Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji Co Cwu Podłogówka


piotrek3218

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu schematu instalacji co i cwu z podłogówka. W załączniku przedstawiam prowizoryczny rysunek. Przerywaną linią narysowałem krótki obieg kotła czy jest on niezbędny? nie wystarczyłby obieg przez zasobnik cwu? Będzie potrzebna 3 pompa na cwu czy grawitacja zrobi swoje? Podejrzewam że nie bo zasobnik mam stojący i króćce od góry.

post-62135-0-17050300-1424438164_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest błędny. Na rurze do naczynia nie można montować żadnej armatury. Na podgrzewacz cwu potrzebna pompa. Powinna być też ochrona powrotu czyli albo zawór 4D, albo zawór 3D albo pompa mieszająca. Zawór termostatyczny 3D zamontowany jak na schemacie nie będzie działał (patrz schemat podłączenia na stronach producenta) na grzejniki zawór mieszający jest zbędny. Co do średnicy rur to należy wykonać trochę matematyki (obliczeń) i wtedy można powiedzieć czy średnice rur są odpowiednie, "na oko" wygląda to skromnie ale za dużo zmienny aby mówić że na pewno . I na koniec rada zamiast "radosnej twórczości" proponuję skorzystać z dobrych schematów które znajdziesz na forum  albo stronach producentów kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wbrew pozorom spory temat - 10 obw podłogi, 13 grzejników - to nie na takie rurki i oczywiście o czym pisał @mak schemat jest zły.

Aby coś z tego zrobić to trzeba wybrać dobry, gotowy schemat , a nie radosną twórczością się podpierać, a do schematu dodatkowo dobrać trzeba pozostałe elementy : 

rury, zaw 3-D, pompy, zabezpieczenie powrotu, rozdzielacze piętrowe oraz sterowanie całością - nie wiemy jaki kocioł, jaki sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się schematem z forum tylko chciałem dokładnie pod moją instalacje dopasować. Faktycznie banalne błędy, chodziło mi o samą ide. Dorzucam schemat A na którym się wzorowałem. Tylko zawory bez siłowników i chciałbym wstawić krótki obieg i cwu na jednej pompie czy można? do rozdzielaczy mam zrobione rurą 22 zredukowane z trójnika 28. Po to wrzuciłem 3 drogowy na grzejniki żeby krótki obieg był przez zasobnik i jednocześnie byłby wysoki parametr na powrocie oraz 1 pompa. Sam zasobnik po wygrzaniu nie schodziłbym chyba powrotu nawet przy dużym odbiorze ciepłej wody.

post-62135-1424441391,8775_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.