Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Bojler Wybrać?


KamilD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Skoro tyle się debatuje nad wyborem kotła, to co powiecie o bojlerach? Mój stary 80 l jest pełen kamienia i cieknie. Chcę go wymienić. Coś raczej budżetowego. Tutaj pojawia się pytanie - ile litrów na czteroosobową rodzinę? Myślałem nad setką. Jest jeszcze coś na co powinienem zwrócić uwagę przy doborze bojlera? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 130L od Chechłowskiego, nierdzewny ze spiralą 24kW -  na 4 osoby (3 kobiety :D )  jescze nigdy nie brakło ciepłej wody, grzeje 130l w 12-15 minut do 50C, to raczej nie jest model "budżetowy" ale może warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 80 st. C. na kotle i grzejąc na wodę ok. godzinę jak najbardziej starczało, aczkolwiek przy czwartym członku rodziny który siedzi 30 minut i bawi się w piratów czasami czekał mnie letni prysznic :P

Poważnie mówicie o tych 50l na osobę? Do samego mycia się (nie grzeję wody non-stop)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyjmuje np wg " Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 14.01.2002 w sprawie określenia przeciętnych norm zużycia wody (Dz. U. 8/02 poz. 70)."

Takie są też założenia projektowe dla nowych instalacjach. 

Te 50l to nie o temp 80C lecz o temp 45-50C, 

Z resztą jak sam piszesz, że 80l nie wystarcza - to oczywiste, więc trzeba min 160l, tym bardziej że nie grzejesz wody przez cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwie dorosłe osoby mam 120l dwupłaszczowy (ok 600zł) i w normalnym użytkowaniu spokojnie wystarcza na 24 godziny. Problem pojawia się gdy są goście albo święta i więcej zmywania. Przy 70 stC na kotle praktycznie ciepła woda na bieżąco jest. To wszystko zależy jakim kotłem grzejesz, czy pali się cały czas czy okresowo, od strat w instalacji CWU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było juz o tym wielokrotnie jeśli przeciętna połka to sgws 140l elektomet ,ariston ,galmet  ,natomiast jeśli cos na długieeee lata to wolf ,buderus stojący 200-300l

nie pakuj sie w płaszczowe, wężownica spiralna  jest najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest niska połka a ja proponowałem wiszacy około 100-200zł tanszy o tego w linku ,natomiast dobry zasobnik 200-300l to koszt 2000-4000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.