Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem otóż chodzi mi o "Wodę Ciepłą" jeśli temperatura wody zejdzie mi np do 12°C (po kąpieli, zmywaniu) wczoraj po godz 22 zauważyłem że woda w kotle nagrzewa do 98°C ale piec rozłącza się przy temp 75°C bo tak jest ustawiony w serwisowych ustawieniach "MAX T WYŁ" pompa od CWU czyli ciepłej wody się załącza i słychać głośne przelewanie wody w pompie jest ona ustawiona na 1 bo na 2 strasznie głośno chodziła, przekręcając pokrętło na sterowniku i patrząc na grzanie "Wody ciepłej" to trwa bardzo długo 1°C około 2-3min przeliczając aby ugrzała mi się do 43°C to będzie nagrzewała się około 8-9 godzin czy to nie za długo czy tak musi być ?? Pytam się bo trochę się martwię że temperatura w kotle nagrzewa się prawie do 100°Ci że tak długo nagrzewa wodę.

 

Na innym forum dostałem podpwiedz że mam zawpowietrzoną węzownice odpowietrznika na zasobniku LOGALUX-L nie znalazłęm ale odpowietrzałem go Filtrem skośnym PN10 przed pompą CWU oraz zakręciłem kranik przed tym filtrem, tryskała woda ale czy odpowietrzyła się wężownica to nie jestem pewny w 100% bo za pompą jest zawór zwrotny i ktoś wkręcił filtr skośny na teflon i zaczęła lekko lecieć woda, po tym odpowietrzeniu pompa nie przelewa już głośno wody ale nadal woda dochodzi do 95stopni a piec rozłącza palnik przy 75 stopniach tak jak jest ustawiony w serwisów-ce i grzanie wody jest dość długie jak opisywałem wcześniej, ciśnienie w CO mam na 1,4bar

 

Proszę o jakaś rade woda sie nagrzewa do tylu co nastawiam na sterowniku ale wydaje mi się że nagrzewa się zbyt długo jak by słabo odbierała ciepło z wężownicy?

Dodam że dziś zamierzam założyć odpowietrznik automatyczny przed popą CWU czy to coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz zasobnik poziomy, leżący na którym stoi kocioł.

 

Po pierwsze sprawdź czy zasobnik jest w poziomie i ew wypoziomuj go i odpowietrz.

Po drugie odpowietrz pompę.

 

Jeżeli powyższe są ok to pompa na 1 biegu ma za mały wydatek, więc trzeba zwiększyć bieg i zobaczyć co się będzie działo z grzaniem wody.

 

Po trzecie jaki masz czas wybiegu tej pompy - po wyłączeniu palnika pompa jeszcze powinna pracować kilka minut aby odebrać ciepło z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowane

Wczoraj musiałem zrzucić wodę z pieca gdyż ze śrubunku leciała woda jak odkręcałem korek filtra by odpowietrzyć wężownice.

Po wykręceniu śrubunku o ring na nim był twardy jak plastik i pęknięty wymieniłem o ring wyczyściłem filtr był tak brudny jak by był w smarze umazany no i zakamieniały.

Jak już wykręciłem śrubunek to i postanowiłem wykręcić kolano z pompy CWU i wstawić trójnik a w trójnik wkręciłem rurkę z odpowietrznikiem.

Dodam że teraz mam dwa odpowietrzniki przy pompie CO i CWU przy zalewaniu wodą pieca z dwóch odpowietrzników szło powietrze.

Co zauważyłem 1°C nagrzewania cieplej wody trwa trochę szybciej równo 1min 50sek. na razie nie zauważyłem żeby temperatura w kotle nagrzewała się do około 100stopni.

Jeśli chodzi o bieg pompy czy na 1 czy na 2 jest podobnie różnica kilku sek.

Tak zasobnik jest lezący a na nim piec, co do poziomu to nie sprawdzałem.

Ale 1min i 50sek wydaje mi sie nadal długo chyba że tak wszystkie piece tak mają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa CWU chodzi dotąd aż nagrzeje wodę w zasobniku do temperatury jaką ustawie w sterowniku po wyłączeniu pompy temperatura ciepłej wody potrafi jeszcze dobić 2 stopnie więcej niż jest ustawione na sterowniku.

A może ci chodzi w ustawieniach serwisowych o parametr: Pompa cyrkulacyjna c.w.u. mam nastawione to na 2

Poziom sprawdzę jutro rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sterownik to R2105S0, mam rozpiskę serwisową ale do sterownika 2107 to prawie to samo tylko ma mniej opcji

Co do poziomu nie jest zle po 1cm nie ma poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wybiegu pompy grzenia CWU jest 3min i jest ustawiany na sztywno, czyli tem na kotle po wyłączeniu palnika reguluje się biegiem na pompie.

Co do poziomu zasobnika - to powinien być poziomo lub mieć lekko - ok 0,5cm podniesiony przód, takie ustawienie powoduje naturalne odpowietrzenie wężownicy w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wybieg pompy mam dobrze bo nie rozumie :-) może przez tą porę.

Jeśli chodzi o poziom to przód patrzy około 1cm

I z 0,5cm w lewą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przód zasobnika jest wyżej to OK.

 

Czyli masz 3 min wybiegu pompy i trzeba to sprawdzić w praktyce- sprawdź czy po wyłączeniu palnika podczas grzania CWU, pompa nadal pracuje.

 

Dodatkowo warto jeszcze sprawdzić samą pompę, może coś z nią nie tak - jak jest głośna na 2 biegu to może uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez źle wczoraj sprawdzałem poziom przód zasobnika patrzy w dół 2cm a lewa strona patrzy 1cm.

Dziś odpowietrzałem wezownice pompą CWU ale nie leciało powietrze, dałem pompę na 3 bieg, wejście i wyjście weżownicy dotykając dłonią ma taką samą temp. Z odpowietrznika przy pompie CO od czasu do czasu odkrecam kapselek i psiuknie powietrze. Ale nadal rewelacyjnie szybko nie nagrzewa wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest wyżej

edytowałem poprzedni post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej mam dwa odpowietrzniki automatyczne przed dwoma pompami CO i CWU z odpowietrznika automatycznego obok pompy CO od czasu do czasu odkręcam korek odpowietrznika i psiuknie ale z odpowietrznika automatycznego obok pompy CWU nie psiuka.

Nie mam jak poluzować rury wezownicy aby odpowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opowiadania poprzedniego właściciela domu piec był montowany w 2000r. Pompa firmy Grunfosa.

Gdzie sprawdzić wybieg pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palnik się wyłącza pompa chodzi jeszcze aż do nagrzania wody do temp. jaka zadana jest na sterowniku, po nagrzaniu pompa od CWU chodzi na pewno jeszcze 2min jak nie dłużej i nie wiem czy nie załącza się po uzyskanej temp wody pompa od CO nie jestem teraz pewny bo jestem poza domem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję teraz przy piecu i zauważyłem ze po nagrzniu wody pompa CWU się wyłącza a załącza się pompa CO i ciepło z kotła idzie na CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotykając wejścia i wyjścia rur weżownicy to temperatura jest taka sama.

Jedynie co zauważyłem ze zawór zwrotny za pompą wydaje jak by pukanie sprezynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem napisać że to tylko się dzieje na 3biegu na pompie CWU na 2 i 1 jest cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.