Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie to mój pierwszy wpis na forum choć czytuje was już od dobrych kilku tygodni. Czytuje, czytuje i co tu dużo mówić jak byłam zielona tak jestem.

Dlatego przejdę do konkretów. Pod koniec lata planuje wprowadzić się wraz z rodziną do domu o powierzchni użytkowej 100 M2. 

Dom został wybudowany w 2012r z gazobetonu. Parter+poddasze użytkowe. Ściany zewnętrzne ocieplone styropianem 12 cm, 20 cm wełny mineralnej w dachu, 7 cm styropianu w posadzce na gruncie.

Dom ma 8 okien (współczynnik przenikania ciepła 1,5). W domu mają mieszkać 4 osoby jest jedna łazienka (wanna). Kotłownia ma wymiary 3 m dł. x 1,7 szer. x 3 wys. .

Potrzebuje pomocy w wyborze najwłaściwszej metody ogrzewania, a później w wyborze samego pieca. Jestem już po konsultacjach z przedstawicielem Buderusa, który zaproponował kocioł logamax plus GB072 14 Kw z zasobnikiem wody 120l. Czysto, bezobsługowo- przekonuje tyle że przyłącze gazu będzie mnie kosztować 4,5 tys. złotych+ kocioł i zasobnik 6,5 tys.+ koszty reszty instalacji o których nie mam zbyt wielkiego pojęcia= dużo pieniążków. Do tego boję się rachunków za gaz bo w domu lubię mieć ciepło ok. 22 stopnie.

Moje pytania: Czy to możliwe, że w przepadku takiego domu koszt ogrzewania i podgrzewania wody gazem ziemnym zamknie się rocznie w 3,5 tys złotych (tak zapewnia przedstawiciel)? Czy logamax plus GB072 14 Kw to najlepszy wybór w tej półce cenowej?

W swoich kalkulacjach biorę również pod uwagę ogrzewanie ekogroszkiem. Tutaj z kolei kompletnie nie wiem jaki kocioł do tak małego budynku (znajomi polecają Sas Slim), nie wiem nic o sterownikach i podajnikach. Kolejne pytanie ile tego ekogroszku mogę zużywać w ciągu roku? Orientowałam się, że w moich okolicach ceny wysokoenergetycznego ekogroszku kształtują się w okolicach 1000 zł za tonę z dowozem. Co wyjdzie taniej gaz czy ekogroszek? Jaki kocioł? Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W domu jest /będzie/ gaz ziemny. Gotowanie obiadków i wody na kawę gazem.?

Nie powinno być innego wyboru.

sezon grzewczy będzie stosunkowo tani.  Dużo drożej będzie  "latem" ogrzewanie cwu.

U mnie zimą 1 m3 gz50  kosztuje ok. 2,20 zł,  latem wychodzi ok. 5-6 zł

Ale koszty grzania cwu są zawsze wyższe niż co.      Jednak z gazu uzyskuję  ok. 10 kWh ciepła z 1 m3.

Grzanie jakimkolwiek węglem Twojego domu to będzie wielka porażka.  /chyba że jest się  pasjonatem ogrzewania i kombinowania na węglu- ale to nie zachodzi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotłownia 3x1,7m jest przystosowana wyłącznie do gazu, i nawet jak byś bardzo chciała to kotła na ekogroszek tam nie zmieścisz, a nawet ja by się zmieści to nikt rozsądny ci tego budynku nie dopuści do użytkowania. Nikt rozsądny nie powie ci ile gazu zużyjesz w ciągu roku, bo to zwyczajnie jest nie możliwe, a jak ktoś podje jakieś liczby to bardziej jest chciejstwo i marketing niż poważne wyliczenia. Niestety za dużo zmiennych aby mówić o zużyciu gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew na moją prośbę. Polecacie instalację gazową, a jaki kocioł do takiego domu? Wiadomo każdy przedstawiciel ciągnie w swoją stronę, a ja jak każdy wolałabym nie przepłacać. Do tego jak już pisałam jestem zdana na siebie i na fachowców, którzy pewnie mogą mną manipulować.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla takiego domu to kocioł 1- funkcyjny, kondensacyjny, oczywiście gazowy moc max 14kW + zasobnik o poj max 140l.

Producent jest mniej istotny, może być ten co wymieniłaś, lepsze są kotły Wolfa, ale droższe.

Ważne aby sewis kotła był w zasięgu 50km.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Po przeczytaniu wielu postów oraz za sprawą sugestii panów forumowiczów zdecydowałam się na ogrzewanie gazem i kocioł  logamax plus GB072 14 Kw z zasobnikiem wody 120l. 

Specjalista jest w trakcie rozliczania grzejników i projektowania instalacji, ale na moje pytanie z jakiego materiału ma być wykonana instalacja odpowiedział, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy materiałem z tworzywa sztucznego, a np. miedzią (chyba, że mówimy o różnicy w kosztach). Moje pytanie to czy rzeczywiście tak jest? Z jakiego materiału wykonać instalacje, aby jak najlepiej współgrała z kotłem tego typu?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Nie chce zakładać niepotrzebnie kolejnych wątków dlatego tutaj zadam może trochę dziwne pytanie. Czy są jakieś przeciwwskazania żeby instalację Co wykonaną z pexy poprowadzić po ścianach? Mam sprzeczne opinie 2 fachowców. Pierwszy twierdzi, że nie ma problemu jedynie mocowania do ścian trzeba będzie zrobić gęściej niż by to było w przypadku rur miedzianych czy stalowych i że nie wpłynie to na pracę całego układu. Drugi z panów uważa, że pexa nadaje się wyłącznie do prowadzenia w ścianach bądź w podłodze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.