Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ranking Ekogroszku 2009


ManxM

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna chciałem coś takiego stworzyć. Myślę ze nowy rok jest okazją, bo przecież każdy z nas ma już doświadczenia związane z tym sezonem grzewczym. Więc jest szansa na w miarę obiektywne opinie. Ja sprawdziłem trzy kopalnie:

Bobrek, Kazimierz-Juliusz i Chwałowice

 

Punktacja od 0 do 5

 

Bobrek - najgorszy- 1 pkt.

Kazimeirz Julisz - średni - 2 pkt.

Chwałowice - w miarę dobry, ale mam wrażenie, że pierwsza partia którą kupiłem we wrześniu była lepsza niż ta z listopada. 4 pkt.

 

Ciekawe jak będzie wyglądała dalsza punktacja. Zapraszam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwałowice,kazimierz juliusz, zg piekary sa ok tym paliłem jestem pewnien ze pochodzą z tych kopalni bo osobiście je odbierałem, natomiast wegiel z kwk piast jest bardzo kaloryczny i super grzeje ale powstaja bardzo duze spieki i zostaje duzo popiołu, trzeba ze 2 razy dziennie rozbijac szlake zeby popiól mógł swobodnie opadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam ZG Piekary wczoraj załadowałem drugą partię do piwnicy, jest ok jedynie trzeba trochę zmniejszyć dopływ powietrza np. w stosunku do węgla z Kazimierza -Juliusza bo się robią drobne spieki, Cena na wczoraj to 650 za tonę z dowozem, spalanie u mnie wychodzi w granicach 10-13kg na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz wtóry proszę przy podawaniu spalania podać co się ogrzewa - taka wartość sama z siebie nic nie oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ; Mam pytanie do Was - którzy palicie eko-groszkiem z KWK Chwałowice , czy Wasz groszek ma dużą zawartość prochu bo u mnie , w ubiegłym sezonie szczególnie a w bierzącvym również tej frakcji poniżej 1mm jest conajmniej 35% , a może i więcej . Jak kupowałem pod koniec czerwca ubiegłego roku nie było to tak widoczne /zwracałem na to baczną uwagę/ . Węgiel jednak miał pewną wyczuwalną wilgotność , / dostawy na skład w otkrytch węglarkach / Składowisko koło domu mam przewiewne kryte i odizolowne od gruntu . Teraz kidy dokonuję załadunku do pojemnika pieca,

widać jak się zsypie troche grubsza frakcja eko-groszku ile jest tam prochu , wzrokowo wgląda to tak jak by to była kupa prochu w której domieszane są kawałki węgla Pochwalcie się jak też to

-kwalifikowane- paliwo/już nie tanie / wygląda u Was . nek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ; Mam pytanie do Was - którzy palicie eko-groszkiem z KWK Chwałowice , czy Wasz groszek ma dużą zawartość prochu bo u mnie , w ubiegłym sezonie szczególnie a w bierzącvym również tej frakcji poniżej 1mm jest conajmniej 35% , a może i więcej . Jak kupowałem pod koniec czerwca ubiegłego roku nie było to tak widoczne /zwracałem na to baczną uwagę/ . Węgiel jednak miał pewną wyczuwalną wilgotność , / dostawy na skład w otkrytch węglarkach / Składowisko koło domu mam przewiewne kryte i odizolowne od gruntu . Teraz kidy dokonuję załadunku do pojemnika pieca,

widać jak się zsypie troche grubsza frakcja eko-groszku ile jest tam prochu , wzrokowo wgląda to tak jak by to była kupa prochu w której domieszane są kawałki węgla Pochwalcie się jak też to

-kwalifikowane- paliwo/już nie tanie / wygląda u Was . nek

 

