Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

Jako że kończę pomału swoją instalacje , i po 2 latach dostałem zielone światlo z gazowni, nie bardzo wiem jak to wszystko spiąć. Chodzi mi dokładnie o sytuacje gdy rozpalę w kotle węglowym ( Camino )

a żeby gazówka nie załączyła się. Widzę że mój zaprzyjaźniony majster nie do końca wie jak to wyjdzie. 

Kocioł węglowy działa już 2 lata , grzeje CO poprzez wymiennik na układzie otwartym. Dodatkowo instalacja wzbogaciła się o zasobnik solarny do CUW. Dolna wężownica będzie do Camino załączana zwykłym sterownikiem a druga z kondensata. Tu wszytko ok. Ale jak to zrobić i jak to będzie się zachowywało w CO to juz pewności nie mam. Brotja z sprzęgłem hydraulicznym, dalej obieg grzejnikowy i obieg podlogówkowy. Brotja ma do tego sterownik bezprzewodowy oraz sterowanie pogodowe.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, nie dopowiedziałem jeszcze paru istotnych spraw. Obecnie sterowanie odbywa się poprzez termostaty przylgowe. Termostat przy Camino załącza pompę grzejnikową a kolejny po przekroczeniu 40 stopni uruchamia podłogówkę. Oczywiście instalacje sa spięte poprzez wymiennik płytowy. Do tej pory CUW nie było bo jeszcze wykańczam dom.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.