Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Odrazu mowie ze jestem laikiem w tym temacie wiec prosze o wyrozumialosc. Od poczatku, chce odnowic lazienke i pozbyc sie naczynia wzbiorczego ktore podlaczone jest do grzejnika w lazience. Moje pytanie do obeznanych w temacie gdzie moge przeniesc naczynie,czy moze byc gdzies kolo pieca w piwnicy???domyslam sie ze na poddaszu moglby byc ale mowie odrazu ze poddasze tez bedzie do remontu i nie chcialbym go tam... jest jakies inne rozwiazanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Niestety innej możliwości nie ma. Jeśli instalacja ma działać w układzie otwartym to naczynie musi być w najwyższym jej punkcie.

Jeśli chcesz pozbyć się naczynia z góry instalacji to trzeba ją zamknąć, czyli wymiennik albo kocioł do instalacji zamkniętej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kotlem mpm,chociaz to przyszlosc ale nie wiem jak odlegla bo koszty remontu rosna!mpm moze chyba dzialac w ukladzie zamknietym?Wiec w takiej sytuacji puki poddasze jest nie remontowane,najlepiej bedzie wlasnie tam je umiescic. Skoro ma byc na poddaszu,to nasowa mi sie kolejne pytanie czy nie zamarznie tam nic???poddasze jest nie ogrzewane i jest tam bardzo zimno! Co oprocz pieca bedzie potrzebne do zamkniecia ukladu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Do zamknięcia układu obecnie potrzebujesz:

 

- wymiennik płytowy, który połączy układ zamknięty (mieszkanie) z układem otwartym kotła

- pompa obiegu kotłowego + filtr , która wtłoczy wodę z kotła do wymiennika i np zbiornika CWU - wystarczy 40

- naczynie przeponowe - pojemność do policzenia zależna od ilości wody w obiegu CO

- zawór bezpieczeństwa - do układu zamkniętego, zainstalowany np przy naczyniu przeponowym

 

Dojdzie kilka zaworów odcinających kulowych i rur. Zaleta tego układu jest to, że naczynie masz w kotłowni a tam ono nigdy nie zamarznie i masz wysoką temperaturę na powrocie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Jeżeli na strychu bywa temperatura poniżej zera to tak, może zamaznąć.

No chyba, że naczynie podłączysz do kotła 3 rurami: wzbiorcza, bezpieczeństwa, przelewowa i wykonasz połączenie cyrkulacyjne przy naczyniu to nie zamarznie. Rury te nie mogą mieć przekroju mniejszego nić 25 mm i wtedy wymiennik nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepakuj się w płytowy wymiennik ciepła jak masz tylko jeden kocioł węglowy, nie potrzebny wydatek i dodatkowe zużycie prądu!

Wymiennik płytowy na starej instalacji zajdzie brudem w mig.

Zastosuj jw. wyrównawczy na dachu + obieg choć tak naprawdę jak dom jest zamieszakły to nie musi być obiegu bo na strychu i tak na 99% nie masz poniżej zera nawet w największe mrozy no ale bezpieczeństwo najważniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.