Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy powiedzcie mi dlaczego teraz wszyscy montują pompy na zasilaniu? Kiedyś się zawsze montowało na powrocie ja tak mam od 35lat i jest git nic się nie dzieje.nic się nie zapowietrza i nie trzeba odpowietrzać pompa ,,zimna'' silnik pracuje komfortowo  Po 2 kiedyś nie było tych zaworów kulowych klapowych i też chodzi do dziś bez problemu Po co te zawory kulowe klapowe ? Nastepna zecz jak zabezpieczyć bijler przed ucieczką ciepłej wody ? To proste zwykły elektrozawór  i po sprawie kocioł kończy palić zawór się zamyka włączany z pompą albo przez termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taki też mam plan. Mnie też zawsze uczyli, że pompę daje się na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi dlaczego teraz wszyscy montują pompy na zasilaniu? 

 

Obecnie większość instalacji posiada zawory n drogowe które wymagają pompy na zasilaniu.

 

 Po 2 kiedyś nie było tych zaworów kulowych klapowych i też chodzi do dziś bez problemu Po co te zawory kulowe klapowe ? 

 

Zawór różnicowy pozwala bezobsługowo przełączyć obieg pompowy na grawitacyjny (np. w czasie braku prądu) 

Kiedyś stosowano zawór "ręczny" który trzeba było odkręcić aby obieg działał grawitacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak woda ma hulać to i tak będzie czy otworzymy przepływ na zasilaniu czy na powrocie.Co do przepływu wody bez prądu to wydaje mi się że też hula . Miałem starego grunfusa z leszna miał tam zawór klapke co puszczalo obieg bez prądu ale teraz mam jakąś nowszą i też jest krążenie bez prądu Mnie się wydaje że ludzie wszystkie skomplikowane flaki przenieśli z gazówek i nie potrzebnie komplikują całe układy Zauważyłem że ludzie sami sobie komplikują nie tylko układ CO ale wszystko co się da. Ja tam wole jak najmniej flaków aby jak naj mniej bylo do popsucia Też mam kilka elektrozaworów w układzie pompa na powrocie i nie ma problemów . Pompa tam pompuje gdzie zawór pokieruje .A zawory na zasilaniu i wsio się kręci Moje CO pierwotne czyli przed moimi przeróbkami było zbudowane tylko z rur  , śrubunki do grzejników, 1 zaworu i nic po za tym zawór do dopuszczenia wody do układu i nic poza tym .Gietarka -żadnych kolanek instalacja schowana w ścianach nic poza tym  Nie ma nawet odpowietrzników  NIC Pierwotna większość chodzi do dziś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.