Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

Masz tzw. magazyn energii i z niego "pobierasz" energię. Jeżeli w magazynie masz 0 to płacisz za pobraną energię, jeżeli w magazynie masz np 500kWh a w styczniu pobrałeś 200kWh to dostajesz fakturę za koszty stałe plus akcyzę za zużytą energię. 300kWh przechodzi na kolejny okres rozliczeniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie.

Mi narobiliście smaka i chyba zakupię jutro 6x to co na aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=6803493946

mam zamiar połączyć to w dwa stringi posz 3 sztuki. do tego muszę zlutować jakiś układ mptt i będę w ten sposób zasilać początkowo grzałkę 1,5kW w bojlerze.

Jak to wypali to dokupię jeszcze 6sztuk, żeby woda w sezonie się już sama grzała.

Muszę tylko ogarnąć jakieś tanie profile, żeby zamontować te cuda na dachu.

 

Trzymajcie za mnie kciuki :) hehe, żebym dokonał zakupu bo wtedy nie będzie odwrotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo ja wiem nigdy tego tak nie liczyłem. 320kWh to take 1,5 miesiąca pochmurnego nieba, teraz powiększyłem instalację aby nałapać coś jeszcze na zimę i przepalić to w klimatyzacji w opcji grzania.

 

@piastun to amorficzne, nie bawił bym się raczej w nie a poszedł ku polikryształom. Ale można i zaczynać od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No to ładnie.

Mi narobiliście smaka i chyba zakupię jutro 6x to co na aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=6803493946

mam zamiar połączyć to w dwa stringi posz 3 sztuki. do tego muszę zlutować jakiś układ mptt i będę w ten sposób zasilać początkowo grzałkę 1,5kW w bojlerze.

Jak to wypali to dokupię jeszcze 6sztuk, żeby woda w sezonie się już sama grzała.

Muszę tylko ogarnąć jakieś tanie profile, żeby zamontować te cuda na dachu.

 

Trzymajcie za mnie kciuki :) hehe, żebym dokonał zakupu bo wtedy nie będzie odwrotu :)

Nawet nawet , ciekawa propozycja zakupić ze 3-4 palety i postawić na końcu ogrodu w wystawie południowej i nie trzeba kombinować z dachami a swoje też zrobi i to w miarę rozsądnych pieniądzach , potem tylko klimatyzator kanałowy na cały dom 5-6 tys i grzanie za friko w 80% sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

no niby tak ale kabel np 30-40 metrów za dużo nie kosztuje , a konstrukcje na dach muszą być raczej dedykowane , a tak nakupisz profili na hurtowni jakieś słupki i za połowę ceny jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie za maj.

 

Produkcja: 702 kWh  

Wydajność: 156kWh/kWp

Energia oddana do sieci: 545 kWh

Energia pobrana: 167 kWh

W magazynie: 297 kWh

Zużycie bez PV: 323 kWh

Koszt: 49zł

Koszt bez PV: 213zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i u mnie:

Duża instalacja: 432kWh

Mała instalacja: 182kWh

w sumie: 614kWh

 

Pobrane z sieci: 116kWh

Oddane 487kWh

 

Już widzę że inwerter SolaX delikatnie kłamie o około 30kWh. Każda przerwa w dostawie prądu i resetuje licznik dzienny i statystyki przesyłane na serwer są pomniejszone o proporcjonalnie ile prądu dziennie wyprodukowało do wyłączenia prądu.

W ten sposób mamy nowy inwerter zainstalowany 5 maja ale zobaczcie:

7e48adf746155fef.jpg

Zobaczcie Roczną Energię i total energy

 

Albo to te 3 dni w których w ogóle nie było produkcji?

819998576388d517gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stringi równolegle łączysz w falowniku jesli jest taka możliwość

łączenie za pomocą złaczek mc4 jest karkołomne

natomiast jesli chodzi o połczenie do grzałek to mozesz na mc4 mozesz na pewex byle skutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te specjalne to sie palą bo za duże prądy idą a do tego temp na dachu latem spora  ,wg mnie to 2szt to mozna połączyć na oryginalnych ale więcej juz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wszystkie w całej UE , i te małe i węgłowe wiatraki też, są połączone równolegle i nikt sobie włosów z głowy nie wyrywa .Pewnie dlatego że suma prądów wpływających do węzła jest równa sumie prądów wypływających z tego węzła :) .poz Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.