Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Zmieści Się Kocioł Z Podajnikiem ?


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Moje gratulacje właśnie "udowodniłeś" swoje założenie w 9m2 nie zmieści się kocioł z podajnikiem. Jest to niewykonalne, moje gratulacje.

Rozważ umieszczenie kotła z podajnikiem na środku pomieszczenia, a podłączenie do komina ponad drzwiami, przedłużonym poziomym łącznikiem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odpada? Gdybyś wziął pod uwagę opcję pelleciaka to żaden problem z podajnikiem, tylko kocioł zamawiasz z palnikiem montowanym na zewn.

Ja mam takie rozwiązanie od HT i palnik czyści się bardzo wygodnie.

Zasobnik pelletu dobierasz sobie jaki tylko chcesz i nie musisz go brać od producenta kotła.

 

Ps. na zał. fotce nawet gniazdko jest podobnie umiejscowione.

 

pozdrawiam

 

 

 

post-39997-0-95353000-1433593215_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem, kocioł z podajnikiem w mojej kotłowni odpada.

 

Ogniwo to kocioł o pionowym wymienniku i jako taki zawsze będzie "głęboki". Do Twojej kotłowni i tych drzwi bez "pomyślunku", to szukaj kotła z wymiennikiem poziomym. Będzie wyższy, ale "szczuplejszy". Koniecznie też spaliny odprowadzane górą.

 

Ogniwo ma w ofercie również konfigurację z wyjściem spalin z boku. Sam link zapodałeś i wymiary oraz rysunek masz.

 

Suspenser podpowiada Skama 7 lub 12 kW, gdzie widzę głębokość ta sama. Można zamówić konfigurację z wyjściem czopucha do góry i króćcem powrotu z lewej (pod kosz). Wtedy kociołek dosuwasz do samej ściany (bez żadnych szczelin). Tu masz DTR z wymiarami: http://czysteogrzewanie.pl/wp-content/uploads/2014/08/skam-p-dtr.pdf

 

A tu "wizualizacja":

post-18583-0-72535000-1433594798_thumb.jpg

 

 

Jest jeszcze Witkowski: http://www.kotly-witkowski.pl/kmb-rp (patrz zakładka "Konfiguracje").

 

 

Trzeba jeszcze pamiętać o wysokości otworu kominowego. Jak to komin systemowy z gotowym trójnikiem, to on tu "rządzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę ogniwo z racji polecanego kotła na forum. Łatwo powiedzieć przestawić drzwi jak od strony garażu jest już po tynkowane itd. To , że ma kotłownia 9m2 to wiem , że nie jest mała tylko te drzwi.

 

W takim razie popatrzę jeszcze inne kotły.

Wysokość otworu kominowego jest na ok 130cm-140cm od posadzki.

 

Dzięki wszystko za pomoc. W takim razie wiem , że zmieści się taki kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy z poziomymi półkami będzie płytszy i zajmie mniej miejsca

jesli drzwi mają skrzydło 80cm to ja nie widzę problemu nawet jak są tak jak teraz(mimo że niezgodnie z przepisami)

kocioł się zmieści i miejsce będzie na obsługę

jak wyobraźnia nie jest w stanie umiejscowić kotła w kotłowni spróbuj bardziej namacalnie

weź karton o wymiarach 1x1m i połóż go na podłodze 10cm od otwartego skrzydła drzwi

więcej kocioł z otwartymi drzwiczkami nie zajmie

będziesz wiedział ile masz miejsca= da się spokojnie zatańczyć jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np ogniwo http://www.ogniwobiecz.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3wymiar H+I , 615mm+140mm=755mm , do tego raczej trzeba doliczyć wymiar G bo jakieś przecież złącza wodne czy coś będą z niego musiały wychodzić z tyłu ,755mm+130mm=885mm . Czyli jak nic wychodzi 0,9m w najlepszym wypadku . Czy za kotłem nie będzie , żadnych podłączeń ?

 

kiminero podał o co mi chodziło, zobacz wersję nr 5 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zrób jak napisałem

makieta na podłogę i będziesz wiedział ile masz miejsca na obsługę

gwarantuję że będzie go wystarczająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odpada? Gdybyś wziął pod uwagę opcję pelleciaka to żaden problem z podajnikiem, tylko kocioł zamawiasz z palnikiem montowanym na zewn.

Ja mam takie rozwiązanie od HT i palnik czyści się bardzo wygodnie.

