Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam opini na temat kotła jak w temacie. Wszystko co przydatne. Jakość wykonania , ilość spalanego pelletu, spalanie pelletu gorszej jakości itp.

Chcę kupić piec Tekla Draco Bio Compact 12 kw do ogrzewania mieszkania 56 m2 oczywiście jest wydzielona kotłownia :) na całości ma być podłogówka i całość ma być sterowana pogodówką na zaworze 4d. Jeżeli ktoś może coś doradzić lub zaproponować inny kociołek to proszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Też szukam info i nic nie znalazłem. Draco Bio troszkę już jest (nawet kilka filmików na Youtube) ale Compact to nowość więc sezon przed nami. 

Za ok. miesiąc powinienem mieć go u siebie, ale opinie dopiero pewnie po sezonie:)

 

Z małych mocy znalazłem Kostrzewe MiniBio 10kw i Edilkamin, ale Tekla mam niedaleko mnie, także serwis ewentualnie na miejscu.

Compact ma ten sam palnik co Draco Bio , a negatywnych opinii jakoś nie znalazłem, więc zobaczymy.

Edytowane przez Timiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :) to takie przerobione draco bio. Te filmiki na youtube widziałem, ale lepiej o pewne info zapytać użytkowników. Ja tylko dowiedziałem się od handlowca z Tekli że ich koleżanka z Tekli ma draco bio 12 kw i ponoć na 110 m2 spala niecałe 3 tony pelletu na sezon (chyba grzewczy). Ja raczej jestem na compacta zdecydowany bo dotacje na pelleciaka już dostałem :) wiec klamka zapadła. Poczekamy może ktoś jeszcze coś napisze. Ja w sumie też mam nienajdalej bo ok 120 km, wiec jakby co to mniej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na dotacje właśnie i zamawiam.A do tekli mam może z 20km:-) Fajnie, że będzie sie z kim wymienić doświadczeniami.

Do ogrzania mam 120m2 i też celuję w ok. 3t pelletu, ale czas pokaże.

Teraz trzeba znaleźć dobrego dostawcę :-)

Jeśli to nie tajemnica, to skąd bierzesz kociołek i jaka cena??:-)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Timiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam taka hurtownie sanitarną .Wynegocjowałem 7000 tysięcy brutto na 23 vat. Myslę że dobra cena :) A Ty w jakiej ustrzeliłeś? Pozdrawiam. Aha ponoć bardzo dobry pellet ma tartak olczyk, maja certyfikat din plus cena od 800 u nich w workach na olx u mnie jakieś 840.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko pytałem, to dawali tez 7000 ale chyba na 8%. Ile wytarguje to się okaże :/ Mam nadzieję że kilka stówek urwę:)

Co do pelletu to mam zapisane kilka miejsc, chce pobrać po kilka worków i porównać do Lavy, może akurat się uda ustrzelić coś dobrego. Ceny od 700 za dębowy - 800 zł mieszany z din plus, i własnie tez mam Olczyka na liście:) W sumie muszę odwiedzić 5 miejsc:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam . panowie jestem nowy na forum ponieważ interesuje mnie właśnie piec o którym tu mowa. i chciałem zapytać czy ktoś już z państwa go ma lub ma jakieś informację na temat tego urządzenia . informacji mało na jego temat. a wydaje się być porzxądny na pierwszy rzut oka :) ciekawe jak w praktyce.

