Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierownica Powietrza Wtórnego - Bezpieczeństwo


mat2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem zwolennikiem ogrzewania od góry i trochę o tym czytałem, m.in. o kierownicy powietrza wtórnego.

Mam trochę wątpliwości co do bezpieczeństwa tej konstrukcji. Jaką mamy pewność, że spaliny nie zaczną się wydostawać przez KPW?

 

Pochylona rura KPW może stanowić dobre ujście dla spalin. Gdybyśmy ją ciągle przedłużali aż zacznie dotykać węgla, to jest jasne, że w końcu kierunek ruchu powietrza w tej rurze zmieni się na przeciwny i spaliny zaczną wydobywać się do kotłowni.

 

Pytanie: jak długa może być KPW, żeby cały układ był bezpieczny?

Wydaje mi się, że ten problem z bezpieczeństwem można by rozwiązać, dając lekką metalową klapkę na wlot powietrza wtórnego, która by blokowała ruch powietrza w kierunku kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież twórca tego rozwiązania właśnie tak je zaprojektował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochylona rura KPW może stanowić dobre ujście dla spalin.

Ale najpierw musisz zatkać komin.

 

Gdybyśmy ją ciągle przedłużali aż zacznie dotykać węgla, to jest jasne, że w końcu kierunek ruchu powietrza w tej rurze zmieni się na przeciwny i spaliny zaczną wydobywać się do kotłowni.

Po co miałaby dotykać węgla?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki  będzie ciąg kominowy to nic nie ma prawa wydostać się KPW na kotłownie. Tak jak napisał Juzef jak zatkasz komin to wtedy spaliny wydostaną się na kotłownię. No i po jaki grzyb ciągle przedłużać KPW? KPW trzeba zrobić takiej długości aby kierowała powietrze w środek zasypu a nie żeby dotykała węgla. Przy KPW ważny jest kąt nachylenia a nie długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.