Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy Dom 230M2 Nowy Kocioł Z Podajnikiem


Trancetek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja 2 połowa zakupiła bezpośrednio od producenta "firma prywatna" robiony metoda tzw chałupniczą. Podobna moc to 20 lub 25kw ale jak z efektywnością ? Sami oceńcie bo ja nie wiem co o tym myśleć o to was proszę.

Z góry dziękuje

post-63166-0-43626900-1431292501_thumb.jpgpost-63166-0-59041300-1431292349_thumb.jpgpost-63166-0-26279000-1431292359_thumb.jpgpost-63166-0-27150400-1431292354_thumb.jpgpost-63166-0-52276500-1431292362_thumb.jpgpost-63166-0-92244000-1431292366_thumb.jpg

post-63166-0-60065600-1431292370_thumb.jpgpost-63166-0-99455400-1431292374_thumb.jpgpost-63166-0-41093100-1431292406_thumb.jpg

post-63166-0-89731600-1431292379_thumb.jpgpost-63166-0-49701700-1431292415_thumb.jpgpost-63166-0-86478400-1431292411_thumb.jpgpost-63166-0-29654000-1431292419_thumb.jpgpost-63166-0-62412200-1431292423_thumb.jpgpost-63166-0-08674900-1431292428_thumb.jpgpost-63166-0-74166600-1431292431_thumb.jpgpost-63166-0-55013600-1431292435_thumb.jpgpost-63166-0-04283100-1431292439_thumb.jpgpost-63166-0-37647000-1431292443_thumb.jpgpost-63166-0-91340000-1431292446_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa koncepcja zakupu. Kupuje się kocioł o nie wiadomo jakiej mocy, nie wiadomo nic o producencie bo w internecie o jego produktach jest "0" informacji, nie wiadomo nic o zapotrzebowaniu na ciepło budynku, nie wiadomo jak ma być zbudowana instalacja,?  Przynajmniej masz DTR kotła to część informacji ( moc, parametry paliwa, sprawność, wymagany ciąg kominowy, minimalna średnica komina, minimalna wysokość komina.....) powinnaś znaleźć pozostałe w projekcie budynku, no we własnych głowach bo chyba macie jakąś koncepcję ogrzewania. A jak w DTR ich nie ma to będą to twoje najgorzej wydane pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalny producent kocioł może być gniotem ale też może być taki sobie ,ze zdjęć wygląda że ma ruszt wodny czyli kocioł nie będzie prawidłowo spalał dopalał spalin.

 

Do czego jest ta skrzynka z tą wajchą na wymienniku pionowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to przejściówka czopucha(prostokątne wyście spalin z kotła) z szybrem i wyczystką  do komina.

Bardzo jestem ciekawy jaki jest przekrój tego kotła,jaki ma palnik i czy płaszcz wodny z króćcem powrotu nie jest przypadkiem dużo niżej od korony palnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik Ekoenergia 25 kW jest ok, dmuchawa okrutnie za mocna 140W co przepowiada problemy z jej prawidłowym wysterowaniem i ustaleniem odpowiedniego nadmiaru powietrza [czyli tzw. wydmuchiwanie ciepła kominem] co w połączeniu z ST-40 dobrze nie wróży, kanały pionowe, więc współczuję czyszczenia, kratka w zasobniku chyba po to, żeby przez pomyłkę nie wrzucić tam ekogroszku w workach ;-), a na poważnie weź ją wywal bo inaczej bez zakurzenia kotłowni węgla nie dorzucisz, ruszt wodny jak napisał Animus będzie produkował sadzę - radzę podwiesić pod nim tarczę hamulcową od samochodu, żeby pracowała jako deflektor i dopalała spaliny zanim ten nieszczęsny ruszt je wychłodzi i wytrąci się sadza.

 

Też jestem ciekaw co to za cudo na górze i jakie ma zadanie - może wklej opis z DTR-ki.

 

Jaką ma powierzchnię wymiennika i sprawność wg DTR-ki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER, w kotle jest zainstalowany deflektor - wisi podwieszony na haku pod rusztem wodnym.

