Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A co się dzieje jak zrzuciłeś pompę na 1 bieg ? Przelewanie ustało? Masz instalację na starych rurach o dużej średnicy które mają małe opory. Grzejniki pewnie żeliwiaki ? Jeśli tak wygląda twoja instalacja i dajesz pompie 3 bieg to normalne że ci się przelewa :) co pisze na twojej pompie? 25-60 czy 25-40 ? 1,5m w sumie to powinno wystarczyć na 1 bieg pompy. A tą rurkę od naczynia co pisałeś że wymieniono na plastikową to gdzie ona idzie? to jest przelewka do kanalizacji? Może zasyfonowali ją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje jak zrzuciłeś pompę na 1 bieg ? Przelewanie ustało? Masz instalację na starych rurach o dużej średnicy które mają małe opory. Grzejniki pewnie żeliwiaki ? Jeśli tak wygląda twoja instalacja i dajesz pompie 3 bieg to normalne że ci się przelewa :) co pisze na twojej pompie? 25-60 czy 25-40 ? 1,5m w sumie to powinno wystarczyć na 1 bieg pompy. A tą rurkę od naczynia co pisałeś że wymieniono na plastikową to gdzie ona idzie? to jest przelewka do kanalizacji? Może zasyfonowali ją ?

INSTALACJA STARA ALE PRZERABIALISMY JĄ CZEŚCIOWO W SENSIE HYDRAULICY I TAM ZASTSOWALI TĄ RURKĘ PLASTIKOWĄ. CHYBA PEXA CZY JAKOŚ TAK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem na 1 bieg ale znowu dopuściłem wody i kapie. ale ostani grzejnik jest letni nie ciepły tak jak załóżmy pierwszy. tam to znaczy zdjęcie jak to jest zrobione jest to w miejscu gdzie chowali rurki w scianę za tą modyfikacją są jeszcze trzy grzejniki które najczęściej sie zapowietrzają badz tez są mniej ciepłe niz pozostałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to  że kapie pod dopuszczeniu wody to normalne. Zmień bieg na 1, zostaw to do jutra, woda ci się rozszerza w układzie w miarę palenia i dlatego kapie. Niech się trochę popali, później wygaś kocioł i rozpal jutro od nowa i wtedy zobaczysz. Tylko zostaw pompę na 1 biegu. Masz za nisko wpięte naczynie dlatego kapie, ale myślę że na 1 biegu będzie dobrze. A to że na tej nitce z pexem grzejniki słabo grzeją to dlatego że nie masz zrównoważonego układu. W miejscu tego pexa masz większy opór niż w pozostałej części instalacji i woda płynie tam gdzie ma łatwiej. Rozwiązanie to albo wywalić tego pexa i zrobić taką średnicą jaką było, albo kryzować grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

." Naczynie wzbiorcze systemu otwartego – zbiornik bezciśnieniowy przejmujący zmiany objętości wody wywołane zmianami temperatury w instalacji ogrzewania wodnego oraz zapewniający swobodne połączenie z atmosferą oraz zapewniający swobodne połączenie z atmosferą przestrzeni wodnej instalacji."

Każda rura idąca przez kondygnacje do dołu może spowodować zalewarowanie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normę znałem, cytuje, bo podajesz w wątpliwość stosowanie odpowietrznika na naczynku wyrównawczym. Nigdy nie nazwę idiotą kogoś, kto z braku wiedzy fachowej, niefachowo napowietrza zbiornik, eliminując możliwość zalewarowania wody w CO. Choć muszę Ci przyznać rację, że możliwy prysznic z gotującej się wody podaje w wątpliwość zdolność przewidywania u wykonawcy.

Co do zdjęcia nie wiem nawet czy to jest widok tak jak widzimy, czy zdjęcie jest odwrócone o 90 stopni. Jeśli zdjęcie jest nie odwrócone to widzimy (oprócz zasyfonowania) kawałek starej instalacji grawitacyjnej i początek nowego zasilania grzejnika, wymienione z powodu "konieczności" schowania rury w ścianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISZESZ- CYTUJĘ

"Normę znałem, cytuje, bo podajesz w wątpliwość stosowanie odpowietrznika na naczynku wyrównawczym.

