Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie u moich rodziców w domu jest taki problem że w jednym z pokojów grzejnik jest ciepły tylko na samej górze 3/4 grzejnika jest zimna powrót jest zimny próbowałem przykręcać już na innych grzejnikach na tej nitce powroty ale nic to nie daje pompkę też ustawiałem na 3 bieg ale tez  to nic nie daję zastanawiam się co zrobić żeby grzejnik grzał większą swoja częścią, kocioł dolnego spalania węgiel drzewo instalacja w miarę nowa 8 lat całość na miedzi grzejniki 2 płytowe stalowe brak głowic termostatycznych pompka na zasilaniu nie ma żadnych zaworów 3d układ otwarty

post-61820-0-33477600-1424899933_thumb.png  grzejnik znajduje się w pokoju nr 4 jest on najdalej oddalony od pieca zastanawiam się czy można połączyć powroty z pokojem nr 3 ?? żeby woda bardziej krążyła ale nie wiem czy to pomoże proszę o jakąś poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro podjadę do rodziców to postaram się zmierzyć to co widać bo większość  idzie w podłodze  albo w ścianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Tylko czym zakręci jak nie ma zaworów na grzejnikach? Nazywa się to brak regulacji hydraulicznej. Instalacja zrobiona bardzo "oszczędnie",nie wiadomo jak stopniowane są rury,nie wiadomo jak dobrana pompa, grzejniki bez zaworów termostatycznych, a jak nie ma zaworów to i regulacji nie ma. Jak pompa na najwyższym biegu nic nie pomaga to trzeba "gdzieś" wstawić kryzę, albo może zmienić pompę ( co jest mało prawdopodobne). Piszę gdzieś bo aby napisać konkretnie trzeba policzyć przepływy na grzejnikach i wtedy wyjdzie gdzie lub na których grzejnikach trzeba ograniczyć przepływ czyli zastosować kryzę lub kryzy. Oczywiście można by na oko stawiać na pierwsze grzejniki w instalacji tylko sprawa otwarta (do obliczenia) pozostaje jakie średnice mają mieć te kryzy. Czyli znowu matematyka się kłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soy nie napisałem że zawory sa tylko zwykłe. co to są te kryzy? i co z moim pomysłem żeby połączyć powroty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma głowic termo ale chyba zwykłe odcinające są. Nie wiem, czy to Ci pomoże, ale u mnie swego czasu po kilku latach tez tak się porobiło, grzejnik gorący na górze a dół zimny, i to poziomo, bo jak pionowo nie grzeje to zwykle zapowietrzony, odpowietrzanie nic nie dawało bo powietrza nie było. Zakręciłem zatem zawór zasilający grzejnik, zakręciłem zawór powrotu, i spuściłem wodę z grzejnika, odkręcając jednocześnie odpowietrznik na grzejniku żeby woda nie chlapała. Jak woda ściekła, to lekko odkręciłem zawór powrotu, żeby przepłukać grzejnik na dole, wyleciala cała masa syfu, po ponownym napełnieniu grzejnika wszystko działa od kilku sezonów jak ta lala. Tylko przygotuj sobie dużą miskę i ściane obłóż czymś, żeby nie pobrudzić, odkręcaj powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.