Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam duzy problem z instalacja CO. Zacznijmy od poczatku, jako czlowiek z loku postanowilismy wyniesc sie na wies.

Kupilismy dom 120m2 + nie uzytkowe poddasze. Dom jescze nie ocieplony scianka zbudowana z gazobetonu 50 cm grubosci,okna stare ale plastikowe.Do domu zakupilismy kocioł firmy Cichewicz Econo Futura 16kW. W sklad instalacji wchodzi: wymiennik CWU 120l Galmetu, na chwile obecna podlaczonych 6 grzejnikow Purmo dwuplytowych z dolnym podlaczeniem wraz z danfosami. CO i CWU pompuja dwie pompy firmy Weberman 25-40-180 do CWU i 25-60-180 do CO. Pomiedzy wyjsciem z kotla a powrotem watawiony zawor trojdrogowy Afriso ustawiony jest w pozycji 2-3. Odejscia do grzejnikow od rozdzielacza peksem 16. Od kotla do rozdzielacza wszystko w miedzi. A teraz do rzeczy: grzejniki ustawione na danfosach na 3 w domu 16 stopni a na zewnatrz 10. Zauwazylem ze na 3 sa najbardziej slyszalne w pozycji 5 prawie nie slychac przeplywu wody. Grzejniki lekko cieple do polowy. Ateraz co do kotla moje nastawy:

Temp. zadana wody 59 C

Wspolczynnik modulacji czuwania 6

Wspolczynnik modulacji grzania 3

Minimalna dawka paliwa 13% 5,7/44s

Czas podawania w podtrzymaniu 4s

Czas postoju w podtrzymaniu 15min

Tryb pracy pompy CO zima

Temp.CWU 50 CWU nie

MIN moc wentylatora 5%

Max moc wentylatora 23%

Przedmuch wentylator tak

Czas przedmuchu 5s

Czas przewy przedmuchu 3 min

Opoznienie wyl. went. w podtrzymaniu 20%

Obroty went. przy zapalaniu 20%

Czas chlodzenia zapalarki 120s

Test braku opalu tak

Temperatura testu braku opalu 40C

Czas test braku opału 30min

Test zaplonu podajnika tak

Temp. zaplonu podajnika 85C

Czas napelnienia podajnika 10 min

Cofanie paliwa tak

Czas cofania paliwa 2s

Czas zapalania paliwa 300s

Tryb zalaczania pompy CO Auto

Tor CWU jest

Podwyzszanie temp. przy grzaniu CWU 3 C

Histereza grzania CWU 5C

Wybieg pompy CWU nie

Temperatura  mini kotła 58C

Temperatura max 70C

Histereza pracy kotła 5C

Histereza ochrony kotla 2C

Temp. przegrzania kotla 95C

Modulacja mocy Tak

Przeslona wentylatora otwart na 2 cm

Kociol bardzo szybko traci swoja temperature a zeby dojsc do 59stopni potrzebuje bardzo duzo czasu.Groszek raczej mizernej jakosci kupiony na szybko z castoramy. Czesto sie zdarza ze piec podczas pracy  pali polowa palnika i wegiel wypada w popielnik albo calkowicie gasnie. Ludzie pomocy gdyby nie kominek pewnie juz bym zamarzł. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moglbys mi w tym jakos pomoc ja juz nie mam sil juz tydzien spedzilem w piwnicy i jest coraz gorzej. Hydraulicy nie potrafili nic ustawic w tym kociolku. Powiedzieli ze galmeta z castoramy dali by rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 3-D w tym miejscu daje tylko obniżenie temp na grzejnikach, a ten parametr ustawisz na kotle.

Czyli ten zawor jest w nie odpowiednim miejscu i to on powoduje zimne grzejniki? Czyli gdzie on powinien sie znajdowac na powrocie. Jestem zielony w tym temacie ale z tego co sie orientuje ma on zadanie nie dopuszczac do zbyt niskiej temperatury  powrotu na kociol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 3-D na zasilaniu zamontowany w funkcji miesznia  tylko obniża temp wody podawanej na grzejniki, nie ma nic z ochroną powrotu kotła

 

Grzejniki masz z termostatami?

Jeśli tak to przenieś ten zawór i pompę na powrót - wtedy masz ochronę powrotu, ale napisz coś więcej o instalacji -

Gdzie naczynie wzbiorcze, ile wyżej jest naczynie wzbiorcze nad najwyższym grzejnikiem?

 

Chwilowo można zawór 3-d przestawić w drugie skrajne położenie i wtedy cała woda z kotła popłynie na grzejniki.

 

Co do ustawienia kotła to na pewno pomogą koledzy z sąsiedniego działu - "kotły z podajnikiem" - tam pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak grzejniki sa z termostatami, zauwazylem ze najlepiej grzeja gdy sa nastawione w pozycji 3 a dziwne bo na 5 powinny grzac najmocniej. Naczynie wzbiorcze jest przy kotle chyba tak to sie nazywa w kazdym badz razie jest zamontowany zbiornik z cisnieniomierzem wiec z piwnicy woda musi sie podniesc o jakies 2 metry. Instalacja zostala wykonana tydzien temu no ale nie dziala jak nalezy. Kociol i grzejniki sa ponoc na obiegu zamknietym. Wiecej tak szczerze nie wiem. Problemu tylko nie ma z cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kocioł w układzie zamkniętym to należy przenieść na powrót zaw 3-D i pompę,

Twój układ powinien przypominać ten z rysunku, ale należy też dodać urządzenie schładzające kocioł przy zaniku zasilania np wężownicę schładzającą z osprzętem lub zawór DBV-1 

post-18578-0-89706400-1427122398_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam ma być czerwony zbiornik  pojemności 35l, z ciśnieniem wstępnym ok 0,6bar.

I zawór bezpieczeństwa koniecznie 2bar, nie więcej.

Obecnie jest pewnie 2,5bar.

 

bez poprawy instalacji nie ma co poruszać tematu regulacji kotła.

Jak dojdziesz do ładu z instalacją tozałuż nowy temat w dziale o kotłach z podajnikiem i dopiero wtedy reguluj kocioł.

Całe szczęście że wiosna już już.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.