Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Wpada W Wibracje Przy Starcie


greenmark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Od kilku dni mam problemy z piecem dwufunkcyjnym Termet Ecocondens 20. Problem objawia się tym, iż po starcie piec wpada w wibracje (słychać dudnienie i czuć wibracje). Często sie tak dzieje tylko przy starcie pieca ale czasami również podczas jego pracy (wibracje wtedy są mniejsze i pojawiają się falowo). Problem znika po wyjęciu zatyczki króćca pomiarowego. Na forum był opisany podobny przypadek ale tam pomogła regulacja pieca. Wezwałem serwisanta ale rozłożył ręce. Ocenił, że problem może leżeć w odprowadzaniu spalin. Sprawdziłem komin na dachu i wygląda w porządku. Nie wiem jak wygląda sytuacju przy kolanie koncentrycznym (musiałbym rozkuć komin).

 

Problem występuje tylko przy C.W.U. (temperatura 44), gdy zmniejszę temp to problem ustępuje.

Przy C.O. (temp 22) - nie występuje

 

 

 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Bardzo proszę o pomoc i ewentualne wskazówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Może jakiś ptaszek wpadł? ;)

Inną przyczyną może być osadzenie się kamienia na wymienniku kotła, ale to powinien sprawdzić serwisant.

 

Problemem leżał w zatkanym przewodzie kominowym. Mój ojciec uszczelniając otwór w ścianie zapianował przy okazji cały przewód kominowy i piec nie dostawała wystarczającej ilości powietrza. Dziękuję za naprowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.