Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Mocy Kotła Pomoc


garylin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. Po waszych sugestiach bliżej mi do ocieplenia budynku styropianem 15 cm i wymianą starego pieca gazowego na jakiś prosty za 3- 3,5 tysiąca zamiast kupowania pieca na eko za 6,5- 7 tysięcy. Powodem są wasze sugestie powyżej oraz wyliczenia na cieplo wlasciwe.pl w ktorych przy nieocieplonych murach ucieka mi 70% procent ciepła z domu i licząc jak do tej pory 18,5 stopnia w chalupie wychodzi tam okolo 5000 zl za gaz i tak faktycznie jest. Jak wpisuje śrędnią temperaturę taką którą chciałbym mieć czyli 21 stopni wyliczenia wzrastają do 7 tysięcy za gaz. Po dodaniu że ocieplę chałupę styropianem 15 cm energia potrzebna ogrzania chalupy w najmrozniejszy dzien spada z 15 kw na 7 kw! i rachunek za gaz wynosi mnie wtedy 3000 za sezon a mam te 21 stopni w domu. czy to możliwe w domu budowanym pod koniec lat 80? (dach byl wymieniany i izolowany w miare nowe okna)? Wyliczylem wstępnie że materiał będzie mnie kosztował około 4,5 - 5 tysięcy za 150 m2  materiał do ocieplenia bez tynku i chciałbym wziąść jakiegoś psuedo profesjanalistę który już to robił zaplacic mu od reki i robic z nim a nie zatrudniać firmę i płacić za robociznę 6 albo i lepiej tysięcy 40- 50 zł za metr robocizna. Czy to możliwe że po dociepleniu aż tak zmieni się ogrzewanie się sytuacja w domu że będe miał tyle stopni ile chcę za przystępną cene? Ze aż taka różnica? Argumenty że to jest inwestycja która może pomóc w przyszłości w sprzedaży też mnie przekonują. Powoli oswajam się że tak faktycznie będzie lepiej niż pakowanie 7 tysięcy w piec na eko. Tylko wyliczenia wyliczeniami a życie życiem. Jak to się nie sprawdzi po ewentualnie tych inwestycjach bede musiał dokupić śmieciucha i dogrzewać chałupę. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Po waszych sugestiach bliżej mi do ocieplenia budynku styropianem 15 cm i wymianą starego pieca gazowego na jakiś prosty za 3- 3,5 tysiąca zamiast kupowania pieca na eko za 6,5- 7 tysięcy.Po dodaniu że ocieplę chałupę styropianem 15 cm energia potrzebna ogrzania chalupy w najmrozniejszy dzien spada z 15 kw na 7 kw! i rachunek za gaz wynosi mnie wtedy 3000 za sezon a mam te 21 stopni w domu. czy to możliwe Tylko wyliczenia wyliczeniami a życie życiem. Jak to się nie sprawdzi po ewentualnie tych inwestycjach bede musiał dokupić śmieciucha i dogrzewać chałupę. Co o tym myślicie?

To możliwe ale okna musisz przesunąć w warstwę styropianu i drzwi zewnętrzne oraz parę innych mostków pewnie masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

Podepnę się pod temat bo mam problem (dylemat) z doborem mocy kotła do nowego domu w którym chcę zamieszkać na jesieni br.

Pow całkowita po podłodze 340m2 w tym piwnica 64m2-nie ogrzewana, garaż 35m2 też nie ogrzewany.

Materiał : ściany gazobeton + 15cm styropian, w krokwiach wełna 25cm, okna 3 szybowe, na poddaszu 7 dachowych dakea, styropian w posadzce na parterze 10cm na poddaszu 5cm, ogrzewanie podłogowe plus dwa grzejniki w łazienkach tylko piec z podajnikiem na ekogroszek.

Wyszło z obliczeń http://cieplowlasciwie.pl/wynik/r8f, trochę mało mi się wydaje bo instalatorzy namawiają mnie na miń 25KW.

Biorę pod uwagę piece defro.

Może ktoś coś podpowie bo wychodzi 13KW a tzw instalatorzy mówią miń 25KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalatorzy w większości z poprzedniej epoki i walą 25KW do każdego domu żeby nie brakło

tak można bylo robic jak stała stodoła z cegły z drewnianymi oknami przez które śnieg wpadal do domu

teraz przy izolacji dobrze jest chociaż przybliżone potrzeby domu policzyć.

poza tym instalator ma większą prowizję od większego kotła(czasem mam wrażenie że im od kg płacą)

bierz nie większy niż 15KW bo nie ma sensu a najlepiej jakąś 12-kę z możliwością przeciągnięcia trochę wyżej to będzie jeszcze lepiej moim zdaniem

instalatora zapytaj o merytoryczne uzasadnienie jego propozycji tylko niech nie mówi że będzie zapas bo to nie ta bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

W tej chwili są jakies promocje na piece defro i zastanwiam się miedzy Eko Duo Pz i Defro Duo Uni

Stawiam na bezobsługowe palenie i dobry serwis

kolega pali takim Duo Uni peletem i zadowolony

Chyba że ktoś coś jeszcze poleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś byłem w sklepie Berenth Brodnica ale niestety nic się nie dowiedziałem o tych piecech ponieważ nie sprzedali ani jedej sztuki i nie mają nawet na wystawce.

