Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia I Podlaczenie Pompy Cwu


katzdw

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam piec na ekogroszek Białka z pleszewa i do niego sterownik perfekt r. bawilem sie ostatnio z ustawieniami i mi piec nie uzyskuje temperatury 55 stopni tylko wacha sie w granicach 54. podawanie groszku mam ustawione na 6s minimalna przerwa 65sek. ilosc powietrza na 35%. mam duzo niespalonego wegla w popielniku. gdy ustawilem podawanie wegla na 5sek bylo jeszcze gorzej. mieszkanie ma 37m2 4 grzejniki (pokoj pokoj lazienka i przedpokoj) zawor trojdrozny ustawiony w skali od 1do10 na 6. temperatura w mieszkaniu 22-23 stopnie. w nocy na 4h mam ustawiona temperature pieca na 52stopnie. pompke od cwu mam podlaczona pod zasilanie cwu a mam jeszcze zasilanie pompki cyrkulacyjnej cwu w sterowniku i to zasilanie moge programowac i zastanawiam sie czy nie podlaczyc pod nie pompki cwu i na noc ustawic by nie chodzila ale czy tak moge zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jest 12kw komin 14x14 okolo 12m wysokosci mieszkanie na parterze pod laziezka i czescia malego pokoju mam swoja piwnice 2 sciany mam zewnetrzne od jednej kklatka a przy ostatniej sasiad blok ocieplony 5cm steropianu. Z pieca idzie rura z pompka do bojlera i tam jest zbiornik wyruwnawczy a druga rura z pieca idzie do zaworu trojdroznego potem pompka do wszystkich kaloryferow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj co napisałem w tym wątku:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19295-modernizacja-ogrzewania-w-mieszkaniu-50m2/

Mam pytanie - Czy uzyskałeś zgodę od właściciela budynku na zamianę   piwnicy na kotłownię ? i czy na zrobienie kotłowni uzyskałeś zezwolenie budowlane.?

Jeżeli nie to wystarczy kumaty i "lubiący" cię sąsiad i będziesz miał pozamiatane.

Tu masz taki przykład:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19133-samowola-budowlana/

pozdrawiam henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenie dostalem kominiarze tez byli. Piec chodzi miesiac na ppoczatku spalal mi 12,5kg dziennie potem zaczolem bawic sie ustawieniami pali troszke wiecej z jakies 15kg z tym ze mam troche spiekow i duzo niespalonego wegla z tym ze kupowalem wczesniej ekoret oryginalnie pakowany a teraz kupilem w nie oryginalnych opakowaniach i z innego skladu mozliwe ze pakuja go sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pozwolenie od wspolnoty byli kominiarze wiec wszystko mam na legalu

To ze masz pozwolenie od wspólnoty to jedno -drugie czy zrobiłeś to zgodnie z przepisami .Pytanie czy uzyskałeś zgodę na budowę kotłowni , oraz czy instalację CO zrobiła osoba mająca do tego uprawnienia,Jeżeli masz wszystkie dokumenty i pozwolenia na piśmie ,to wszystko w porządku- jeżeli nie -to wspólnota nakaże ci przywrócić ogrzewanie do  poprzedniego stanu.

Jeżeli masz tylko pozwolenie od wspólnoty i tylko byli kominiarze -to masz po prostu samowolę budowlaną.Musisz być tego świadom. Konsekwencje mogą okazać się w najlepszym przypadku bardzo kosztowne.A jeśli jakiś "dobry" ktoś zgłosi do prokuratury (może to być anonim)że twoja  nielegalna kotłownia i instalacja CO zagraża bezpieczeństwu lokatorów -to wtedy dopiero będziesz miał pozamiatane.

Jezeli tak masz to zrobione- to doprowadż to do należytego stanu.Trochę to będzie kosztowało -ale naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam legalnie instalacje robila firma i mam na to wszystkie dokumenty. Wspolnota u nas nie pozwoli robic nikomu samowolki sam bym tak niechcial bo ryzykuje nie tylko zycie innych ale tez swoje. Widze ze to kolejne forum by sprawdzac tych co maja problem a nie im pomagac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.