Mam ekogroszek z Chwałowic no i jest trochę tego pyłu, ale nie aż 35%. Będzie tego z 5%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam koledzy ja pale tylko eko gr.. Pieklorz, oto moja opinia ,popiół koloru jasnego, spala się dokładnie,na retorcie niema prawie wcale spieków,z zasobnika 80kg dwie szuflady popiołu. Kupuje luzem 720zł za tonę w Gdańsku.Wcześniej miałem workowany i był mokry,nie był natleniony bo kisił się w worku i palił się trochę gorzej. Z tego węgla jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dla mnie Pieklorz z kopalni Bobrek Centrum workowany (20kg) jest bezkonkurencyjny, choć z pewnością przetestowane przeze mnie 10 różnych eko to zaledwie część dostępnych na rynku. Ciężko stwierdzić, że zawsze dany eko groszek jest najlepszy, bo widziałem np. w/w Pieklorza częściowo rozpakowanego na palecie, gdzie w folii dosłownie stała woda, tak więc odpowiednie przechowywanie ma tu też duży wpływ na ocenę.

 

Osobiście odpowiada mi jego granulacja, kaloryczność i forma pakowania ale STANOWCZO NIE ODPOWIADA MI JEGO CENA :unsure: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ja pale tylko eko gr.. Pieklorz, oto moja opinia ,popiół koloru jasnego, spala się dokładnie,na retorcie niema prawie wcale spieków,z zasobnika 80kg dwie szuflady popiołu. Kupuje luzem 720zł za tonę w Gdańsku.Wcześniej miałem workowany i był mokry,nie był natleniony bo kisił się w worku i palił się trochę gorzej. Z tego węgla jestem zadowolony.

z 80kg az 2 szuflady popiolu??? wg mnie to zly wynik, ja z ekogoszku z kwk kazimierz juliusz mialem z zasobnika 6-7 workow po 25 kg zaledwie 3/4 szuflady popiolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wegiel z kwk piast jest bardzo kaloryczny i super grzeje ale powstaja bardzo duze spieki i

Nie węgiel tylko Retopal ma dużo spieków różnej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

w skladach w mojej okolicy samo czeskie dziadostwo

ostatnio namierzylem pieklorza - fakt, rewelacja. tylko granulacja do podajnika (30mm) nieco za duza i chrupie, ale jakos przechodzi. generalnie polecam, z tym, ze w porownaniu z czeskim to pewnie kazdy bedzie genialny.

no i piec u mnie od 10 dni :unsure: z doswiadczeniem wiec u mnie nie za mocno

 

a przy okazji, dziekuje wszystkim za pomoc w walce z piecem mialowym - to wylacznie dzieki wam nie zamarzlem ani ja ani moje dziatki.

 

jak widac, mimo wszystko poddalem sie, kupilem piec ekogroszkowy

luksusik, w domu cieplo, obsluga prawie zadna, jestem w trakcie eksperymentowania z nastawami sterownika, ale to sama przyjemnosc

 

jeszcze raz dziekuje i pozdrowienia dla wszystkich - jak to ktos barwnie ujal - "smoluchow"

 

j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Sezon 2010/2011 się już powoli kończy, jak u was kosztowo wyszło palenie ekogroszkiem? Ja paliłem eko-groszkiem Ekoret pochodzący z Katowickiego Holdingu Węglowego S.A., którego nikt powyżej nie wymieniał, widocznie wszyscy z jednego regionu jesteście. Niestety węgielek kosztował luzem 880zł za tone, parametry groszku: http://www.brykiet-weglowy.pl/?page=ekogroszek . Ogrzewany był dom dwupiętrowy pierwszy raz, pow. ok,. .200m2, nie mieszkany jeszcze, wiec w pełnej pogodówce ustawiona stała temp. ok 15-17C w pomieszczeniach. Poszło ok 2,5 tony na to. Aż boję się pomyśleć co to będzie jak się w tym roku wprowadzimy i przyjdzie palić i ogrzewać bojler na CW i utrzymywać temp. w pokojach 22C ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.