Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, problem polega na tym iż jeden grzejnik grzeje tylko górą. Tabuny "instalatorów" przewaliły się przez mój dom, regulując nastawy wstępne, i nikt nie potrafi tego poprawić.

Chciałbym testowo sprawdzić czy podniesienie prędkości coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja wyraźnie mówi że:

 

Parametry od P17 do dF wolno zmieniać tylko autoryzowanemu instalatorowi.

Wprowadzić kod 12, aby uzyskać dostęp do poziomu instalatora.  patrz rozdział:  "Nastawy wykonywane przez instalatora" .

Ale jak chcesz grzebać - zrzut strony poniżej, mam nadzieję, że mocno nie spieprzysz. ;)

 

Inną metodą jest zmniejszenie nastaw wstępnych w pozostałych grzejnikach.

Wtedy nie ruszasz kotła - może spróbuj tej metody

post-18578-0-68902800-1426957729_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nastawy wstępne regulowali specjaliści, i nic im z tego nie wyszło, a przepraszam, nie grzał jeden a teraz nie grzeją trzy :-)

Czy wartość ciśnienia w naczyniu przeponowym (tym co jest w piecu) może mieć na to wpływ? Generalnie zawsze był problem z tymi 2 grzejnikami co teraz przestały, ale jak się pokręciło zaworem termostatycznym to zaczynały grzać.

 

Jak obliczyć czy może moje naczynie jest zamałe do posiadanej ilości grzejników?

 

Dodatkowa informacja, gdy zakręce wszystkie pozostałe grzejniki w domu (10) to wtedy te dwa zaczynają grzać, tylko ten 3 nadal nie grzeje, wszystkie 3 są na jednej linii/ciągu rur.

 

 

 

P21 mam jeden więc raczej nie ma sensu zmieniać na 0 :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura 18 przy mocy grzewczej rzędu 5kW jest na styk, tam musi być coś jeszcze nie tak.

Odpowietrzacze?

Czy może jednak za wysoko albo za dużo wody?

 

 

Jeżeli przekroczona została pojemność zładu 100 litrów lub

wysokość statyczna systemu wynosi więcej niż 5 metrów, należy

dołączyć dodatkowe naczynie przeponowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być za wysoko albo za duzo wody, Ewidentnie problem jest z regulacją hydrauliczną. Niestety co niektórzy instalatorzy lubią oszczędzać na średnicach rur i jak diabeł święconej wody boją się zbudować kolektor, budują instalację na trójnikach, i efekt jest taki jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor to nie koniecznie pod kotłem, może być centralnie na piętrze, które ogrzewasz.

Trzeba odpowietrzyć grzejniki i jednocześnie sprawdzić czy mają spadek, nawet minimalny , w stronę zaworu,

czyli odpowietrznik na każdym z nich powinien być wyżej , nawet 2-3mm , a ten długi to min 5-6mm, wtedy powietrze ucieka wyżej i można odpowietrzyć prawidłowo grzejniki.

Musisz od tego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej myślałem o tych 2 odpowietrzaczech na rurach co są przy suficie. Kaloryfery gdy robią się ciepłe to górą właśnie więc raczej są odpowietrzone.

 

A czy możliwe jest że zawory przy grzejnikach są "zatkane zabrudzone"?

 

Skala na nich jest od 1 do 6, się zastanawiam czy jak ustawię 6 i pół to będzie 6 i pół czy samo pół.

 

Może same zawory (Altech Iryd) maja za mały przepływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te trzy zimne są w idealnym poziomie :-), ale te dwa ostatnie nie mają regulacji wstępnej, albo polega ona na wykręcaniu korpusu kluczem dziewietnastką :-) co skutkuje dokręceniem całości podczas wkręcania głowicy.
Na nastawie wstępnym im większa cyfra tym większy przepływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.