Jeszcze ktoś tu wspomniał o dotacji? możecie mi przyblizyc sprawę bedę bardzo wdzięczny za pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam celuje w ten kociol i tez szukam informacjo na jego temat , cena przystepna ale o reszcie wiele nie wiadomo. Co do dotacji to w mojej gminie (Starogard) wynosi 3,5 tys zl. Musisz podejsc do urzedu gminy czy tez miasta i sie dowiedziec, kazda gmina moze te dotacje w innej kwocie i na innych zasadach dawac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na opolszczyźnie tylko 1500 zł ;( no mało wiadomo na temat tego piecyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że dobrze będzie sie spalać tylko dobry pellet szkoda że do 12 kw nie da sie założyć mechanizmu czyszczenia. Mi dzisaj wpadł jeszcze w ręce piec Kamena nowość niby 10kw palnik Magna z sterowaniem techa. Cena 8000 zł bez pojemnika na pellet. Za 500 zł więcej czyszczenie palnika, dotykowy sterownik i coś tam jeszcze. Mętlik w głowie. Tekla raczej będzie najlepsza ze względu na wymiary. Gadałem wczoraj z facetem co ma draco bio 12 kw i mówił że piecyk spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Draco Bio Compact 12 KW jest również mechanizm samoczyszczenia koszt ok. 700 zł, rozmawiałem z przedstawicielem na pomorskie ok. 2 tyg temu i mówił mi że w tamtym czasie przechodził testy w Instytucie w Łodzi i za 3 tyg bedzie dostępny również i do tych kotłów. Ja też i taki mechanizm chcę dodatkwo dokupić. I generalnie jak się chce taki mechanizm to lepiej zamówić go od razu aniżeli dokupywac po czasie ze względu na trudności w montażu go w palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten piec posiada również ceramikę w komorze spalania? bo w palniku nie? szukam juz ponad 4 miesiące pieca i nie wiem na co sie zdecydować najpierw myślałem o kostrzewie

mini bio 10kw. otrzymałem ofertę za 6100zł a mini bio lux 10kw 9100. tylko że ten mini bio bez lux to prosty piec prosty sterownik itd. ale cena ok. za to tekla o 1000zł droższa ale sterownik estyma na kotle no i ta ceramika w komorze spalania. tytlko brak konkretnych informacji. a o co chodzi z tym mechanizmem samo czyszczenia?

 

Panowie jak wszyscy sie zastanawiamy nad teklą może złożymy zamówienie wszyscy razem i poprosimy o dobry rabat :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kowalski1234. Kostrzewa używa dla mini bio i mini bio luxury z tego co wiem tego samego sterownika tylko w luźury jest wersja w kotle montowana , a zwykłym mini bio jest wersja wall czyli na ścianę. No i tak jak piszesz to w luxury jest wyłożenie z szamotu. W Tekli jest ten sam sterownik co w mini bio czyli estyma igneo, ale kostrzewa ma pod siebie zrobiony inne kolory obudów i logo platinium bio na sterowniku. Tyle wiem bo wcześniej interesowałem się też mini bio ale słyszałem że serwis kiepski no i za odpalenie pieca 700 zł !!!!! Chore. W tekli uruchomienie kosztuje Cie tylko dojazd serwisanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dotacja też wynosi 1500 zł.

 

Do Draco Bio Compact 12 KW jest również mechanizm samoczyszczenia koszt ok. 700 zł, rozmawiałem z przedstawicielem na pomorskie ok. 2 tyg temu i mówił mi że w tamtym czasie przechodził testy w Instytucie w Łodzi i za 3 tyg bedzie dostępny również i do tych kotłów. Ja też i taki mechanizm chcę dodatkwo dokupić. I generalnie jak się chce taki mechanizm to lepiej zamówić go od razu aniżeli dokupywac po czasie ze względu na trudności w montażu go w palniku.

 

Jest jest, przez ten system czekam na kocioł już 3 tygodnie a ma być u mnie około 17 lipca, nowość dlatego trzeba poczekać żeby całkowicie nie testować na nas:)

Domontować go musi serwis więc lepiej zamówić od razu bo potrzebny dodatkowy moduł jest, a czyszczenie ma polegać na zamontowaniu zgarniacza na siłowniczku, który uruchamia się przed każdym rozpaleniem palnika, spychając pozostałości do popielnika ( tyle mi się udało znaleźć) - cena 700zł/ netto :) 

 

 

a ten piec posiada również ceramikę w komorze spalania? bo w palniku nie?

 

Kurcze nie widziałem go na żywo , ale chyba tak jak mówisz, przynajmniej tak to wygląda na filmach i w opisie kotła.

 

Kolego Kowalski1234. Kostrzewa używa dla mini bio i mini bio luxury z tego co wiem tego samego sterownika tylko w luźury jest wersja w kotle montowana , a zwykłym mini bio jest wersja wall czyli na ścianę. No i tak jak piszesz to w luxury jest wyłożenie z szamotu. W Tekli jest ten sam sterownik co w mini bio czyli estyma igneo, ale kostrzewa ma pod siebie zrobiony inne kolory obudów i logo platinium bio na sterowniku. Tyle wiem bo wcześniej interesowałem się też mini bio ale słyszałem że serwis kiepski no i za odpalenie pieca 700 zł !!!!! Chore. W tekli uruchomienie kosztuje Cie tylko dojazd serwisanta.

