Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam pytanie  techniczne u mojej teściowej solary znajdowały sie bezpośrednio na ziemi parę miesięcy temu teściowa zrobiła wiatę i znalazło się miejsce do zamontowania solarów i teraz jest problem ja to podłączyć. Stara instalacja jest zrobiona z rurek miedzianych 18 wszystko lutowane kolanka mufki itp. Rurki są wpuszczone w rurę PCV 110 Ida pod ziemią i wychodzą 5 metrów dalej. odkopałem koniec rury PCV w środku było kilka litrów wody układ nieszczelny?? czy woda opadowa sie tam dostała ?? nie wiadomo i teraz pytanie co z tym fantem zrobić wymienić całą instalacje na nowa  czy połączyć  do starych nowe rurki np: DN 16??co wy o tym sądzicie czy przekrój tej rurki jest wystarczający czy może zrobić na sztywno tak jak było wcześniej ?? wrzucam kilka zdjęć poglądowych starej instalacji

 

post-61820-0-90078600-1426106243_thumb.jpgpost-61820-0-36784900-1426106256_thumb.jpgpost-61820-0-78679300-1426106277_thumb.jpgpost-61820-0-40816400-1426106297_thumb.jpgpost-61820-0-51018400-1426106314_thumb.jpgpost-61820-0-53592400-1426106326_thumb.jpgpost-61820-0-69614200-1426106342_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nic nie podpowiedział i dzisiaj z  Teściem doszliśmy do wniosku że wymienimy całą miedz na nową rurę DN16 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co szukałem na allegro to wszystkie w rozmiarze 16 i tyle tego jest że nie wiadomo co wybrać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zawsze woda sie skropli w rurze przy różnicy temperatur. Pewnie końce nie uszczelnione. Zawsze jak kable kładliśmy to nie było lewara aby woda z czasem sie nie skropliła. My w najniższym punkcie robimy nacięcie od spodu aby woda skroplona zeszła do gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj rozebrałem cały układ rura miedziana miejscami zgrzała się z otulina rurki wyglądają jak by miały ze 100 lat skorodowane całe podejrzewam że układ gdzieś na złączce puszczał i glikol się gromadził w otulinie po świętach zakupie nowe rury pcv i tak jak doradził kolega automatyk zastosuje jeszcze rurę arot myślałem żeby ponawiercać w niej dziurki i wstrzyknąć w nią  piankę montażową ale nie wiem czy jest sens ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury z solarów nie można lutować - chyba, że lut twardy. Polecam sprawdzone - miękkie rurki miedziane bez łączeń podwójna otulina pierwsza na miedz wysokotemperaturowa (czarna) druga zwykła szara. Obie sukcesywnie wkładamy do metrowych odcinków zwykłej rury kanalizacyjnej PCV z uszczelkami. Wolną przestrzeń wypełniamy pianką z pistoletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy kto sie orientuje ile glikolu wejdzie w taki układ bo nie wiem ile mam zamówić, rury zasilającej bedzie ok 35mb plus solar 48 rur pruzniowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.