Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Kotła Gazowego Immergas Victrix Zeus Superior 24Kw I Sterownika Scar


mpower82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

   Z góry przepraszam jeżeli ponawiam temat któy już był poruszany na forum ale jestem zdesperowany i proszę wszystkich o pomoc.

 

Mam piec Immergas Victrix Zeus Superior 24kw i sterownik SCAR -supercar inaczej <_< . Serwis nic nie zrobił z piecem tzn. przyjechał ustawił podstawowe parametry przynajmniej tak twierdził serwisant, ale zero konfiguracji krzywej wszystko fabrycznie - nie było jeszcze zamontowanego SCAR piec sterował według zadanej temp. pomieszczenia z tybox-a nie było czujki temp. zewnętrznej. Piec palił sporo, ale wartości były akceptowalne bo budynek był nie wygrzany i jeszcze wilgoć. Ogrzewam cały czas 120m2 budynek dobrze docieplony styropian 20-tka okna pakiet 3-szybowy z gazem wentyalcja grawitacyjna wietrzenie cały czas.

Po montażu czujki temp. zewnętrznej i sterownika SCAR tybox poszedł w odstawkę następny sezon grzewczy budynek lepiej wysuszony mierzone higrometrem wilgotność na poziomie 43% do 58%  (serwisant zamontował i ponownie nic nie ustawił zakresu grzania powiedział niech Pan poczyta instrukcje i sobie pokręci jak Panu będzie wygodniej) piec palił gaz jak szalony 20 - 25m3 przy temp. zewnętrznej +4 lub -1 stopnień.

Zadzwoniłem do Immergas-u na infolinie trochę mi podpowiedzieli od czego zacząć (poinformowali mnie że serwis powinien ustawić zakres temperatur), ale piec jeszcze głupieje pomimo cały czas tych samych parametrów tzn. raz przegrzewa raz niedogrzewa.

W projekcie mam podane temperatury projektowe 70/50 grzejniki mam przewymiarowane firmy purmo - ogrzewanie 100% grzejniki zero podłogówki projektowe zapotrzebowanie dla budynku 8336 W. Sprawa wygląda tak, że piec zszedł już na 13m3 po zmianie tmax na 65stopni dla -20 i po ustawieniu na SCAR tmax 65stopni offset na 0.0 i modulacja na ONF i tu jest moje pytanie co mogę jeszcze zrobić i czy coś się da zrobić aby zmniejszyć spalanie ? Temp dla pomieszczenia dzień 20,6 noc 20,3 stopni ostatni rachunek przyszedł 1800zł za 2 miesiące.

 

Czy zmiana modulacji na MOD coś zmieni jest to lepsze ustawienie dla budynku o dobrych parametrach energetycznych (DIMENS bezwładność jest fabrycznie na 10) woda c.w.u jest na 41 stopni. SCAR jest zamontowany w najchłodniejszym pomieszczeniu termostaty w tym samym pomieszczeniu co SCAR zdjęte w innych pomieszczeniach zdławione w zależności od pomieszczenia - bez czujki i SCAR były wszędzie na max odkręcone  i było spalanie mniejsze he he a temp zadana dla pomieszczenia na 22stopnie dzień noc 20,5 stopnia przynajmniej tybox tak pokazywał.

 

Prośba poradźcie coś co można jeszcze zmienić.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

     od 2-ch dni zauważyłem, że piec głupieje tzn. ma zadaną temperaturę 20,6 grzeje do 20,3 i wyłącza się nie grzeje przynajmniej tak pokazuje sterownik SCAR po jakimś czasie włącza się ponownie grzeje do 20,3 czasem dojdzie do 20,4 i tak cały czas nie osiągając 20,6 i wyłączając się przed osiągnięciem zadanej temperatury i o co tu biega ?

 

Dziwna sprawa jest z grzejnikami wszystko było ok, a teraz nagle zaczęły syczeć (ciśnienie na instalacji prawidłowe grzejinki nie zapowietrzone sprawdzone) wcześniej było ok zmieniłem prędkość pompy z opcji auto (są opcje 1,2,3 i auto z opcją wyboru delty od 5-25) na 2-jkę i jest trochę lepiej ale boje się że na 1-nce może być za słabo.

 

P.S co do projektowego zapotrzebowania tego 8336W myślę że jest przesadzone chociaż mam w salonie bardzo dużo przeszkleń i tu może ta zwiększona moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.