Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ruszt Żeliwny Nad Retortą?


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Przy paleniu w retorcie może pozostać i będzie działał prawie jak deflektor.

 

Jeśli chcesz mieć faktyczny deflektor połóż na niego tarczę hamulcową od samochodu [wypukłą częścią do góry].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, czy osadzanie się warstwy smoły na ściankach w piecu może być przyczyną brakiem tego deflektora

 

Moim zdaniem NIE.

 

Nie potrafię tego w przejrzysty i prosty sposób wytłumaczyć, ale to nie brak deflektora jest przyczyną niezupełnego spalania produktów termicznego rozkładu węgla.

Moim zdaniem to brak CZASU i sprzyjających warunków cieplnych, jest przyczyną niezupełnego spalania produktów termicznego rozkładu węgla.                               

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myslałem że deflektor nic nie daje Ale owszem taki malutki jak, dekielek od słoika to tak . Zrobiłem sobie sam z żarobetonu fi 40 cm x 10 cm . Wlałem  zaprawe do duzego wiadra zrobiłem dziurke na łańcuch i do kotła. Moje spostrzezenia na +  to ; 1 super się wszystko dopala , 2 zero dymu z komina 

3 płomienie odbijają się od deflektora i ,,liżą ''ścianki kotła  ciepło nie ucieka prosto w komin. 4 wmiarę równa temperatura deflektor się nagrzewa potem oddaje ciepło a zatem nie kisi się w trakcie postoju  . 5 Czysty szary wymiennik i brak zupełny sadzy wszystki pył odbija się od deflektora i spada na dół do popielnika  a za tem nie trzeba czyścić 6 Przez to czyszcze 2 x na sezon na koniec i w połowie PO 4 latach palenia z deflektorem stwierdzam że warto ale musi być konkretny a nie tależyk czyli maxymalnie jaki możliwy aby wypełnił większość kotła .W każdym razie musi być większy od retorty  U mnie retorta chyba ma 35 a deflektor 40 cm U mnie deflektor spełnia funkcję rusztu awaryjnego  bo na nim spalam dodatkowo jakieś drewno i papiery od czasu do czasu daję w rurę tak na 80C aby ,, wyżażyć'' go Teraz nie wyobrażam sobie palenia bez deflektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że musi być duży - u mnie ledwo się mieści tarcza od samochodu działająca jako deflektor a kosztowała na szrocie 5 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie około 15 cm, ale jeśli dasz na wysokości 10-12 cm to też nic złego się nie stanie zwłaszcza teraz gdy kocioł pracuje na niższej mocy niż zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A jeśli ktoś (tak jak ja) ma ruszt żeliwny wodny nad retortą to warto dawać deflektor? Prodecent go nie dodał i jeszcze twierdzi że to nie potrzebne bo jak twierdzi - ruszt nie skoroduje mimo że odbiera strzała z płomieni, bo woda w nim przepływająca odbiera ciepło.

 

ja sezon tak przejechałem na paleniu bez deflektora i może spostrzeżenia są takie że sporo muszę skrobać popiołu z rusztu od spodu bo tam się osadza go dużo i jest przypiekany. Ale tak po za tym mam wrażenie że w miarę opanowałem palenie.

Męczy mnie tylko to czy z deflektorem będzie lepiej czy nie? i czy warto w to wchodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto ? A co to za koszt? Jak deflektor to za duży dla Ciebie wydatek to powieś zamiast niego jak koledzy wyżej - tarczę hamulcową na ruszcie wodnym zaczepem e kształcie T i sobie ocenisz czy warto. A na pewno się przekonasz że będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś (tak jak ja) ma ruszt żeliwny wodny nad retortą to warto dawać deflektor? Prodecent go nie dodał i jeszcze twierdzi że to nie potrzebne bo jak twierdzi - ruszt nie skoroduje mimo że odbiera strzała z płomieni, bo woda w nim przepływająca odbiera ciepło.

 

Tak jak hajtaler428 napisał warto.

 

Deflektor ma dopalić spaliny i musi się do tego mocno rozgrzewać, każdy ruszt wodny to uniemożliwia, i to co się miało dopalić okleja go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.