Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Podajnikiem Rynnowym


Artex1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Pomocy  juz nie mam pomysłów  co robić mam piec FARGO 25KW firmy Fireeco sterownik MASTERV1,3b

ustawienia  temperatur 65st histereza 3st

grzenie

12s podawanie 80s przerwy

potrzymanie

50s podawanie 35min przerwy

węgiel wypala się ładnie ( pomimo że to czeski tani 639 zł/t z dostawą )nie  ma spieków mało popiołu piec pracuje nie żle około 10min graznie przy spadku tem do 59-57 st az do osiągnięcia 65st ( wowczas przechodzi w podtrzymanie i temperatura potrafi wzrosnąć jeszcze o 2-3st  ma taki bezwład spalanie przy grzaniu 200m na poziomie 5 worków ( 125kg na 6-7 dni uważam więc że bardzo przyzwoicie co prawda zima była lekka ale z tego co czytam  piece potrafia pożerać dużo więcej ) problem polega na tym że półki w piecu  mam pierwsze dwie od dołu w grubym puchu z czarnej sadzy a kolejne 2 wręcz smoła płynie po nich próbowałem różnych ustawień ale niestety  bez zmian podpowiedzcie czy to wina węgla czy pieca czy ustawień dodam tylko że to moja pierwsz zima na tym piecu a palnik w nim mam rynnowy

Kto ma taki piec i może podzielić się doświadczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam palnika rynnowego ale Twoje ustawienia są bogate,na prawdziwą zimę.

Spróbuj zmniejszyć czas podawania do 7-8s,przerwę pozostaw bez zmian.

Zmniejsz też czas podawania w podtrzymaniu o połowę.

Nie na pisałeś nic o sile nadmuchu ale jest za mała i należy ją podnieść o 10% sądząc po tym jak wygląda wymiennik.

Zbyt mały nadmuch i duża wilgotność czeskiego opału(ten typ tak ma) powoduje osadzanie się czarnej tłustej sadzy i smoły.

Innego wytłumaczenia nie widzę.

Wyczyść kocioł,zmień ustawienia i po kilu,kilkunastu h będziesz wiedział czy jest poprawa.

Dobrze byłoby gdybyś wiedział jaka jest temp. spalin w czopuchu podczas pracy kotła.

Warto zakupić stosowny tremometr,to ułatwia bardzo nastawy przy np. zmianie opału.

Napisz o wynikach ja dokonasz zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmuchawa jest nastawiona na 35% i pokrywa uchylona na około 0,8cm nie mam termometru do mierzenia tem. spalin ale rura pomiędzy czopuchem a kominem nagrzewa się do 40-45 stopni

co do czasów podawanie spróbuje ale   myślę że zwiększając dmuchawę i zmniejszając ilość paliwa efekt będzie taki że kopczyk  opadnie mi w dół paleniska przy tych ustawienia utrzymuje się miej więcej równo z paleniskiem kiedy piec wchodzi w tryb grzania  wówczas podaje paliwo i Kopczyk wychodzi ponad palenisko tak jak powinno to teoretycznie wyglądać

jaka powinna być temperatura spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz czopucha jest o wiele więcej niż mierząc na zewnątrz blachę.


Strumień spalin w środku powinien w czasie pracy kotła wynosić 100-120*C średnio,po tygodniu palenia nalot pyłu na wymienniku powodujewzrost do 140-150*C w zależności od warstwy pyłu i wtedy czyszczę kocioł.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK a o jakim termometrze mówisz którym można nabieżąco mierzyć temperaturę w czopuchu? czy masz jakieś namiary na sklep lub stronę gdzie można je nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kocioł Metal fach SD duo bio 19KW sterwonik fuzzy logick 310

Opał tylko wiem że 27KJ

Obecne ustawienia

-Podtrzymanie postój 15min

-podtrzymanie podajnika 4s

-podawanie 100% 2,7s

-dmuchawa przy 100% -10

-dmuchawa przy 80%-9

-dmuchawa przy 60%-8

-dmuchawa przy 40% 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.