Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Szanse I Rozwiązania? Help


Ewcia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zupełną laiczką w kwestii ociepleń i wentylacji a muszę coś zaradzić na problem:

W bloku budowanym około 1970 roku (tzw budynki ADM), nie ma dogrzewanych ścian. Mieszkanko malutkie (35m2) na parterze nie posiada podpiwniczenia. Zmieniłam okna na nowe i przy remoncie okazało się, że nie można w mieszkaniu użyć gazu bo jest "głucha" wentylacja. Okazało się, że po remontach (bowiem w budynku korzystano kiedyś z pieców węglowych), mieszkańcy pozakłądali sobie różnego typu ogrzewanie. Ja zostałam z problemem, ponieważ mieszkanko moje właśnie zostało pozbawione odpowiedniej wentylacji. Kupiłam grzejnik konwektorowy i dogrzewam się olejowym. Na ścianach pojawiło się dużo grzyba. W mieszkaniu generalnie jest zimno, więc chcę je jakoś ocieplić... Nie wchodzi w grę ocieplenie zewnętrzne ponieważ nie mam wpływu na administrację, która nie może/nie chce ocieplić budynku. Co mogłabym zrobić we własnym zakresie? Jakieś wewnętrzne ocieplenie wchodzi w grę? Jakiś styropian czy coś? Aha - dodam, że ściany są betonowe - nie z cegły :-(. Będę wdzięczna za wskazanie rozwiązania przez osoby, które mają napewno więcej o takich rzeczach do powiedzenia niż ja. Proszę... bo zamarznę w tym grzybie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

ok. Wyczytałam, że zainstalowanie nawiewnika może rozwiązać jakoś problem grzyba. No powiedzmy. A co z ogrzaniem pokoju od wewnątrz? Mimo moich najszczerszych chęci ocieplenie całego bloku nie wchodzi w grę - więc z zewnątrz będzie to w takim stanie w jakim jest. Czy jednak ja sama mogę coś poradzić działając od wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat izolacji od wewnątrz dyskusja jest tutaj: https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&p=10133

 

Przepraszam, że znowu link, ale po co wyważać otwarte drzwi ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ocieplenia od wewnatrz są specjalne płyty gipsowo-kartonowe z zespolonym styropianem (podobno też wełną, ale to bez róznicy) gdzie już są w nich wlasciwe zabezpieczenia paroizolacyjne

 

mysle ze przy ogrzewaniu elektrycznym warto jest ocieplic gdyż jest to ogrzewanie najdrozsze czyli szybko się zwróci (szybko tzn ma to sens) szczegolnie że ceny pradu będą za kilka lat dwukrotnie wyższe ( w tym połroczu drożejej o 10%) a ocieplenie "jeść nie woła"

 

troche to jest błedne koło dla mieszkającego bo inwestuje w ocieplenie po to by przez rok,dwa licząc w zlotówkach płacił tyle samo, chociaż zuzyje mniej energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.