Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie Poprawności Instalacji, Oraz Usprawnienie Jej.


Cedec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Walczę z piecem żeby jakoś ekonomicznie wychodziło ogrzewanie domu. Piec to Kielar Eco 2 46,6kw aktualnie ogrzewa 170mkw docelowo o wiele więcej. Sterownik to G-403-P02 - Geco moge tylko ustawić: podawanie, przerwa i długość opóźnienia wyłączenia dmuchawy i przerwę w czasie podtrzymania. 9 grzejników + 80m podłogówki. Na każdym grzejniku termostaty, podłogówka w łazience z powrotu grzejników i regulacja poprzez termostat znajdujący się w rozdzielni która to jest w holu. Pozostałą podłogówkę reguluję jedynie zaworem 3d. 

 

Spalanie aktualne ok 37kg 24h słabego ekogroszku (820zł T) z okolicznego składu. Sprawdziłem większość składów w okolicy i wszędzie LIPA od teraz prawdopodobnie tylko internet. 

 

Aktualne ustawienia:

52 stopnie

podawanie 10s

przerwa w podawaniu 50s

 

Regulacja przesłoną na dmuchawie powoduje jedynie lepsze wypalanie ekogroszku lecz spalanie dobowe mało się poprawia tj nie mogę przeskoczyć 37kg na dobę.

 

Co polecacie na usprawnienie instalacji ?

Zamówiłem już regulator obrotów dmuchawy - czekam aż przyjdzie

Co polecacie na regulacje temperatury gdzie znajduje się podłogówka ?

Może przydał by się również zawór 4d ? przy 52 stopniach na piecu CWU jest trochę za mało ciepła oraz szybko się kończy

 

Ps. Czy to dobrze że do pieca w miejsce CWU jest podpięta pompka od podłogówki ?

 

Przedstawiam zdjęcia całej instalacji:

2ir6rzo.jpg

2wefgv6.jpg

1zn53fc.jpg

2qb56kx.jpg

ip7e5k.jpg

 

Czekam na wasze rady, porady oraz pytania. Na następny sezon grzewczy dojdzie kolejne 170m2 do ogrzania więc wprowadzając sie tutaj muszę to jakoś wszystko ogarnac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś brakuje zaworu 4d lub innego sposobu na dogrzanie powrotu kotła.

 

Do regulacji temperatury na podłogówkę nasz termostatyczny zawór mieszający.

 

Brakuje pompy ładującej zasobnik cwu

 

Utrzymując 52sC na zasilaniu długo nie pocieszysz się kotłem 46KW który na 340m2 jest o połowę za duży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to zawór różnicowy jest na powrocie, co jest chyba, delikatnie mówiąc, pomyłką.

Utnij to chłopie zaraz przy samym piecu, jak to ktoś na forum ładnie napisał, i podłącz zgodnie ze sztuką, a zniknie Ci połowa problemów.

Zawód 3d i 4d wyklucza działanie grawitacji, więc sobie ją daruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za udzielenie się w temacie.

 

Pompa do CWU znajduje się przy bojlerze ? Mam rację ?

Co do zaworu różnicowego nie wypowiem się ponieważ niestety nie znam się.

Piec jest żeliwny no i podobno na tych piecach można trzymać niższą temperaturę ? No w sumie właśnie tutaj przydał by się zawór 4d wyższa temperatura na piecy = wyższa na cwu oraz ustawienie na CO niższej temp niz na piecu tak ?

Podłogówkę w łazience mam podpięta pod kaloryfery a nie pod resztę sieci podłogówki. Regulacja tejże podłogówki znajduje się w rozdzieli która to jest w holu poprzez termostat czy to jest dobre rozwiązanie ? 

309qwqe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No niezłe namieszane czemu inwestorzy najpierw wpuszczają do siebie FACHOWCÓW a potem na forum płaczą ze cos nie tak cza najpierw poszukac jak to ma wygladac popytać cos w miare stworzyć z pomocą pomocnych ludzi , i tego sie czytac ze to ma tak byc zrobione .

Mozna powiedzieć cza to od nowa podpinać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.