Skocz do zawartości

cylinder

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 tygodni mam kłopot z piecem saunier duval isotwin c25, otóż podczas uruchamiania  c.o piec wydaje dziwne dźwięki i wpada w wibracje, które przenoszą się na instalację w całym domu. Jest to dźwięk trudny do opisania, dźwięk jest ciągły, metaliczny, pojawia tylko się przy starcie  grzania C.O, ale nie za każdym razem. Znika, gdy zmienię na pompie obiegowej c.o prędkość.  Ciężko go zlokalizować, ale dotyczy chyba pompy obiegowej. Kontaktowałem się z serwisantem i powiedział, że może być tak, że pompa obiegowa (wilo 15-6.7-3) Dostaje za małe napiecie i wpada w wibracje. Powiedział, że albo kondensator w pompie albo płyta główna. Piec pracuje cały czas nie sypie żadnymi błędami.

Pompa jest gorąca nawet gdy piec nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Taki dzwięk dochodzi po uruchomieniu c.o http://w839.wrzuta.pl/audio/3gA3TPpgPum/glos-0001

 

Najprawdopodobniej to pompa obiegowa c.o. ( łożysko ślizgowe), tak stwierdził serwisant. Czy można taką pompę regenerować?

Drugie pytanie, zaczyna cieknąć mi woda pod zasobnikami wody użytkowej, serwisant stwierdził że nie na oringu tylko n zbiornik się rozszczelnił i trzeba nowy, bo tego się  nie klei, cena nowego 1840 zł.

Tak więc pompa 1200 zł  i nowy zasobnik wody 1840 zl to razem ponad 3000 tyś wydatku na piep... piec. Pięknie mi się rok zaczął.  Poradzcie co zrobić bo zastanawiam sie nad wymiana tego pieca na kondensacyjny. Czy ładować tyle kasy w tego isotwina czy kupić nowy kondensacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam pompę obiegową c.o. wilo 15/6.7-3, czy jest tańszy zamiennik który mógłbym założyć. Chodzi mi o założenie samego silnika z innego pieca.

Koszt zakupu nowego oryginalnego tego typu 1200 zł (rozbój w biały dzień)

 

Parametry pompy na poszczególnych prędkoscich.

         A        W

I        0,22   48

II       0,29   64

III      0,38   85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.