Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo Mała Kotłownia A Piec Z Podajnikiem


maciekchn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanei czy spotkał sie ktoś z piecem z podajnikiem majacym mniej niz 80cm ? mam kotłownie bardzo maa miesci sie mały piec CO weglowo-koksowy nie ma mozliwosci rozbudowania kotowni bo znajduje sie na środku w domu, jest am instalacja grawitacyjna, w tym roku montuje pompke i moze przy okazju zmienie piec , marzy mi sie piec z podajnikiem na ekogroszek. Pytanie czy jest taki zeby sie zmiescił i czy moze dziełać na instalacji grawitacyjnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownia powinna spełniać określone wymogi co do powierzchni dla kotłów węglowych.

Nic nie napisałeś jakie wymiary ma to pomieszczenie i ile metrów ogrzewasz.

Jeżeli chodzi o kotly z podajnikiem to najwęższy ma 50cm szer.

Jest to Sztoker mini-15kW.

Długość pomieszczenia musi mieć min. 2m.

Zależy też,gdzie jest usytuowany komin.

Najlepiej to narysuj.

A to kocioł z podanymi gabarytami:

 

http://kotly.es24.pl/opis/2665402/sztoker-15kw-model-201415.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sztoker jest dobrym wyborem dla kotłowni tzw. "kiszek", dłuższa a wąska.

Kolanin tu jest jeszcze lepsza oferta, z pompą energooszczędną w gratisie: http://allegro.pl/kociol-piec-sztoker-15-kw-pompa-energ-gratis-i5242990070.html

Tak to moja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje powierzchni do ogrzania i opisu czy to jest jakoś ocieplone

Skam-P w mocach 7 i 12kW można skonstruować z podajnikiem z tyłu, żałuję,że nie zrobiłem fotki.

W każdym razie w tych konkretnych mocach jest palenisko w kwadracie i deflektor-separujący będzie pasował po zmianie stron uchwytów na niego.

 

Skam-P z palnikiem z tyłu w wersji premium (mały żeliwny appmd-1) ma szer.51cm i głębokość od drzwiczek do kosza 120-125cm, wersja Plus (z ardeo) najkrócej z palnikiem 12kW wyjdzie podobnie ok.125cm, szerokość ta sama 51cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.