Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Decyzja Podjęta Ekogroszek..... Tylko Ogniwo Czy Skam.?


BOPICH

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie fenomen ogniwa polega na tym że jako pierwsi wypuścili kocioł z tak zaawansowanym sterownikiem, który swego czasu nie miał konkurencji. I na tym koniec. obecnie sytuacja na rynku wygląda nieco inaczej, możliwości większe, kotlarze odrobili pracę domową, konkurencja nie śpi.

ogniwo już jakiś czas na rynku jest i opinie również, wystarczy poszukać a znajdziesz.

Jak dla mnie zdecydowanym zwycięża skam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Ogniwa napiszę że ludzie maja z nimi problemy z powodu przewymiarowania.Wielu tu znawców kotłów którzy w swoim życiu mają jeden kociołek z podajnikiem. Czyli powielają opinie innych . Ludzie potrafią do domów o powierzchni 100m2 użytkowej za poradą hydraulika założyć kocioł 25kw.  A to rodzi masę problemów. Sam mam kociołek Oep16ke dość mocno przewymiarowany i fakt troszkę nakładu pracy i jestem bardzo zadowolony. 

Polecam Skama 7kw i nie z powodu że Oep10kw jest gorszy lecz za duży. Ogniwo małe spokojnie ogrzeje domy około 250m2 po podłogach przy standardowym ociepleniu .Czyli dla kogoś co ma zapotrzebowanie 5,5kw to mały Skam + sterownik Spp . Zadowolenie gwarantowane. A palnik pomoże Pieklorz dobrać..

 

Zanik kupisz piec to trochę poczytaj o problemach ludzi,i zmianie podejścia do spalania. Też zasięgnij informacji jak podłączyć piec prawidłowo do istniejącej instalacji [często bolączką kociołków jest złe podłączenie jak i mentalności samego palacza:) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skam p premium 12 o 16 nie myślałem a 10 martwie się by nie była mała

 

Łatwo jest szafować mocami kotłów 10,12,a może 16kW.

Żeby to zobrazować,przypomnij sobie ile węgla spaliłeś w swoim śmieciuchu w najmrozniejsze dni na dobę.

Kotły tego typu osiągają sprawność średnio 50%,paląc od góry.

 

Dla kotła z podajnikiem,żeby pracował cały czas z mocą np. 10kW przy sprawności 70% potrzeba 43kg węgla/doba o kal.26MJ/kg

Spalałeś tyle w swoim domu na dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOPICH

Na Pomorzu 12kW od Pieklorza grzeje mi 135m2, dom na cieplowlasciwe miał dwa punkty (F) niżej niż Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.