Widzisz to nie ja zabraniam stosowanie odpowietrznika  zamiast rury odpowietrzającej- tego zabrania  norma -którą jak piszesz znałeś.-a mnie się wydawało że ją przeczytałeś (cała)-jak widać myliłem się.

Pytałem cie o sens montowania odpowietrznika zamiast rury odpowietrzającej - i co ? i nic na ten temat nie napisałeś.  Zebyś choć podał jedno za. 

Co to tej rury -to wiemy ,że nic nie wiemy - autor na ten temat milczy.

Natomiast chciałbym ci zwrócić uwagę na zdjęcie nr,2 w poście #19- czy nie widzisz tam nic ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Autor jak zwykły człowiek był nw pracy temu milczał pozdrawiam @henryk1953

 

Ata rura stalowa skąd idzie  -a ta biała dokąd ?

I co było przerabiane i po co?

rura stalowa idzie od pieca na zasilanie trzech grzejników które najczęściej sie zapowietrzają. Zmiany ponieważ ktoś chciał mieć ładnie w mieszkaniu i schował rury w scianie. Biała rura jest dalej zasilaniem trzech grzejników. Zrobiłem zdjęcie ostaniego elementu przed schowaniem go w ściane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawiązując do wczorajszej rozmowy pompa po przełączniu na 1 bieg. Cisza w instalacji nie słychać już bulgotania w zbiorniku w woda już tak nie cieknie jak poprzednio. raz na jakiś czas może jakaś kropelka spadnie ale nie jest tak jak było. jednak po tej zmianie te trzy grzejniki są teraz jakby mniej ciepłe niż na 3 biegu. mozna powiedzieć ze góra ciepła a dół letni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik nie musi być cały ciepły. Ważne aby pomieszczenie w którym jest było ogrzane. Zostaw pompę na jedynce i wykonaj regulację instalacji poprzez nastawy wstępne na zaworach termostatycznych jeżeli takie posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik nie musi być cały ciepły. Ważne aby pomieszczenie w którym jest było ogrzane. Zostaw pompę na jedynce i wykonaj regulację instalacji poprzez nastawy wstępne na zaworach termostatycznych jeżeli takie posiadasz.

no gdzieś to już czytałem. Powiem szczerze na razie na 1 biegu woda nie kapie. zobaczymy czy dalej bd uciekać( dam wam znać) póki co dziękuje za pomoc z tym przelewaniem bo nie dawałem już rady. a zaworów termostatycznych niestety nie mam. jak to inaczej wyregulować? mam takie zwykle czerwone i gdzie nie gdzie niebieskie zaworki które albo zamykają albo otwierają dopływ wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są zawory regulacyjne to są odcinające. Nimi nie wyregulujesz przepływów tak aby każdy grzejnik w tym samym czasie otrzymywał tyle samo litów ciepłej wody ;) To załatwiają zawory termostatyczne ze wstępną nastawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub typowe grzejnikowe zawory grzybkowe. Możesz spróbować trochę poprzydławiać te twoje zawory kulowe na najbliższych odbiornikach ciepła. Spójrz na kocioł i oceń które grzejniki są najbliżej niego.  Przymknij lekko zawory na nich (wystarczy jeden na grzejnik, najlepiej powrotny), obróć motylki na zaworach tak o 45 stopni. Rączka od zaworu wzdłóż rury - zawór otwarty, rączka w poprzek rury - zawór zamknięty, rączka na 45 stopni - zawór lekko otwarty. A najlepiej będzie jak zaczniesz od przymknięcia boilera jeśli to on jest najbliżej kotła. Idealne ustawienie jest wtedy gdy dotkniesz rury zasilającej dany grzejnik (ciepła) i powrotnej (będzie chłodniejsza) i temperatury tych rur będą na każdym grzejniku do siebie podobne. Wtedy masz jednakowy rozkład ciepła w każdym grzejniku. Ale takiego efektu nie uzyskasz na zaworach kulowych jakie posiadasz. Ale próbować z tym co masz zawsze można. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.