Chcę palić ekogroszkiem i peletem, oglądałem defro duo uni i podoba mi się.

Polecają komfort eko duo pz bo schodzi ich najwięcej

Mam mały dylemat, może ma ktoś z forumowiczów Sigmę i coś powie na temat tego pieca coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia mojego brata - odradzam palnik rynnowy uni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wodnym rusztem? Palił na czymś innym i ma porównanie? Wreszcie czy dobrze ma dobrany mocowo kocioł do zapotrzebowania domu?

W przypadku mojego brata: ma ruszt wodny - to źle. Palił wcześniej w obrotówce, a kocioł za duży do potrzeb domu.

Wg niego kultura pracy retorty jest lepsza niż palnika rynnowego.

Jest tu na forum temat "jak palić w kotle z podajnikiem rynnowym..." - długość jego niczym brazylijskiej telenoweli. Poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Dziś byłem w sklepie Berenth Brodnica ale niestety nic się nie dowiedziałem o tych piecech ponieważ nie sprzedali ani jedej sztuki i nie mają nawet na wystawce.

Chcę palić ekogroszkiem i peletem, oglądałem defro duo uni i podoba mi się.

Polecają komfort eko duo pz bo schodzi ich najwięcej

Mam mały dylemat, może ma ktoś z forumowiczów Sigmę i coś powie na temat tego pieca coś więcej.

 

A w czym masz problem w sklepach zawsze  wypychają starsze modele kotłów przeciez nie wywali ich się na śmietnik . :D    

 Sigmę  ma jeszcze mało użytkowników ale na tym kotle sterownik, podajnik, palnik rynnowy,  czy inny jest już testowany w starszych modelach kotłów ,wymiennik masz obłożony szamotem tego nie ma w starszych modelach kocioł lepiej spala ,bez sadzy i mniej zanieczyszczeń wywala kominem na twoje podwórko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotła Sigma to podejrzewam nie ma nikt to tylko marketing szeptany kolegi @Animusa.

Niestety @Animus ja to tak widzę i nie tylko ja.

Sambor czy ty byś brał starszą wersję samochodu czy nową  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz coś więcej napisać

mój kolega ma dopiero jeden sezon uni i nie ma zastrzeżeń 

Tu masz film 

https://www.youtube.com/watch?v=e0LAzfJc7mA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juttro poczytam i podejmę decyzję

Zadzwoń do producenta i wypytaj o wszystko .

Jest jeszcze Defro Sigma z podajnikiem fajkowym oraz 

Sas solid w 5 klasie 

http://sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepiej popytaj użytkowników :D

Czy producent rzeczywiście jest tu wykładnią wiedzy o produkcie ? :D

 

O autach :)

Jako, że nie ma przepisów nakazujących kupno najnowszej wersji ja wybieram tę tańszą nową fabrycznie. Można niezłe promocje trafić. Poza tym nowość zawsze wiecej kosztuje, więc czy warto przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O autach :)

Jako, że nie ma przepisów nakazujących kupno najnowszej wersji ja wybieram tę tańszą nową fabrycznie. Można niezłe promocje trafić. Poza tym nowość zawsze wiecej kosztuje, więc czy warto przepłacać?

Akurat jest odwrotnie   bo jest promocja do końca tego czy następnego miesiąca. :)

Teraz kosztuje 8 528,00 zł brutto

Widzę ją w internecie  :P  jak ktoś chce to podam link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O auta pytałeś a wyskakujesz znowu z kotłami produkcji defro? O co Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 O co Ci chodzi?

Powiem Ci na przykładzie kotłów z Biecza bo ostatnio podciągają się z tyłu gonią za konkurencją dzięki temu powstanie nowy pewnie lepszy kociołek już niebawem będzie w sprzedaży kociołek 5 klasy . :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie ma przełożenia do kotłów ,Silnikiem w kotle jest podajnik i palnik a te zostają te same  ,sterownik to chyba kokpit  też został ,a wymiennik to co karoseria ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to ostatnio pisał, że to nieadekwatne porównania? Czyżby to nie był jakiś zwolennik kotłów z klasą? To po ki *** znowu te chybione analogie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.