Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma Kawah istnieje od 1,5 roku, podobno założyli ją byli pracownicy firmy defro i heiztechnik, dają 5lat gwarancji na szczelność wymiennika i 7 lat przy zastosowaniu zaworu mieszającego, na elektronikę standardowo jak reszta dwa lata, według sprzedawców którzy mają w swojej ofercie wiele innych firm, Kawah nie odbiega od dużo droższych kotłów z tak zwanej górnej półki a wręcz niektórych przewyższa solidnością wykonania. Minusem jest brak certyfikatu o klasie kotła bo taka jest kolejka w instytutach które je przyznają, że taki dokument dopiero będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma Kawah istnieje od 1,5 roku, Minusem jest brak certyfikatu o klasie kotła bo taka jest kolejka w instytutach które je przyznają, że taki dokument dopiero będzie.

Moim zdaniem kocioł, jego budowa nie różni się niczym od zwykłych kotłów ekogroszkowych, nawet zasypowych, a spalać będzie pellet!

Co do palnika do pelletu to z ruchomym rusztem jest ich już pare.

Tak wygląda kocioł do spalania pelletu jego komora:

 

image,oferta,769,1280,800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz, pokazujesz mi kocioł, który kosztuje przeszło 13tyś zł, pokaż mi kocioł do 10tyś który według Ciebie jest lepszy od tego który ja pokazałem a będę ci bardzo wdzięczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi, tyle opinii. Sprzedawca z mojego miasta ma sasy i tekle, tej drugiej nie poleca tylko sasy. Rozmawiałem z innym sprzedawcą z miasta Turek, który stwierdził, że sasy nie maja pojęcia o paleniu pelletem i polecił Kawah, Biawar, Lazar lub Kamen. Kostrzewy i defro to już nikt nie poleca ze względu na awaryjność( oprócz tego forum). Czeski film, każdy mówi coś innego! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najlepszy z tego co wymieniłeś jest Biawar - kocioł na lata , mający dobrą opinię na forach , ale cena to ok 11-13tys

Pozostałe to jak trafisz, pytałeś o tani kocioł na pelet podałem ci Kostrzewę, jakbyś chciał dobry podałbym ci właśnie Biawara.

Teraz każdy producent chce mieć w swijej ofercie kocioł na pellet, więc klepią różne potworki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość zakupu Biawar  PELLUX Compact  12kw za 10700zł ale ten kociołek to zupełna nowość, miałeś z nim doczynienia?[/size]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to był to pierwszy kocioł na który zwróciłem uwagę szukając peleciaka, ale nie znalazłem nic na forum i dlatego dałem sobie spokój a teraz Pan Sambor mi go przypomniał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapotrzebowanie wyszło mi jakieś 9kw także chyba dałby u mnie radę, no i znowu mam mętlik :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor nie dołuj mnie bo do końca tygodnia muszę zamówić piec! Biawar wygląda zachęcająco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega to się z choinki chyba urwał ;)  przeczytaj uważnie to co było napisane powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz, pokazujesz mi kocioł, który kosztuje przeszło 13tyś zł, pokaż mi kocioł do 10tyś który według Ciebie jest lepszy od tego który ja pokazałem a będę ci bardzo wdzięczny:)

Pokazuje jak wygląda wnętrze kotła do pelletu,a Ty sam poszukaj czegoś na swoją kieszeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na tym forum oprócz Sambora ma coś do powiedzenia odnośnie kotła Biawar pellux compact?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapotrzebowanie wyszło mi jakieś 9kw także chyba dałby u mnie radę, no i znowu mam mętlik :blink:

Masz RBR-Eko Bio 9kW, jest w 5-ej klasie po badaniach w Instytucie w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mając zapotrzebowanie rzędu 10kW chciałeś kupić nieznany kocioł o mocy 1.5x większej niż potrzeby domu - chłopie to byłaby fabryka smoły!

Jakie sadze? Przecież kotły pelletowe mają modulowaną moc! Dzwoniłem do Biawaru, podałem dane odnośnie chałupy i powiedzieli mi że 12kw przy silnych mrozach będzie u mnie na styk, polecili wziąć 20kw gdyż wtedy nie muszę dbać o najlepszy pellet  a modulacja pozwoli zejść do 6kw. Sambor co Ty na to? 20kw będzie u mnie produkować sadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że będzie, a modulację to można między bajki wstawić.

Są koledzy, którzy mają kotły Biawara 20kW - niech oni się wypowiedzą na ten temat.

Jeden z nich, jak wiem , już chce instalować bufor aby zwiększyć obciążenie kotła .

Ja odradzam, a inni to ich sprawaPS

Z resztą w Biawarze kiepskim pelletem nie popalisz, chcesz kiepski pellet to bierz retortę, w niej spalisz wszystko, tylko duuużo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sadze? Przecież kotły pelletowe mają modulowaną moc! Dzwoniłem do Biawaru, podałem dane odnośnie chałupy i powiedzieli mi że 12kw przy silnych mrozach będzie u mnie na styk, polecili wziąć 20kw gdyż wtedy nie muszę dbać o najlepszy pellet  a modulacja pozwoli zejść do 6kw. Sambor co Ty na to? 20kw będzie u mnie produkować sadze?

Silne mrozy są kilka dni w roku bierz na styk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze zostało mi przekonać mojego instalatora bo się boi, że nie dogrzeje te 12kw mojego domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.