Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam teraz zwykłą retortę z którą mam ciągły problem, tzn po wielokrotnym uszczelnianiu retorty i tak dalej pali się lepiej od strony dmuchawy. Drugim większym  problem jest zapadanie się kopczyka z jednej strony palnika węgiel sam się wypala w podtrzymaniu. Chciałem poinformować jeszcze, że nie mam zamontowanej tek klapki wewnątrz dmuchawy tylko nie jestem pewien czy byłby taki ciąg żeby tak wypalić opał. Mam okazje wymienić moja retorte na ruchoma, Co sadzicie o takim rozwiązaniu koszt takiej zabawy to 800zl, Ciekawe czy byłaby szansa ze to sie zwróci w opale:)

 

http://www.seniorberski.pl/index.php/piece/palniki-automatyczne/3-max#prettyPhoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opale się nie zwróci. Mam klasyczną retortę oraz ruchomą Pancerpola. Kupiłem ruchomą bo miałem 6 t mocno spiekającego się ekogroszku i nie pomogło. Zrzucało posklejany węgiel do popielnika. Obecnie palę na stałej i też pali nierówno. Z mojego doświadczenia zależy to od opału. Jak trafił mi się dobry to spalało się na całym palniku, a przy gorszym niestety pali z jednej strony gorzej. Na obu palnikach mam takie same wyniki w spalaniu. Za podajnik z palnikiem Pancerpola dałem 2000 i jest jako rezerwowy ale musiałem troczę przerobić mocowanie do pieca i kosza. Za 800 może i warto kupić, w razie awarii wymieniasz i dalej grzejesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Nie wiem jaki masz obecnie palnik ale ja miałem dużą ekoenergię w piecu o mocy 20kW. Walczyłem z nią chyba przez rok. W końcu poddałem się i wyrzuciłem w diabły. Po analizie doszedłem do wniosku, że palnik pracował na zbyt małej mocy i dlatego nie działał jak powinien. Też był problem niedopalania z jednej strony.

Dzięki producentowi kotła testowałem trzy różne palniki i najbardziej spasowała mi retorta obrotowa pancerpola. W sumie to myślę, że jest ona mniej wrażliwa na rozrzut jakościowy węgla ale na pewno nie nadaje się do spalania węglów spiekalnych (RI>20) i samego miału (jak zapewnia producent).

Obrotowa retorta działa już trzeci rok i nie było większych problemów. Profilaktycznie wymieniłem palec napędowy bo jego końce były lekko starte.

 

Zdarzyło się nawet, że w ekogroszku który ładowałem do zbiornika zapalątała się rączką od zaworu kulowego. Dowiedziałem się o tym jak znalazłem ją w popielniku. Nie wiem jakim cudem przeszła przez cały podajnik i go nieuszkodziła. Fakt, że zamiast śruby (zawleczki) 5,8 stosuję 8,8.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obrotowym Pancerpolu jako zawleczka powinna być stosowana zawleczka 8,8. Sam Pacerpol taką zaleca. Natomiast co do miału i spiekalnego groszku, też da sie to spalić w miarę poprawnie tylko trzeba spedzić troche czasu na obserwacji i odpowiednio dobrać paramwtry sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pancerpolu jest 5,8 od nowości. Cały sezon na jednej jadę i nic się nie dzieje. Myślę, że ktoś zadał sobie trud, żeby to obliczyć.

 

Sprawdź czy taka jest podana w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 5 instrukcji palnika duo punkt 4.1 jest napisane jaka śruba stanowi zabezpieczenie

 

http://pancerpol.y-c.com.pl/wp-content/uploads/2014/09/duo.pdf.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.