Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Ze Sterowaniem


marta25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam robię instalacje ale projekt masakra bez sprzęgła i euroster uni 3 nie wiem po co żeby wyłączał kocioł jak będzie włączałsie kominek ale nie ma tam wyjść na pompy a i tak do kominka trzeba dać sterownik . Proszę o schemat zjakimś ciekawym rozwiązaniem jak kominek sięwłączy to żeby się wyłączył kocioł myślałem module wielostrefowym termet tylko kominek bym musiał wciąć sie przed sprzęgłem a kotłem ale nie wiem jak sterować wtedy tym modułem jak kominek będzie chodził za fajne rozwiązania z góry dziękuje

post-61207-0-24287800-1434759264_thumb.jpg

post-61207-0-00088400-1434759998_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musisz dać sprzęgło hydrauliczne. Kominek jak się da zrobiłbym na układzie zamkniętym i darował sobie wymiennik. Sterownik do kominka dajesz tatarka i on ma wyjście do blokady palnika w kotle gazowym. Jak palisz w kominku to wyłącza kocioł gazowy. Sterownik kotła gazowego powinien sterować instalacją czyli wszystkim tym co jest za sprzęgłem. Powinien iść z niego czujnik na sprzęgło i jak palisz w kominku wyczuwa ciepło na sprzęgle i steruje instalacją. Możesz to zrobić na eurosterze uni 3 ale zawsze lepiej jest dać sterownik dedykowany przez producenta kotła. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie chodził kominek to kocioł gazowy się nie załączy, właśnie po to łączysz tatarka z kotłem gazowym że tatarek wysyła mu sygnał że kominek pracuje i kocioł gazowy zostaje zblokowany. Pracą pomp,kotłem gazowym i wszystkim co jest za sprzęgłem steruje oddzielny sterownik w przypadku mojego schematu to jest to moduł IPM2. Jeśli chcesz to zrobić na eurosterze to do niego podłączasz wszystko co za sprzęgłem i sygnał do kotła gazowego. Ja bym to zrobił na dedykowanym sterowniku producenta kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.