Skocz do zawartości

Dudick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z ustawieniem mojego piec MPM MULTI 17 kw z podajnikiem ślimakowym i sterownikiem ELECTRONICS LOGIC SP-18L mam problem po zmianie miału w popiele są zgrzewy i sam popiół jest dość dziwnego koloru i jest go dwa razy więcej niż wcześniej mogę dodać fotkę jak ktoś chce a to moje ustawienia

Temperatura Co 45 C

Tepreratura Cw 45 c

Czas wygasania 60 min

Pauza w podtrzymaniu 20 min

Praca w podtrzymaniu 20 s

Rozruch nadmuchu 6,5 s

Temperatura ślimaka 60 C

Moc min dmuchawy 20%

Test mocy min 7/112 s

Test mocy max 35/85s

proszę o pomoc czy że tego popiołu jest tak dużo to wina miału czy może ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i potwierdzenie faktu że jakość opału jest karygodna.  Podaj co podał sprzedawca odnośnie jakości tj.  klasa, wartość opałowa, ciepło spalania, ilość %siarki, %popiół, spiekalność a mniej ważne to wilgotność bo po podsuszeniu/wysuszeniu nie wpływa tak zasadniczo na jakość tylko na cenę bo mokry to po wysuszeniu mniej wagowo.  A zgrzewy to najczęściej zmniejsz nadmuch wentylatora ale delikatnie i obserwuj  bo jak opał ma dużą spiekalnośc to będzie się żużlował robiły takie spieki. Jak osłabisz nadmuch to będzie dłużej i delikatniej dochodził do zał.  temp. a temp. paleniska nie będzie osiągać max. tzn że będzie pracował na mniejszej mocy.. Daj znać jakie efekty osiągnąłeś i dzięki czemu. Ja co do jakości opału to niejednokrotnie już odczułem na moim piecu.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o miale nie wiem za dużo polecił mi go wujek że dobry tylko że on ma piec bez podajnika no i cena była niska a miałem wcześniej miał z innego źródła i nie było spieków i co ważne zużywałem go mniej i było mniej popiołu bo obecnie po 17 godz palenia mam dwie szufladki popiołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.