Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ogrzewanie domu na górnej belce (góry ) a na dolnej ogrzewanie podłogowe i 3 grzejniki . Podłogówka nie równo grzeje i miejscami jest cieplejsza a miejscami zimna. Czy może mi ktoś doradzić jak to można zmienić ?? czy dodać jakiś mieszalnik na podłogówkę i te 3 grzejniki podpiać pod nowa belkę a a powroty zostawić przy podłogówce?

 

zdjećia kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było równolegle zawór trójdrogowy termostatyczny i pompę i w to wpiąć podłogówkę. Oczywiście zdemontować te rtl-e. Brak ochrony powrotu tu widzę. Zawór różnicowy zbędny. Obydwa filtry przekręć o 180 stopni :) I tylko nie mów że to jest układ otwarty i że te dwa pexy ze ściany na ostatnim zdjęciu idą z naczynia wzbiorczego?? zawór bezpieczeństwa jest na kotle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dolnej belce co sa termostaty na dole to sa podłogówki a tam gdzie nie ma to sa grzejniki .... myslałem ze tam gdzie sa grzejniki to zrobic przedłuzki i zamontowac belke nad ta zasilajaca na dole i podpiac tam grzejniki a powrót zostawic przy podłogówkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez zaworu 3d i dodatkowej pompy podłogówka będzie "działać" jak dotychczas.

 

Ja to widzę tak:

Poprawne podłączenie naczynia wzbiorczego

Zawór 4d do ochrony powrotu oraz obniżenia temperatury na grzejniki

Zawór 3d który masz możesz wykorzystać do podłogówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie rozumie jesli dasz naczynie pod rurę zaśilajacą to tam zawsze będzie ciepło i tam bedzie sie wychładzać. jak na piecu się zagotuje to przecież jest  zawór 3 drożny on od tego tam tez jest jesli mi sie wydaje. ? nie wiem muszę się zapytać Hydraulików jak to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu prosi o radę, a rad nie słucha tylko wali taki wspaniały tekst:

 

 

ale nie rozumie jesli dasz naczynie pod rurę zaśilajacą to tam zawsze będzie ciepło i tam bedzie sie wychładzać. jak na piecu się zagotuje to przecież jest  zawór 3 drożny on od tego tam tez jest jesli mi sie wydaje. ? nie wiem muszę się zapytać Hydraulików jak to jest

 

A zastanawiałeś się z kim teraz rozmawiasz?

Ja wiem że kolega @majschi jest piekarzem ;)  a kolega @KubaSko - tylko aptekarzem ;) , ale powiem ci że mają oni rację i to w 100%.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz, odpowiadają ci , a ty dalej ciągniesz temat nie w tą stronę co trzeba.

Podali że : zamontować zaw 4-D

                 wykonać prawidłowe zasilenie naczynia wzbiorczego - już nawet nie ważne czy z powrotu czy z zasilania, ważne aby była to rura metalowa 1" 

                 oraz Zb 1,5bar na kotle 

                 podali że należy wykonać mieszacz na zaw 3-D na potrzeby podłogówki, można wykorzystać  ten zaw 3-D, który masz na wyjściu z kotła

                 + dodatkowa pompa 

 

Podali trochę dodatkowej teorii w innych tematach i co więcej potrzeba?

 

A ty dalej, że musisz zapytać hydraulików - jesteś trochę na forum i zauważyłeś że tu nie ma złych rad, są co najwyżej rady nie trafione dla konkretnego problemu

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonać prawidłowe zasilenie naczynia wzbiorczego - już nawet nie ważne czy z powrotu czy z zasilania, ważne aby była to rura metalowa 1" 

          

witam przy okazji się podepnę ze swoja sprawa czy nie można do naczynia pościć rurki alupex 20?? za kilka godzin właśnie to zamierzałem zrobić u siebie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu taki co naczynie podłączył rurą PP 20, a co tam bogatemu wszystko wolno. Jak ktoś  się bardzo uprze to i rurą alupex 20 podłączy. Norma, przepisy i .... zdrowy rozsądek podpowiadają że ma to być rura o średnicy wew 25, podłączona bezpośrednio z kotła bez żadnej armatury, Jak ktoś nie chce słuchać dobrych rad zrobi jak uważa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.dzięki za odpowiedz a miało być tak pięknie:( dobrze że tu rano zajrzałem bo zaraz jadę na budowę działać i by było po ptokach później bym wrzucił zdjęcia swojej kotłowni i bym się obrażał na kolegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.