Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość predox999

Witam ,uklad otwart co instalacja zrobiona z rurek miedzianych kociol 12kw ,do tej pory czyli caly sezon gdy kociol chodzil non stop bylo ok wszystko,od jakiegos czasu pojawil sie maly problem w okolicach kotla.Przy rozpalaniu gdy temp wzrasta do 40 stopni pojawiaja sie stuki w kotle tak jakby woda sie gotowala im wieksza temp tym glosniej ,co moze byc przyczyna tego? Jak mozna to usunac wade tego stukania ,prosze o jakies porady,tak myslalem ze pompka moze byc wadliwa czyli cos nie tak z nia ale tego nie wiem do konca ,mozna roznie myslec ,dziekuje za uwage pozdro;;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęcherz powietrza w kotle.Jak masz zawór bezpieczeństwa u szczytu kotła to spróbuj go przekręcić może wyleci powietrze. Ogólnie sprawdź poziomicą ustawienie kotła powinno być tak aby wyjście kotła na instalację było najwyżej, lub poziom, ale nie najniżej położone bo wtedy po przeciwnej stronie zrobi ci się poduszka powietrzna. Może być też brak przepływu przez kocioł ale tu instalacja by ci nie grzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

Ok ,wczesniej sprawdzalem jest dobrze z ustawieniem pieca, czasami tak sie dzieje jak napuszczam wode wezem do kotla i tak sie dzieje,ale po jakims czasie  wszystko ustaje czyli po paru dniach jest ok,zapowietrza mi sie jak napuszczam wode ,co moge z tym zrobic? jak chodzi na 3 biegu pompka jakies 2-3 godz wszystko jest juz ok, przeplyw jest bo grzejniki wszystkie gorace nie idzie dotknac goraco jest ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

Witam,kociol mam dobrze ustawiony,sprawdzalem kilkakrotnie , dzisiaj zauwazylem jedna rzecz mianowicie pale od paru dni samym drzewem ,temp szybko idzie w gore wyglada na to ze woda w kotle szybko sie zagotowuje ,pale na otwartch drzwiczkach moze za duzy ciag ,duzy ogien i powoduje takie szybkie bulgotanie w kotle.Pare dni temu zona rozpalala w piecu i po wlaczeniu pompki zatrzela  pompka sie dusic dziwne odglosy z niej wychodzily,trwalo to kilka sekund,po chwili sie uspokoilo.Powiedziala mi dzis dopiero o tym moze cos z pompka?Pompka chodzi na 2 biegu zawsze ,do tej pory nic takiego sie nie dzialo. Pompka Typ 25POr40C ,kociol Slawex (Plomyk) 13kw,moze zmiana pompki na lepsza?? Prosze o jakies sugestie w tej sprawie,dziekuje i pozdro;;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Wysil się kolego i wklej jakieś zdjęcia albo zadzwoń do wróżbity Macieja. Kto będzie Ci odpowiedzialnie doradzał korzystając tylko z niejasnych skąpych relacji kogoś kto sam ma niewielkie pojęcie w temacie. Możliwości jest multum, chcesz żeby ktoś ciągnął Cię za język i po tygodniu dopytywania i tłumaczenia okazało się, że problem jest kompletnie banalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie badz taki madry bo ci tylu braknie, madralinski sie znalazl ,problem bul przedstawiany juz a zdjecia ci nie pomoga nic fachowiec sie znalazl jak chcesz byc madry najpierw idz do szkoly ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twoim wpisie strach się odezwać. Powodów może być kilka, mam i swoje podejrzenia. Po pierwsze - ustawienie kotła, kilkakrotnie piszesz , ze jest OK sprawdziłeś. Napisz jak sprawdziłeś poprawność montażu kotła. Nie wiemy na ile jest poprawna konstrukcja kotła - precyzja wykonania. Nie piszesz gdzie zamontowano pompę CO jeśli na wyjściu ponad kotłem - wracamy do - po pierwsze. Twoje opisy są tak nieprecyzyjne, niejasne, że nie możesz liczyć na efektywną, szybką pomoc. Jeśli nie potrafisz wstawić zdjęcia, (ja nie potrafię) nie staraj się obrażać tych co chcą Ci bezinteresownie pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,chyba nikt nie pomoze mi w tej sprawie dzieki za niepomoc .

Ok ,wczesniej sprawdzalem jest dobrze z ustawieniem pieca, czasami tak sie dzieje jak napuszczam wode wezem do kotla i tak sie dzieje,ale po jakims czasie  wszystko ustaje czyli po paru dniach jest ok,zapowietrza mi sie jak napuszczam wode ,co moge z tym zrobic? jak chodzi na 3 biegu pompka jakies 2-3 godz wszystko jest juz ok, przeplyw jest bo grzejniki wszystkie gorace nie idzie dotknac goraco jest ,

 

Predox999, co jest przyczyną, że często dopuszczasz świeżą wodę do układu CO ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat instalacji i kotłowni autora tematu był wielokrotnie poruszany z powodu niewłaściwego wykonania całej instalacji.

Po uwagach z z forum błędy były poprawiane.

Trochę zdjęć z kotłowni jest w poście #3 w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18465-uklad-otwarty-co/

Moim zdaniem zapowietrzania kotła można było uniknąć jakby rura do naczynia przelewowego wychodziła z kotła pionowo, a nie w bok na trójniku.

Dodatkowym błędem są elementy ocynkowane w instalacji CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i sory za odp ,rura z kotla byla pionowo do naczynia przelewowego podlaczona ,ale wlasnie ktos tutaj na tym forum powiedzial ze jest zle i musialem to przerobic tak jak jest teraz.Caly sezon zimowy nic sie nie dzialo teraz ostatnio taki problem wystepuje,pompa jest nad kotlem na zasilaniu zamontowana chodzi na 2 biegu caly czas ,ale jak tutaj kolega pisze przekrzywie kociol i zobacze co bedzie sie dzialo ,dzieki wszystkim i PRZEPRASZAM nerwy mnie poniosly dzieki pozdro ;;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnosnie kotla ile mam go przechylic ,to znaczy jaki ma byc ten pochyl maly czy duzy? W tej chwili kociol jest w poziomie i jak go teraz przechylic ,czy dasie jakos bez rozkrecania rur itp? Ile cm ma miec przechyl kotla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o minimalnych pochyłach. Sklepienie kotła (nie blach ocieplenia) powinno być tak ukształtowane by powietrze samoczynnie przemieszczało się w najwyższe miejsce, a więc do rury zasilającej CO. Nie widząc problemu - nie podam w cm. Bywa, że problem powoduje próba ciśnieniowa jeszcze u producenta, następuje wyoblenie blachy zamykającej kocioł od góry. Można próbować podnieść róg kotła, na tyle o ile pozwolą podłączenia, pod trzy nogi podkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.