 

Kolanin, czemu przeszkadza króciec powrotu poniżej palnika - czy wprowadzenie powrotu do dość chłodnej strefy kotła może sprzyjać kondensacji wilgoci ze spalin (szczególnie, że tam prawdopodobnie jest akurat nawrót pionowego wymiennika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moc 30kw przy sprawności 86%

a dom nowy 230m2

czyli potrzebuje jeśli budowany zgodnie ze sztuką a nie na sztukę jakieś 12-13KW

jednym slowem  sporo przewymiarowany

wróżę nadmierne koszty ogrzewania w zwiazku z tym i sporo problemów z regulacja procesu spalania,

jak wymiennik pionowy będzie można ograniczyć straty jakimiś zawirowywaczami ale obawiam się że mimo wszystko zakup mocno chybiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty 2 połowy na większe   zakupy już nie wysyłaj. myślałem że nie więcej jak 5tyś. za 7600 to  miałbyś ogniwo eko plus 16kw i na twój dom byłby i tak pewnie za duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Jeżeli w kotle jest palnik o mocy 25 KW to nie ma tragedii, a jeżeli jest większy to póki jeszcze jest nie używany można poprosić producenta o wymianę na miniejszy. Dmuchawę też wymienić na mniejszą.

Tutaj  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18151-dmuchawa-do-kotła-z-podajnikiem/w poście #8 kol Pieklorz opisał dmuchawy.

 

Tak jak większość, chciałbym się dowiedzieć co to jest nad kotłem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"to coś" postawione na górnej wyczystce wygląda mi na przejściówkę kwadrat ---> kolo

ta kratka na wsypie to może nie taki głupi pomysł, tylko ze brakuje tam takiego "grzebienia" do rozcinania worków (taki patent jak w agregatach tynkarskich i do wylewek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś pachnie mi tutaj ukrytą próbą zareklamowania własnego produktu i zasięgnięcia opinii, bo dlaczego niby DTR za dwa tygodnie, a zdjęć natrzaskane że hej?  Nie mam nic przeciwko, ale można to zrobić otwarcie. Mogę się też mylić.

 

Ten "tajemniczy" element, to zwykły czopuch z kryzą i wyczystką. Nie jest zamontowany, bo w transporcie by przeszkadzał. Moim zdaniem jest przekombinowany, zwłaszcza dla kotła z pionowym wymiennikiem.

 

Cenę należy rozpatrywać przez pryzmat mocy kotła. Za 30 kW nie jest wygórowana, ale nie ma to nic wspólnego z przewymiarowaniem. Ja bym użył tego argumentu i kocioł zwrócił lub wymienił na mniejszy. Reakcja producenta na taki "deal" będzie dużo mówiła o jego solidności pod warunkiem, że to nie było jasne żądanie klienta. Nawet wówczas dobry sprzedawca powinien dopytać do czego ten kociołek będzie zaprzęgnięty. W końcu przewymiarowanie może skończyć się szybkim zgonem kotła i reputacja o producencie poleci na łeb (nawet nie zasłużenie). Żelazna reguła: jeden zadowolony klient przyprowadzi kolejnych dwóch, a niezadowolony odstraszy dziesięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTR beda za 2 tyg.

Moc 30kw przy sprawności 86%

Zastanawiałem się jeszcze po co ten płaskownik za klapą zasobnika ale to zamiast amortyzatora , klapa się opiera.

Kocioł 30kW przewymiarowany i pewnie ma palnik 38kW ,bo zawsze powinien być większy palnik od wymiennika ,żeby sprawność nie spadła.

Ogólnie: produkcja sadzy będzie częstą  przyczyną spadku sprawności tego kociołka,ta skrzynka na kotle będzie ogrzewać kotłownię ,"kraść ciepło", :rolleyes: , wszelkie wajchy i przełączniki przesuwne z czasem zmniejszają szczelność w komorach wymiennika ,prowadzi to do zasysania zimnego powietrza z kotłowni ,które obniża temperaturę w kotle mieszając si z strugą spalin przepływającą przez wymiennik..

Patrząc na zdjęcie i na kafelki w kotłowni . <_<

post-63166-0-52276500-1431292362_thumb.j

mam nadzieję że ten kocioł ma nie całe  20kW a podana moc jest mocno naciągana ,takie praktyki są często stosowane.To by ratowało ten nieprzemyślany zakup.

Internetowe zakupy można zwracać w ciągu 14 dni bez podania przyczyny ,rezygnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Jacek61

 

W kotle tym nie może być palnika o mocy 25kW,ponieważ nie osiągnąłby nigdy deklarowanej mocy 30kW.(pewnie jest 40kW)

Napisałem wcześniej,że to ustrojstwo tylko położone na górnej wyczystyce kotła to przejściówka z prostokąta w okrąg z wyczystką i szybrem.

 

Chyba ma rację kol. @kiminero,że to jest kryptoreklama wątpliwej jakości kotła i żony, co to niby na niczym się nie zna.

