Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompka / Mini Hydrofor Wody Pitnej


Fazi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

  Woda z naszej studni ogrodowej raczej nie nadaje się do picia więc kupujemy wodę butelkowaną. Jest to kłopotliwe więc zamierzam używać wodę w butlach 18,9L. Niestety są one jeszcze bardziej kłopotliwe jeśli stoją na blacie np. z ręczną pompką, dlatego chciałbym butlę schować w spiżarce, wsadzić do niej kempingową 12V pompkę elektryczną ( np. Comet  CM13000100    http://www.go-market.pl/Woda__Pompki__Zbiorniki__Chemia/Pompki/CM13000100,Wo01,Pompka_12v__8lmin__0_5bar_Elegant,wo,products.xml) a przy zlewie zamontować wylewkę. Jednak wtedy trzebaby zamontować np na ścianie przycisk/włącznik pompy, i to włączający przed zasilaczemi 230/12V żeby nie pobierał prądu gdy nie włączony. Do tego ciśnienie wody byłoby cały czas maksymalne - zakładając że przy wylewce nie byłoby zaworu.

  Druga opcja - zastosować jakiś mini hydroforek - tzn taka sama pompka ( lub inna niewielka), włącznik ciśnieniowy, niewielki zbiorniczek przeponowy, no i wylewka już normalnie z zaworem - taka opcja to już większy komfort, tyle że nie znalazłem nigdzie takich niewielkich urządzeń. Zbiorniki co najmniej 24L.

  Nie chcę stawiać w kuchni typowych dystrybutorów wody z butli 18,9L

  No albo stacja uzdatniania, zmiękczania, odżelaziania wody studziennej, dalej lampa przeciwbakteryjna i osmoza i mineralizator... uff koszta znaczne, zarówno zakupu jak i eksploatacji, nie wiem czy nie wolę brać z firmy butle 18.9L

  Macie jakieś sprawdzone rozwiązania?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się do zakładu komunalnego i zapytaj o możliwośc podpięcia pod wodociąg. Jeśli brak, to albo wiercisz nową studnię i odpowiednia pompa zasysająca jeśli płytko lub głębinowa jak woda niżej i zestaw hydroforowy ze zbiornikiem przynajmniej 50  -80 litrów.  Albo ten mały hydrofor ok. 50 l [najmniejszy jaki spotkałem miał 8 litrów, taka zabaweczka do ogródka], w piwnicy zbiornik na wode pitną ok. 500 litrów, z niego hydrofor zasysa, ma włacznik ciśnieniowy więc pracuje nie bez przerwy, tylko jak spadnie ciśnienie. Po prostu zamiast studni miałbyś zbiornik który musisz saodzielnie napełniać. Koszty: ok. 1000 zł hydrofor, zbiornik podobnie, robocizna to jak masz jako takie pojęcie samodzielnie zrobisz. Częsta kontrola poziomu wody wymagana ale 500 l powinno starczyć na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Woda była badana, stwierdzono brak bakterii coli , ale również przekroczoną liczbę mikroorganizmów po 72h. Poza tym woda jest twarda i mocno zażelaziona ( nie mam konkretnych wyników).

 

Mlodzieniec -> nie mam możliwości chwilowo podpięcia do wodociągu. Dziękuję za opis podłączenia, ale obawiam się że nie o to pytałem - nie wiem po co miałbym realizować Twój projekt. Już nie wspomnę o tym że nie mam piwnicy :)

 

Pytanie jest o sposób podawanie wody pitnej z butli 18,9L w kuchni, jak pisałem powyżej. Z góry dziękuję za rady na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabuduj taki dystrybutor z pompką kempingową, najlepiej z dostosowaną baterią z automatycznym włacznikiem. Do kupienia w sklepach specjalistycznych do kamperów. Sam pisałes o hydroforku więc tak to zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.