Zasobnik pelletu dobierasz sobie jaki tylko chcesz i nie musisz go brać od producenta kotła.

 

Ps. na zał. fotce nawet gniazdko jest podobnie umiejscowione.

 

pozdrawiam

Ten kocioł z fotki to nie HT a Cichewicz :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto napisał, że HT jest na fotce?

Nawet nie jest czerwony :)

Żeby nie było tylko OT polecałem opcję z palnikiem montowanym na zewnątrz, a sam krajobraz ze zdjęcia (nie mój zresztą) jest bliski szkicowi autora tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba to oczywiste, że chodziło o podłączenie kotła do komina i ustawienie podajnika przed nim.

Nawet problematyczne gniazdka elektryczne tam widać, ale wybacz drzwi dorysowywać nie będę, bo jak nie trafię z ich kolorem to będzie znowu afera .

Wróć lepiej do propozycji makiety z postu #36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drzwiach to wg szkicu jest najpierw komin ok 50x50, a nie sam kocioł, więc dodając odstęp kotła od komina 40-50cm otwieranie drzwi nie stanowi żadnego problemu.

Problem miałeś za to z wpadaniem na kocioł po przejściu przez drzwi.

Zatem po raz ostatni wielkimi literami: JEDNA Z PROPOZYCJI TO ZASOBNIK PRZED KOTŁEM, A KOCIOŁ PODŁĄCZONY DO KOMINA JAK NA TWOIM RYS. Z PIERWSZEGO POSTA.

Wstawiając kocioł o szerokości np. 40cm z odstępem od ściany 10cm masz w go w linii komina. Rozumiesz teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ekogroszek, tylko pisałem wyraźnie o pelleciaku i zasobniku 'wolnostojącym' do niego, bo takie możliwości daje sposób podawania tylko tego paliwa, czyli z góry, z boku i z podskoku.

Teraz na 3ej stronie wyskakujesz, że chcesz ekogroszek, a tak to cały czas cisza nt. rodzaju paliwa.

Przy ekogroszku nie postawisz zasobnika przed frontem kotła.

Ale jak już rządasz samego kotła na ekogroszek to:

HT EKO ma szer 39cm (zaznaczam, że to sam kocioł, a o zasobniku zapomnij - odpada układ tylna ściana kotła do komina jak na rysunku pierwotnym)
Z oferty Cichewicza Ultima III do mocy 10kW ma szer 40cm (również z opcją palnika pelletowego, a jak nie pellet to j.w. - zapominasz o zasobniku w tym układzie i zostaje obrót kotła o 90st).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziwne , że 3 strony temat a pytanie krótkie. Już wiem , skąd masz te 44 posty. Po co ty wogole piszesz? Już gdzieś ci pisałem abyś nie zaśmiecał moich tematów.

Na drugiej stronie pisałem a nawet wrzucałem linka do kotła na ekogroszek , więc niby skąd pomysł na pellet ?

 

Temat zakończony na poprzedniej stronie tak jak pisałem. Dowiedziałem się co chciałem a ty coś drążysz nie pytany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążyć to zacząłeś sam od postu #39. Prezentujesz wyłącznie postawę roszczeniową  i nie rozumiesz tego co się do Ciebie pisze - traciłem czas na opisy prostego układu z jednego zdjęcia, a do Ciebie jak nic nie docierało, tak wciąż nie dociera.

Wskaż, w którym miejscu prosiłeś MNIE o nie zaśmiecanie tematu.

Jak podsunąłem pomysł obrócenia kotła o 90st. to Ci pasowało? Jak opisałem propozycję pelleciaka to już zaśmiecanie, bo gdzieś jakiś link z przykładem kotła wrzuciłeś?

No chyba, że u Ciebie pojęcie "branie czegoś pod uwagę" = "zdecydowanie na zakup" to gratulacje.

Dla mnie EOT.

Moderatora poproś o zamknięcie tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę być niegrzeczny, ale rustin najlepiej jak nie będziesz na tym forum mieszał albo udawał ......(kogoś). Z tego co czytam to wszyscy tłumaczą Ci w dobrej i życzliwej atmosferze a Ty starasz się za każdym razem coś zanegować - no bo ale .....  itp, itd. Dlatego najlepiej przestań się ośmieszać i skorzystaj z rad fachowców na miejscu tzn. projektantów, rzeczoznawców, biegłych i na pewno będziesz zadowolony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.