Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumiczów.

Jako, że jeszcze mam czas na podjecie decyzji odnośnie zakupu kotła na ekogroszek chciałbym podpytać Was co sądzicie o nowym (bo wcześniej go nie było na stronie www) kotle elektrometu ?

Chwalą się jakimś systemem wyrównywania ciśnień oraz nowym deflektorem.

Czy doświadczenie userzy mogą wyjaśnić na podstawie załaczonych plików co ten kociołek prezentuje ?

 

 

pozdrawiam

post-60083-0-47748700-1424545630_thumb.jpg

post-60083-0-85850400-1424545646_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza dołożonymi bajerami to on chyba niczym nie rózni się od starego KWP, albo Solei z Leroya. Rozpisali sie o parametrach kotła na węglu brunatnym, więc można się domyślać, że ten lifting był robiony z myślą o Czechach. Cena pewnie też będzie "czeska".

 

PS. Ktoś może wie co to za palnik montowany jest w czeskich elektrometach multi?

podajnik-na-naklejk-166-o__1200.jpg

palnik-multi_fire__1200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Chwalą się jakimś systemem wyrównywania ciśnień oraz nowym deflektorem...

 

 

Widziałem dzisiaj w sklepie hydraulicznym ten nowy deflektor z "cudownym działaniem"

Jakby ktoś chciał zaoszczędzić 25% opału w swoim kotle może sobie kupić.

Musi tylko zainwestować 400PLN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cudowne działanie deflektora jest bardzo podobne w marketingu do sławetnego już szuwaksu z Prudnika https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16706-anlen%C2%AE-aktywator-spalania-w%C4%99gla/

 

Ciekawe jaka będzie oszczędność docelowa jak oba te "cuda" spotkają się w jednym kotle??? :)  :P  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co reklamowane na pierwszej stronie ulotki?

Tzn. Czujniki klapy zasobnika i pracy podajnika oraz ów system wyrównywania ciśnienia.

 

Czy to przeciętnemu użytkownikowi cos tam ułatwia, czy pic na wode fotomontaż ?

 

 

W sumie dlatego zainteresowalem sie tym kociolkiem bo:

- spelnia 4 klase (a jak sie ma zaszczyt mieszkac w drugim z najbardziej zanieczyszczonych miast w pl, to nic nie wiadomo co urzedasy za rok wymyslą)

- min. powrót: 35°C

- badania z brna pokazują wysoką sprawnosc o ile dobrze pamiętam dla mocy 2,87kW (badamie na30% mocy).

 

Reasumując to nic specjalnego, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, szału nie ma.

 

Są kotły na ekogroszek które w papierach mają sprawność maks. 93,4% i mają przy tym bardzo ciekawe palniki oraz sterowniki.

 

"system wyrównywania ciśnień" to dosuszanie paliwa w zasobniku, które także jest montowane np. w kotłach RBR oraz Skam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje kociołek, który:

- będzie na mocy 3kW miał wysoką sprawność,

- nie tracił gwarancji na przy temp. powrotu mniejszej niż 50*C - patrząc  na esterownik i ekotłownia to tak gdzieś tam te powroty przeciętnie mają (mam mieć zawór 4 drogowy, ale też mam już podłogówkę wpiętą w powrót rozdzielacza)

- miał palnik pod miał (w razie "W" lepiej mieć nież nie mieć)

- był łatwy do czyszczenia (coś jak nowe ogniwo m, kręcisz korbką i wyciągasz do góry jeden element z tym czymś zakręconym :P i tyle)

- mógł działać w układzie zamkniętym (ale tu jeszcze nie mam kropki nad I)

- i jeszcze jakby serwis był na miejscu

 

O! taki sobie  wymarzyłem ;)

Jest taki ?

 

Jak jest to zapraszam do przedstawienia takowego w moim wątku:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18171-jaki-kocio%C5%82-do-nowego-domu-130m2/?do=findComment&comment=193462

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.