Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opłacalność Kolektorów Słonecznych


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Solary posiadam już 2 rok zamontowałem je z programu, zapłaciłem 2,500. Jak płaciłem za energię 200 zł miesięcznie tak teraz płace 150. Nigdy nie zdarzyło się bym został bez ciepłej wody od wiosny do jesieni. Potrzebuje 4 lat i 2 m-m-cy by zwrócić 2.500 zł. Uważam to za dobrą inwestycje ponieważ nie martwię się o nic i przyczyniłem się w niewielkim stopniu do ochrony środowiska. Jak każdy na tym forum będzie myślał nie tylko ekonomicznie ale przede wszystkim ekologicznie to już pół sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy sobie założymy z podobną dotacją to wyjdzie na zero. Nie wiem tylko co na to matka Ziemia, bo od cholery zasobów trzeba zużyć na produkcję tych solarów i ostatecznie wrócą one na łono natury jako śmieci.  

 

Stawiam tezę, że bardziej eko jest zwykła grzałka. Ale tu dotacji nie ma... I marketingu też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ekhem chciałem liznąć trochę tematu co do fotowoltaiki jak w tej chwili wygląda sprawa z zakładem energetycznym pod względem zużycia tego prądu na własne potrzeby bez oddawania do energetyki? czy w czasie jak to produkuje prąd można używać z solarów a ewentualnie część co brakuje uzupełni z licznika?

znalazłem zestaw za ok.22000zł na 5kw - lepiej kupić zestaw czy składak z części i samemu założyć?  (może samemu nie można?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się tak zrobić tylko musisz nadmiar tej energii gdzieś upchać zeby nie uciekła za licznik szczególnie jak masz elektroniczny bo naliczy ci jako zużycie .Przeważnie nadmiar produkcji przekierowuje się do grzałki CWU. Trzeba też pamiętać że jeżeli synchronizujemy się z siecią ZE inwerterem sieciowym  to raczej należało by zgłosić taka instalacje do ZE.Nikt nie zabroni samemu złożyć instalacji PV gorzej ze zgłoszeniem potem czegoś takiego bo musi się pod tym podpisać osoba odpowiedzialna za montaż  z odpowiednimi uprawnieniami  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorę pod uwagę legalną instalację z podłączeniem do ZE tylko nie wiem czy działa dalej to rozliczenie roczne (ile wyprodukuję i ile zużyję x 0.8 bodajże)jak pisał kol.Automatyk

- gdzieś usłyszałem że to nieprawda i teraz liczą za 1KWh po 10gr a ja musze kupić 1 KWh po 60gr...

planuję zużycie ciągłe na poziomie ok 3500W- stąd zainteresowanie tematem i jego opłacalnością

Co do legalności brać z montażem czy sklecać samemu z komponentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej opłaca się jak zużyjesz tyle energi ile się wyprodukuje wtedy szybko przychodzi zysk, druga sprawa to trzeba zapłacić podatek dochodowy, sam myślę nad tym bo są programy dofinansujące fotowoltaikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.