Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Zamknięta Co. - Cwu.


agnes1978

Rekomendowane odpowiedzi

Będą mi montować ogniwo eko plus 10 do instalacji zamkniętej zamiast pieca sas który zgnił po 5 latach i mam dylemat bo instalator powiedział cytuję (podłączę bojler na stałe na jednej pompce i instalację na drugiej przy temperaturze 48 stopni na piecu nie trzeba będzie zaworu 4d bo będzie mniejsze zużycie paliwa czy mam poszukać innego instalatora czy ogniwo będzie dobrze pracować na takich parametrach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zaworów termostatycznych na grzejnikach "monter" ma rację. Ochrona powrotu nie oznacza że musi być zawór 4D! Może być 3D lub pompa mieszająca.  Chcesz koniecznie regulować temperaturą zasilania, co tak naprawdę, przy zastosowaniu zaworów termostatycznych na grzejniki, nie jest konieczne. Oczywiście jak już ma być regulacja temperatury zasilania (4D) to zastosuj siłownik i sterowanie pogodowe. Jest to rozwiązanie droższe od  regulacji manualnej. Jedni narzekają inni sobie chwalą, wnioski wyciągnij sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie propozycja twojego instalatora z pompą od c.w.u włączoną na stałe jest jak najbardziej zasadna, a nawet i lepsza niż zawór czterodrogowy. Jeśli instalator zamierza jeszcze zainstalować termostaty to jak najbardziej nie musisz czterodroga czy trójdroga kupować. Nie ma co przekreślać chłopa tylko dlatego ze chciał ci zamknąć Ogniwo. Jak będziesz zamykał układ to daj zawór schładzający, a tą pompę od c.w.u energooszczędną. To czy zainstalujesz ten kocioł w ukł, zamkniętym czy otwartym to twoja osobista decyzja, jeśli się rozszczelni to serwis ci tego nie uzna, chociaż w swoim życiu wiele takich instalacji widziałem i nigdy żaden się nie rozszczelnił. Osobiście na twoim miejscu kupiłbym Ogniwo i otworzył układ.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.