W internecie nie sposób znalezć jakichkolwiek informacji na temat parametrów tego pudła,ani też przekroju.

 

Chcesz wejść na rynek to z otwartą przyłbicą,karty na stół,a nie podchody na szanującym się forum z ludzmi,którzy bezinteresownie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi,żeby nie powielali błędów w wyborze ogrzewania swoich domów oraz wyborze dobrych i sprawdzonych konstrukcji kotłów.

To tyle w tym temacie z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

To 25 KW napisałem za kolegą Suspenserem ( post#5)  , jakby nie było pasjonatem w tej dziedzinie a obecnie również sprzedawcą kotłów. Rozumiem, że rozpoznał moc palnika ze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych owym kotłem, który faktycznie zakupiłam sama nie konsultując tego z mężem. Wydawało mi się, że hydraulik, który będzie nam składał całą kotłownie wie co mówi i sam wybrał najbardziej odpowiedni.  Po za tym sam wie najlepiej co w nim bezie i zna wszystkie parametry jak mógł się, aż tak pomylić? Jak widzę popełniłam błąd nie omawiając tego z mężem. Zastanawia mnie tylko jak gość, który siedzi w tym od lat mógł popełnić taki błąd. Spróbuję go zwrocie jednak obawiam się, że raczej to nie przejdzie i jeszcze jedno nie jest to nasz produkt. Wykonawca tego pieca powiedział, że do 2tyg będzie DTR teraz to już sama nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

Witam wszystkich zainteresowanych owym kotłem, który faktycznie zakupiłam sama nie konsultując tego z mężem...

 

Moja 2 połowa zakupiła bezpośrednio od producenta...

 

Która wersja jest prawdziwa?

Ręce opadają i nie tylko,jak się to czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER, w kotle jest zainstalowany deflektor - wisi podwieszony na haku pod rusztem wodnym.

 

Kolanin, czemu przeszkadza króciec powrotu poniżej palnika - czy wprowadzenie powrotu do dość chłodnej strefy kotła może sprzyjać kondensacji wilgoci ze spalin (szczególnie, że tam prawdopodobnie jest akurat nawrót pionowego wymiennika)?

 

To co udaje deflektor jest znacznie za małe żeby dobrze działać.

 

Co do króćca powrotu o to właśnie chodzi.

 

 

 

"W kotle tym nie może być palnika o mocy 25kW,ponieważ nie osiągnąłby nigdy deklarowanej mocy 30kW.(pewnie jest 40kW)"

 

Oj tam na papierze wszystko możliwe zwłaszcza gdy DTR-ka się robi, ciekawe czy badania też "się robią" - a wyjaśni się gdy trancetek wrzuci fotkę palnika i zmierzy jak długie ma wyjście paliwa.

 

Jeśli okaże się, że palnik to Ekoenergia 40 kW to będzie naprawdę trudne ogrzewanie tego domu takim kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek chce być uczciwy i w normalny sposób zasięgnąć porady, jednak nie da się i tak uwierzycie w to co chcecie ....

Koledzy są podejrzliwi nie ma się co dziwić. 

Od 2015r .konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny składając przedsiębiorcy stosowne oświadczenie  o odstąpieniu od umowy  w terminie 14 dni.

 Do zachowania terminu,  wystarczy wysłanie oświadczenia  o odstąpieniu od umowy przed jego upływem:

- pisemnie na adres korespondencyjny

-drogą elektroniczną na adres e-mailowy

-przy użyciu faksu pod numerem

Istnieje możliwość osobistego złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy w siedzibie Sprzedawcy z zachowaniem terminu

Sprzedawca, niezwłocznie nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwróci konsumentowi  dokonane przez niego płatności.

Konsument zobowiązany jest niezwłocznie zwrócić towar Sprzedawcy lub osobie przez niego upoważnionej, nie później w terminie 14 dni, od dnia w którym odstąpił od umowy, chyba, że Sprzedawca zaproponował, że sam odbierze towar. Termin uznaje się za zachowany, jeżeli towar został wysłany przed jego upływem na wskazany adres Sprzedawcy

Do chwili otrzymania towaru przez Sprzedawcę lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jego odesłania, Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek chce być uczciwy i w normalny sposób zasięgnąć porady, jednak nie da się i tak uwierzycie w to co chcecie ....

 

Na podstawie zdjęć można głównie gdybać. Kotła w realu nikt nie widział i nie montował (z tu obecnych) i jesteś jedynym źródłem informacji o nim. Przy braku DTR i zewnętrznych opisów trudno coś wiążącego napisać. Na tą chwilę kiepsko to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.