatura jest tylko jednym z wielu i nie oznacza od razu ze kocioł będzie szybciej korodował

jeśli proces spalania przebiega poprawnie i trwa przez większość czasu a podtrzymanie jest krótkie lub nie występuje, opał nie jest nadmiernie zasiarczony i wilgotny, kocioł stoi w suchej dobrze wentylowanej kotłowni, to można trzymać na kotle 40st i korozja nie zje go szybciej. jak będzie błoto zamiast węgla, wilgoć w kotłowni, źle ustawione spalanie, to kocioł zgnije w 3 sezony a do tego prawdopodobnie również komin będzie do remontu i przylegające pomieszczenia.

mój kocioł pracuje latem na temp minimalnej 40stC i tylko 2 razy  w ciągu doby jest ona podnoszona aby podgrzać CWU

zimą mam ustawioną pogodówkę i zaczyna od 40stC a kończy w największe mrozy w okolicy 55stC - ostatnie 2 zimy nie wszedł wyżej niż 50stC

pracuje 6 sezon i ma się dobrze a jest to kociołek z marketu a nie jakiś "mercedes"

 

całość jest zbyt złożona aby sprowadzać ją tylko do temperatury na kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca bo sam ich nie znam dokładnie

sterownik dobiera je sobie w oparciu o parametry dla mocy maksymalnej które tez są zmienne- tak napisany algorytm sterowania

w obecnej chwili mogę jedynie zakładać że cykl podtrzymania trwa pomiędzy 4000 a 5000 sekund co łatwo przeliczyć, w tym czasie co około 10 minut jest przedmuch a po upływie całego czasu jest 5 sekundowe podawanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam wszystkich

piszę choć nie wiem czy wątek jest "żywy" czy "martwy"

zwracam się z prośbą o korektę mojego myślenia...

wziąłem się za próbę palenia piecem Keller 15 ze sterownikiem typu R-501 i od razu poniosłem porażkę....

piecyk żużluje aż miło :)

zużycie groszku to 50-60 kilo na 48h....

na podstawie instrukcji obsługi moje ustawienia to:

E0- menu podstawowe:

n-55--zadana temp

C- -- zmierzona temp jest oznaczona kreskami i nie idzie tego zmienić

c-17--zadana wartość temp wody w zbiorniku

d-35--wypełnienie

U-41--szybkość wentylatora

E1-menu zaawansowane:

b-190 - wartość mruga na wyświetlaczu --czas pracy

o-20 -wartość mruga na wyświetlaczu--długość podtrzymania

L-1--liczba cykli podtrzymania

u-10--nadwyżka temp.

J-8 - wartość mruga na wyświetlaczu--czas przedmuchu

F-10--wybieg wentylatora

P-26--temp podajnika

po przeczytaniu instrukcji obsługi stwierdzam że z niewiadomych przyczyn zdałem podstawówkę ponieważ nie potrafię jej pojąć...

proszę o pomoc

dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.