I dlatego olałem Kostrzewę, za wszystko chcą dopłat nawet za kawałek szamotu i wbudowany komputer chociaż praktycznie ten sam hyh. Tekla pobiera opłatę tylko za dojazd reszta jest w cenie.

Zresztą do Tekli mam 20km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja :) ale za odpopielanie 700 zł netto? To bardzo dużo moim zdaniem. Wychodzi tu chytrość producenta sterownika Estyma. Chcesz mieć jakieś dodatkowe funkcje to dopłać 600 zł za drugi moduł can. Bezsens. Pewnie samo ustrojstwo od Tekli z 300 zł warte bo to nic skomplikowanego. Podobna sytuacja jest z zaworem 4-ro drogowym , normalnie sterownik go tylko otwiera i zamyka, ale już nie pilnuje temp. powrotu, zeby to robił trzeba dokupić moduł, chociaż na podstawowym są jeszcze wolne miejsca. Wiem to akurat od innego producenta który również używa Estymy i wymógł na nich tą funkcję w podstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm troszkę dużo ja jednak zamówiłem bo wiem że jak teraz nie zamówię to później będzie szkoda:P - a z czasem pewnie potanieje sporo, do 25 kw były po 1200zł teraz już nawet po 900 są.

Zawór 4-ro drogowy mam ale bez siłownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Timiq ale piec zamawiasz bezpośrednio u Tekli czy u jakiegoś przedstawiciela? Jeżeli chcesz palić dobrym pelletem to odpopielanie raczej niepotrzebne, ale jak ktoś chce próbować gorszego to jak najbardziej.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek zamówiłem u przedstawiciela, zresztą taka była sugestia pana z Tekli że oni na sklepy raczej dowożą więc lepiej zamówić u któregoś z nich:P

Pellet kupiłem po kilka worków Lavy, i dębowo sosnowego od lokalnych producentów których polecili mi znajomi, palą w peleciakach więc troszkę szukali . Chcę jeszcze dokupić Barlinka i Olczyka z Din+ I ENplus A1. Zobaczymy i wtedy zamówie większa ilośc.

Lava ponad 900 zł, Lokalny 700 a Olczyk i Barlinek po 860 z transportem. Szału nie ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do filmiku jak działa odpopielanie w tekli :) Lepiej tekla traktuje Rumunów niż Nas :) Nawet opisy w pdfach dokładniejsze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz tak to już jest:) My to dopiero czarnuchy jesteśmy.

Do do systemu to mocowanie w palniku strasznie licho wygląda i coś mało tego wysuwu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic na wode :) chyba że coś poprawią bo widziałem dużo lepsze rozwiązania

https://www.youtube.com/watch?v=Gr0p9o44zKE

lub

ale to całkiem inna konstrukcja palnika.

 

Może lepiej palić dobrym pelletem i olać to odpopielanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze na pewno tylko bardziej skomplikowane, mam nadzieję że to w Tekli będzie dochodziło do końca nie dom połowy, zobaczę jak kociołek dojedzie, mam nadzieję że sukces będzie tkwił w prostocie:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet będzie dobry, ale na wszelki wypadek jakby jakiś spiek sie trafił:)

Edytowane przez Timiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc Panowie trzeba sobie dać spokój z ta kostrzewą na innym forum te same uwagi co do obsługi po sprzedażowej czyli serwis itd. A ta tekla wygląda na naprawdę dobry piecyk tylko szkoda że nie ma tu kogoś kto już troszkę się na nim zna. i ma doświadczenie z tą firmą. Ja znalazłem ten piecyk za naprawdę dobrą cenę.. i chyba moja decyzja już podjęta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Kociołek zamontowany i odpalony, na razie grzeje wodę żeby wypalić resztę pelletu z pierwszego zasypu, później raczej wrócę do prądu, z czystej wygody bo czy taniej jeszcze nie wiem.

Mimo krótkich cykli wypala ładnie pellet no i popiołu garsteczka:) 

Czy będę zadowolony okaże się w zimie jak kociołek rozpali się na dobre, na razie jestem zadowolony i to bardzo, ale czas pokaże;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.